Győzelem a hazai nyitányon

A kezdeti nehézségek után kötelező győzelmet aratott a SZESE Győr csapata a Le Belier KK Ajka ellen az NB I/B. második fordulójában.
SZESE Győr – Le Belier KK Ajka 30-16 (14-7)
Győr, 200 néző. Vezette: Hargitai II., Palkovits
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Szabó 5/1, Benkovits, Hollós 8/3, Németh 1/1, Kőhalmi 2, Nagy 1, Terenyi 1, Kovácsovics 3, Schneider, Gubó 3, Kalmár 2, Rivnyák 2, Rosta 2, Kányai.
Edző: Deáki István
Ajka: Sarmon, Hézer – Huszti, Földesi, Ignácz K. 1, Mékli, Pavelka 2, Tarlósi 1, Rideg, Márkus 1, Erőss 1, Bajnóczi 3, Paár 7, Ignácz Gy., Heiczinger, Horváth.
Edző: Cziráki Zsolt
Kiállítások: 12, illetve 4 perc
Hétméteresek: 5/5, illetve 1/0

Schneider kapufájával indult a mérkőzés, az ellentámadásból megszerezte a vezetést az Ajka. Szabó gólját követően Rivnyákkal szabálytalankodtak a védők, a büntetőt Hollós értékesítette. Az Ajka Pavelka góljával egyenlített, de ezt követően a hazaiak percei következtek, Szabó, Gubó, Rivnyák és Hollós góljaival már négy gól volt a győriek előnye. Egy technikai hibát kihasználva indításból lőtt gólt az Ajka, majd Hoffmann hárította Földesi büntetőjét. A félidő közepén Kovácsovics góljával 7-3 volt az eredmény. Paár gyors góljára Hollós hétméteresből válaszolt, majd indításból lőtt még kettőt (10-4). A hajrá kiegyenlített játékot hozott, a vendégeknél Pavelka, Bajnóczi és Paár volt eredményes, míg az egyetemisták Kovácsovics, Rivnyák, Németh és Rosta góljaival növelték előnyüket.
A második játékrész hét vendéggóllal indult, Márkus és Erőss vette be Somogyi kapuját. Kettesével estek a gólok, a 42. percben 18-11 állt az eredményjelzőn. A győriektől Kőhalmi és Kalmár 2-2 gólt lőtt, az ajkaiaktól Bajnóczi és Paár volt sikeres. A félidő közepén Paár két gólja között hétszer vette be ellenfele kapuját a SZESE, így ötven perc után már tizenhárom gól volt a két csapat közti különbség (25-12). Az utolsó tíz percben nagy változás nem történt, felváltva estek a találatok. A végén Rosta szerezte csapata harmincadik gólját.
A SZESE Győr ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a mérkőzést.