Újabb két pont

Az NB I/B. nyugati csoportjában a tizenegyedik fordulóban a SZESE Győr az MKB Veszprém KC második csapatát fogadta az Egyetemi csarnokban és négygólos félidei vezetést követően hat góllal győzött.
SZESE Győr – MKB Veszprém II. 25-19 (12-8)
Győr, 300 néző. Vezette: Arnold Zoltán, Temesi Péter
SZESE: Hoffmann – Hollós, Kovácsovics 2, Schneider 2, Bella, Szabó 5/1, Terenyi 6.
Cs.: Somogyi – Németh 2, Kőhalmi, Nagy, Gubó 2, Kalmár 2, Rosta 4, Kányai, Benkovits.
Edző: Deáki István
MKB: Kisék M., Borbély – Kisék B., Ligetvári 2, Horvácki 2, Albert Tóth, Szeitl, Priczel 1, Gulás, Bujdosó 2, Gál 5, Vizes 1/1, Pásztor, Zakics, Pesic 6.
Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 10, illetve 8 perc
Hétméteresek: 2/1, illetve 2/1

A mérkőzés előtt a közönség és a játékosok a 25 évvel ezelőtt első bajnoki címét szerző Rába ETO már nem élő edzőjére, Szaló Tiborra és két játékosára, Oross Tiborra és Tóth Lászlóra emlékeztek. A találkozó kezdődobását kiváló jobbszélsője, Iváncsik Mihály végezte el.
Kimaradt hazai helyzettel indult a mérkőzés, amire a vendégek góllal válaszoltak. Kovácsovics egyenlített, majd Szabó büntetőből a vezetést is megszerezte, de a fiatal veszprémiek nem adták fel, jól védekeztek és a támadásaikban Hoffmannt többször is mattolták. Tizenkét perc elteltével három góllal vezetett az MKB (3-6). A hazai időkérést és kapuscserét követően Terenyi rázta meg magát, remek labdákat kapott a szélen, amiket be is lőtt. A félidő közepére egyenlített a SZESE, majd a vezetést is visszavette. A Veszprém egy gólra felzárkózott (8-7), de három hazai gól már a biztos vezetést jelentette. A hajrában egy-egy alkalommal találtak be a csapatok, így négygólos győri előnnyel térhettek pihenőre.
A szünetben a Rába ETO 25 évvel ezelőtti bajnokcsapatának tagjait köszöntötte Gyömörei Tamás. A közönség vastapsa mellett emléklapot vett át Duck Zoltán, Jakab Lajos, Polgár László, Vura József, Domonkos Attila, Deáki István, Csicsay Ottó és Iváncsik Mihály.
A második játékrész ismét vendégtalálattal indult, de öt perc után már hat gól volt a két csapat közti különbség. A vendégek védekezést váltottak, jóval agresszívebben játszottak, ami szemmel láthatóan nem ízlett a győri játékosoknak. A félidő közepéig kiegyenlített játék folyt a pályán 4-5 gólos hazai vezetéssel. Ezt követően nagyon sok hibával játszott mindkét csapat, a kapuk sem forogtak veszélyben. A gólcsendet a vendégek törték meg, zsinórban háromszor találtak be Somogyi kapujába, ezzel három gólra fel is zárkóztak. A SZESE Rosta vezérletével a hajrában három gólt szerzett, így magabiztosan tartotta itthon a két bajnoki pontot.

Deáki István: - Ezen a mérkőzésen a két pont megszerzése volt a fontos, az sikerült.