Kiszenvedett döntetlen

Az NB I/B. nyugati csoportjában a kilencedik fordulóban Győrött csapott össze a tabella két éllovasa. A Százhalombatta szinte az egész mérkőzés alatt élvezte a játékvezetők támogatását, így nem véletlen, hogy egy ponttal távoztak az Egyetemi csarnokból.
SZESE Győr – Százhalombattai KE 16-16 (9-6)
Győr, 300 néző. Vezette: Murvai-Buzogány László, Szilvási Gábor
SZESE: Hoffmann – Hollós 2, Kovácsovics 2, Kőhalmi 1, Bella 1, Szabó 5/2, Terenyi.
Cs.: Somogyi – Németh 3, Nagy, Schneider 1, Gubó 1, Rosta, Kalmár, Kányai, Benkovits.
Edző: Deáki István
Batta: Pásztor, Kerekes, Szép – Egervári, Balázs 4/1, Lopez 2, Wieszt 1, Nagy, Tarjányi 2, Rádler, Szabó, Zalai 3, Koncsár, Józsa, Minárovics 1, Kovács3.
Edző: Keresztes József
Kiállítások: ?, illetve ? perc
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1

Két vendégtalálattal kezdődött a mérkőzés, a hazaiak rossz megoldásokkal próbálkoztak a battai kapu előtt. Az első győri gólra a hetedik percig kellett várni, majd hamarosan már egyenlíteni is tudott a SZESE, Bella és Szabó volt eredményes. A vendégek jól használták ki a játékvezetői támogatást és a győriek kapu előtti hibáit, így a félidő közepére két góllal megléptek (2-4). Németh büntetőt hibázott, majd a kipattanóból javított. Húsz perc elteltével még mindig két gól volt a vendégek előnye (4-6). A hazaiaknál egy kicsit felkeményedett a védekezés, a vendégcsapat szemmel láthatóan elfáradt, így a félidő végére sikerült fordítani és háromgólos előnyt összehozni (9-6).
A második játékrész első góljára a hatodik percig kellett várni, akkor a battaiak találtak be Hoffmann kapujába. Szabó hetesből növelte a győri előnyt, de a rengeteg hazai kiállítás alatt a vendégek hosszú percekig támadva fokozatosan dolgozták le hátrányukat. A 44. percben egyenlítettek (12-12), majd ezt követően már a vezetést is átvették. A hazaiaknak három perc alatt sikerült fordítaniuk (14-13), de a hajrára ismét a battaiaknál volt az előny (14-15). A sok hibás játékvezetői döntés a hazaiakat sújtotta jobban, de ennek ellenére ismét egyenlíteni tudtak. Két perccel a vége előtt az akkor már cseremezben játszó Kovács ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, akiket az utolsó percben Szabó András gólja fosztott meg attól, hogy két ponttal térjenek haza Győrből.
A SZESE Győr botrányos játékvezetés mellett rengeteg technikai hibával tarkított mérkőzésen itthon tartott egy bajnoki pontot, így továbbra is két ponttal vezet riválisa előtt.