Ellenszélben is sikerült

Újabb idegenbeli győzelmet aratott a SZESE Győr csapata, ezúttal Balatonfüredről hozták el a két bajnoki pontot.
Balatonfüredi KSE II. – SZESE Győr 20-21 (10-14)
Balatonfüred, 200 néző. Vezette: Hargitai II., Palkovits
BKSE: Csernyik, Komendánt – Bóka 2, Tárkányi, Sinka, Törteli, Szöllősi 5/1, Gerdán, Vasvári, Bánhidi 3, Kemény 1, Faluvégi 2, Csóka, Nagy 4, Simon.
Edző: György László
SZESE: Hoffmann – Hollós 3/1, Kovácsovics 3, Schneider 3, Bella, Szabó 3, Terenyi 1.
Cs.: Somogyi – Rosta, Németh 2, Gubó 1, Kalmár 1, Kányai, Kőhalmi 4, Nagy, Benkovits.
Edző: Deáki István
Kiállítások: 2, illetve 12 perc + Hollós kizárás
Hétméteresek: 2/1, illetve 1/1

Két vendéggóllal indult a találkozó, Szabó és Kovácsovics volt eredményes. A hazaiak Szöllősi büntetőjével szépítettek, majd a nyolcadik percre Schneider és Hollós góljaival már három góllal vezetett a SZESE. Kemény válaszára újabb három győri gól érkezett, így magabiztos előnyre tett szert a vendégcsapat (14. perc: 2-7). A hazaiak többször is két gólra felzárkóztak, elsősorban Szöllősinek köszönhetően, de a félidő hajráját jobban bírta az egyetemi csapat, négygólos előnnyel tértek pihenőre.
Fordulást követően a vendégek még egy kicsit az öltözőben maradtak, így a Füred fokozatosan megközelítette ellenfelét. Tizenkét perc alatt egy gólra csökkent a SZESE előnye, köszönhetően annak, hogy csak két gólt lőttek, de ötöt kaptak. Deáki István időt kért és rendezte a sorokat. Hollós hetesével és Schneider akciógóljával ismét három lett a különbség, majd alig kilenc perccel a vége előtt visszaállt a félidei különbség (16-20). A küzdelem mellett sok kapkodás és hiba jellemezte félidő további részét. A hazaiak a játékvezetők támogatása mellett két gólra felzárkóztak, de Kőhalmi gólja eldöntötte a találkozót. A hajrában még két gólt lőtt a Füred, de egyenlíteniük már nem sikerült. A SZESE végig harcolva gyűjtötte be újabb két bajnoki pontját, így továbbra is magabiztosan vezeti az NB I/B nyugati csoportját.

Deáki István: - „Fölényes győzelem” dicséretes küzdeni tudással.