Sikeres szezonkezdet (frissítve VIDEO-val)

Az Egyetemi Csarnok felújítása miatt Ikrényben játszott Magyar Kupa mérkőzését a SZESE Győr.

SZESE Győr – Le Belier Ajka KK 34-26 (16-12)
Ikrény, 50 néző. Vezette: Horváth, Kosztend
SZESE: Somogyi – Mátyás 5, Szabó 7/3, Nagy, Bella 1, Décsi 6/2, Kőhalmi 5.
Cs.: Hoffmann (kapus), Horváth 1, Kalmár 3, Kányai 2, Kovácsovics 1, Rivnyák 2, Terenyi 1.
Edző: Deáki István
Ajka: Kovács S., Kovács D. – Simon 3, Kovács Zs. 5/3, Mékli, Huszti 3, Konkoly 1, Struhár 1, Pavelka 5, Heiczinger, Bajnóczi 4/2, Földesi 4.
Edző: Kaló Sándor
Kiállítások: 20, illetve 8 perc
Hétméteresek: 5/5, illetve 5/5

Az első percek ismerkedéssel teltek, egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A vendégek alig jutottak el a kapuig, a másik oldalon pedig több lövés célt tévesztett. A SZESE nyugodott meg hamarabb és a tizedik perc végére hatgólos előnyt szerzett (6-0). A félidő középső harmadában kiegyenlített játékot láthatott a nézősereg, Az utolsó öt percben az ajkaiak jobban koncentráltak és sikeresen használták ki emberelőnyüket, így négy gólra csökkentették hátrányukat (16-12).
A második játékrész elején az egyetemisták gyors játékkal növelték előnyüket, majd kettős emberhátrányba kerültek. Somogyi védéseinek köszönhetően a vendégek felzárkózása nem sikerült, a 22. percben tíz gól volt a két csapat közti különbség. A hazaiak előnyük birtokában kiengedtek, játékukban több hiba is becsúszott, emiatt az ajkaiak hat gólra felzárkóztak. Az utolsó perceket a SZESE bírta jobban és nyolc góllal magabiztosan győzte le ellenfelét és jutott a Magyar Kupa második fordulójába.