A hetedik is sikerült

A Komló elleni nagyarányú győzelmet követően most a fővárosban sem talált legyőzőre a SZESE Győr csapata.
FTC-PLER II. – SZESE Győr 23-28 (13-14)
Budapest, 100 néző. Vezette: Horváth, Simó
FTC: Vogt, Kránitz – Csontos 1, Tóth P. 3, Leimeter 3/1, Rédai 3, Nagy B., Munkácsi, Tóth Á. 4, Bujdos 1, Koncz 2, Soproni 2, Szabó L. 4.
Edző: Hutvágner István
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Szabó A. 1, Bella 3, Hollós 6, Németh 1, Kőhalmi 2, Nagy D., Terenyi 4, Kovácsovics 9, Schneider 3, Gubó, Kalmár, Rivnyák, Rosta, Kányai.
Edző: Deáki István
Kiállítások: 8, illetve 8 perc
Hétméteresek: 3/1, illetve 4/0

A vendégek kezdték jobban a találkozót és tíz perc elteltével 6-4 volt az állás a javukra. A hazaiak csak szerencsés gólokkal tudták magukat tartani. A félidő második részében a SZESE támadójátéka passzívvá vált, a hazaiak ezt kihasználva átvették a vezetést, de Kovácsovics góljai egygólos vendégelőnyt jelentettek az első harminc perc végén.
Fordulás után fej-fej mellett haladtak a csapatok, negyven perc elteltével döntetlen volt az eredmény (19-19). Ekkor azonban összeállt és határozott lett a vendégcsapat védekezése, ezt kihasználva sikerült könnyű gólokat lőni, ráadásul felállt fal ellen is sikeres akciókat vezetett az egyetemi csapat. A félidő közepétől már a győrieknél volt az előny és ezt a lefújásig már nem is engedték ki a kezükből.
A SZESE Győr ezzel hetedik mérkőzését is megnyerte a bajnokságban, így továbbra is a tabella élén áll.
Deáki István: - Remélem mindenkinek tanulságos volt a mérkőzés.