Tovább a kupában...

A Magyar Kupa második fordulóját is sikerrel vette a SZESE Győr csapata, ezúttal a Várpalotai Bányász volt az ellenfél.
SZESE Győr – Várpalotai Bányász SK 34-28 (18-11)
Győr, 200 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
SZESE: Hoffmann – Hollós 6/3, Bella 3, Kovácsovics 3, Rosta, Németh 2/1, Terenyi 5.
Cs.: Somogyi – Szabó 8, Kőhalmi 1, Nagy 1, Schneider 1, Gubó 1, Kalmár 3, Kányai, Rivnyák.
Edző: Deáki István
VBSK: Szász, Lakatos, Győri – Gebhardt 9, Heiczinger 4, Bárdos 8/2, Lassu, Béres, Venczel 2, Soha 5, Szabó.
Kiállítások: 16, illetve 4 perc
Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.
Meglepetésre a vendégek két gyors góllal kezdték a találkozót, de három perc múlva már a SZESE vezetett. Tíz perc elteltével 6-4 volt az állás, megint Hollós volt elemében. A Várpalota jól tartotta magát, de az egyetemi csapat fokozatosan növelni tudta előnyét, húsz perc elteltével 12-8, a félidő végén 18-11 állt az eredményjelzőn.
A második játékrész elején a hazaiak már tíz góllal is vezettek, de mind támadásban, mind védekezésben sokat hibáztak, a Várpalota könnyű gólokat ért el, így egy kicsit közelebb tudott kerülni ellenfeléhez. A sok technikai hiba ellenére a hazaiak győzelmét semmi nem veszélyeztette.
A SZESE Győr biztosan jutott a Magyar Kupa harmadik fordulójába.