Újabb nagyarányú győzelem

Az NB I/B. ötödik fordulójában ismét nagy különbséggel győzött a SZESE Győr csapata, ezúttal az MKP Siklós KC ellen.
SZESE Győr – MKP Siklós KC 36-17 (16-10)
Győr, 200 néző. Vezette: Porogi, Tóbiás.
SZESE: Somogyi Á. – Hollós 7/2, Kovácsovics 1, Rosta, Rivnyák, Szabó 3, Terenyi 6.
Cs.: Hoffmann – Nagy 3, Gubó 5, Németh 2, Bella 3, Kalmár 5, Kányai 1, Kőhalmi.
Edző: Deáki István
Siklós: Fata, Tóth, Somogyi K. – Sipos V., Sipos T. 1, Deák Zs., Deák R. 3, Virág 4, Orsós 5/1, Katona, Jäger, Varnyu 4.
Edző: Harmat Tamás
Kiállítások: 8, illetve 0 perc
Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.

Két gyors hazai góllal indult a mérkőzés, Hollós és Szabó volt eredményes. Az érdekes játékvezetői felfogásnak és a kellemetlen stílusban játszó ellenfélnek köszönhetően jelentősebb hazai előny nem alakult ki. A félidő közepén csak négy gól volt a különbség (9-5), de a 23. percben csak kettő gól volt a hazai előny (12-10). A hajrá az egyetemistáknak sikerült jobban, zsinórban négy gólt lőttek, így megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre.
A fordulást követően a már az első félidő végén is látott védekezés folytatódott, a hazai támadások eredményesek voltak, így fokozatosan meglépett ellenfelétől a SZESE. A 42. percen lett „közte tíz”, az 50. percben pedig már 15 gól volt a hazaiak előnye. Gubó, Kalmár Bella és Németh alaposan megszórta magát. A félidő végén a vendégek csak kétszer voltak eredményesek, míg a győri fiatalok hat alkalommal vették be ellenfelük kapuját, így magabiztosan nyerték meg a mérkőzést.

Deáki István: - Nehezen lendültünk játékba a kellemetlen felfogásban játszó ellenféllel szemben.