Két pont a Dunakanyarból

A férfi második vonal tizedik fordulójában Szentendrére látogatott a SZESE Győr csapata, ahol küzdelmes mérkőzésen szerzett újabb két bajnoki pontot.
Szentendrei KC – SZESE Győr 27-32 (14-13)
Szentendre, 130 néző. Vezette: Száva, Túróczy
Szentendre: Ihász, Kerekes – Pozsgai 6, Deli 5, Dóczi, Nagy Z., Kovács 4/2, Boros 3, Perényi 4, Soproni 5, Kónya Ba., Csuka, Völker B., Mikula, Völker K., László.
Edző: Hajdu Tamás
SZESE: Hoffmann – Hollós 1/1, Kovácsovics 3, Schneider 1, Bella 2, Szabó 10/2, Terenyi 5.
Cs.: Somogyi – Rosta 1, Gubó 5, Németh, Kőhalmi 4, Kalmár, Kányai, Benkovits.
Edző: Deáki István
Kiállítások: 10, illetve 14 perc
Hétméteresek: 5/2, illetve 3/3

Az ismerkedés után Kovács góljával szereztek vezetést a hazaiak, amit Szabó egyenlített ki. Kovács büntetőjével ismét a Szentendrénél volt az előny, de két perc alatt három gólt lőtt a SZESE, így ellépett ellenfelétől. Hosszú gólcsendet követően a hazaiak előbb egyenlítettek, majd a vezetést is visszavették (13. perc: 6-5). A vendégek hibáit jól használta ki a dunakanyari csapat, húsz perc játék után 10-7-re vezettek. A vendégek egyenlítettek, de a félidő utolsó másodperceiben elkövetett technikai hiba miatt a Szentendre szerzett gólt, így minimális hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A második játékrészben keményebb védekezésre váltott a SZESE, ennek eredményeként fokozatosan elhúzott ellenfelétől. A 40. percben kettő, a félidő közepén három gól volt ez egyetemisták előnye (21-24). A következő percekben a hazaiak három büntetőt is hibáztak, így nem sikerült közelebb kerülniük ellenfelükhöz. A hajrá a vendégeknek sikerült jobban, hat gólt lőttek, míg csak hármat kaptak. A SZESE Győr megérdemelten 32-27 arányban nyerte a mérkőzést, ezzel fontos pontokat zsebelt be.

Deáki István: - Küzdelmes mérkőzésen, egymásért, egymásnak bizonyítva, sikerült nyerni Szentendrén.