Újabb lépés a kupában

A Magyar Kupa harmadik fordulójában a SZESE Győr a Pécsi VSE csapatát fogadta az Egyetemi csarnokban. Az egyetemisták az első osztályban szereplő ellenfelüket is legyőzték, így már a legjobb tizenhat között várják a folytatást.
SZESE Győr – Pécsi VSE 28-25 (13-10)
Győr, 350 néző. Vezette: Bacs, Bán.
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Szabó 10/5, Bella 2, Hollós 1, Németh 3, Kőhalmi 3, Nagy, Terenyi 5, Kovácsovics 2, Schneider, Gubó, Kalmár 2, Rosta, Kányai.
Edző: Deáki István
Pécs: Bősz, Zaklajda – Papp 1, Hajdu T. 3/1, Szepesi 3, Szomor, Szakcsi, Bujtár 1, Grünfelder 6, Vald, Lévay, Kurbély, Milovits.
Edző: Koleszár György
Kiállítások: 14, illetve 10 perc
Hétméteresek: 6/5, illetve 5/4.

Hazai góllal indult a mérkőzés, Kovácsovics talált be, majd ezt követően Hajdu és Papp góljaival meglépett a pécsi csapat. A SZESE büntetőt hibázott, Kurbély révén pedig nőtt a vendégek előnye. Szabó góljára Grünfelder válaszolt (2-5), majd Szabó vezérletével egy remek hazai sorozatot produkált az egyetemi csapat (7-5). A félidő utolsó tíz perce kiegyenlített játékot hozott, előbb a vendégek, majd pedig a hazaiak szereztek 3-3 gól, így háromgólos győri előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A fordulást követően a vendégek egy kicsit jobban felpörögtek, fokozatosan dolgozták le hátrányukat. A 41. percben Kurbély hetesével egyenlítettek, majd Grünfelder góljával a vezetést is átvették (17-18). A győriek nem adták fel, érezték, hogy benne van a mérkőzésben a továbbjutás lehetősége. A következő hat percben hat gólt lőttek, míg ellenfelük csak egyet, így magabiztos, négygólos előnnyel (23-19) várhatták a hajrát. Az utolsó tíz percben nem bírt egymással a két csapat, felváltva estek a gólok, a SZESE három gólt megtartott előnyéből, így legyőzte az NB I. 10. helyén álló Pécsi VSE csapatát.