A Várpalota sem jelentett akadályt

Jó védekezésének köszönhetően ismét nagy gólkülönbségű győzelmet aratott az NB I/B. harmadik fordulójában a SZESE Győr csapata.
SZESE Győr – Várpalotai Bányász SK 31-17 (14-8)
Győr, 250 néző. Vezette: Bacs, Bán
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Szabó 3, Bella 2, Hollós 7/3, Németh 1, Kőhalmi 4, Nagy, Terenyi 1, Kovácsovics 5, Schneider 2, Gubó 2, Kalmár 4, Rivnyák, Rosta, Kányai.
Edző: Deáki István
VBSK: Szász, Lakatos – Gebhardt 5/1, Heiczinger, Bárdos 2, Devecseri 2, Lassu, Béres, Venczel 2, Soha 2, Molnár 4, Tolnai, Habuczki, Szabó.
Edző: Kaló Sándor
Kiállítások: 8, illetve 10 perc (Habuczki kizárás)
Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1

A találkozó első öt perce váltott vezetéssel kiegyenlített játékot hozott. Ezt követően tíz perc alatt a hazaiak hat, a vendégek csak egy gólt lőttek, így jelentős előnyre tettek szert. Elsősorban Hollós volt elemében, a kilenc hazai gólból ötöt vállalt. A félidő második részében Gubó és Kőhalmi góljaira Soha, Venczel és Molnár tudott válaszolni, így az első harminc perc végén magabiztos hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A fordulást követően hat percig tartotta magát a Várpalota, de a következő tíz percben zsinórban hat gólt kaptak (23-12), ezzel el is dőlt a mérkőzés, csak a különbség volt kérdéses. A hazaiak megpróbálták kiszolgálni közönségüket, szép támadásokat vezettek, de ezekbe néha becsúszott egy-egy hiba, amiből ellenfelük könnyű gólokat szerzett. Az utolsó negyedben remekül védekeztek a hazaiak, Schneider és Kalmár góljai tovább növelték a SZESE előnyét, így a második mérkőzésüket is magabiztosan nyerték meg az egyetemisták.