Megfelelve az elvárásoknak

A SZESE Győr életében végre eljött az a nap, amikor egy nagy csapat ellen kellett megmutatni, mit is tud a fiatal győri társaság. Az egyetemisták szerdán este Magyar Kupa mérkőzésen az MKB Veszprém KC gárdáját fogadták Győrött, az Egyetemi csarnokban. A találkozó hatvan perce alatt nem látszódott, hogy egy osztálynyi különbség lenne a két csapat között. Bár a Bajnokok Ligája csoportmérkőzései alatt hibátlan MKB ezen a találkozón is győzött, a hazaiak nem vallottak szégyent a nézőteret teljesen megtöltő szurkolók előtt.
SZESE Győr – MKB Veszprém KC 28-42 (13-23)
Győr, 2000 néző. Vezette: Hargitai II., Palkovits.
SZESE: Hoffmann – Hollós 1, Kovácsovics 2, Kőhalmi 2, Bella 1, Szabó 8/2, Terenyi 4.
Cs.: Somogyi – Németh 4, Schneider 2/1, Gubó 3, Kalmár, Rosta 1, Kányai, Táncos, Benkovits.
Edző: Deáki István
MKB: Alilovic, Borbély – Gulyás 2, Iváncsik G. 5, Schuch 1, Császár 3, Iváncsik T. 4/3, Perez 2, Laluska 2, Nagy 4, Jamali 11, Sulic 7, Gál, Pesic, Stranigg 1.
Edző: Carlos Ortega
Kiállítások: 3, illetve 2 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3

Igazi közönségcsalogató ellenfelet kapott a Magyar Kupa sorozatban a SZESE Győr, és ez a belépők fogyásán is meglátszott. Napokkal a mérkőzés előtt már alig lehetett ülőhelyre szóló jegyhez jutni és a találkozó előtt is már csak néhány állójegy várt gazdára a pénztárban.
A vendégek a sérült Terzic, Fazekas, Ugalde és Oneto, valamint Rodriguez nélkül léptek pályára, de a kezdőbe a rutinos, sok csatát megélt játékosok kerültek. A találkozó elején egy kicsit bátortalanul védekeztek a hazaiak, ennek ellenére fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégeknél Perez átlövései találtak utat a kapuba, hazai oldalról pedig Szabó András vette hátára a csapatot (6. perc: 4-4). Ortega edző nem volt elégedett a játékkal, így viszonylag korán a cserékhez nyúlt. Nyolc perc játék után a hazaiak technikai hibáit kihasználva fokozatosan meglépett a Veszprém, hosszú ideig négy-öt gól volt a bakonyiak előnye (21. perc: 12-17). Elsősorban Sulic, valamint Jamali okozott problémát a fiatal győri csapatnak. A beálló és az átlövő hat-hat alkalommal volt eredményes az első harminc percben. A hazaiak szépen játszottak, igyekeztek helyzeteket kialakítani, de a támadások befejezésbe több alkalommal is hiba csúszott. Ennek ellenére minden megmozdulásuk tapsot aratott a nézők körében. Az első játékrész utolsó perceiben tíz góllal meglépett az MKB, ez a különbség maradt a szünetre is.
A szünetben az AFORCE1 Dance Studio produkciója szórakoztatta a közönséget. Köszönjük a közreműködésüket.
A második játékrész veszprémi góllal indult, de a SZESE nem adta fel, tapadt ellenfelére. Kovácsovics, Szabó és Kőhalmi góljaival tartották a tízgólos különbséget. Tíz perc elteltével ismét gödörbe került a hazai csapat, sajnos az időkérés sem segített. A Veszprém a félidő közepéig újabb öt góllal terhelte meg Somogyi kapuját (45. perc: 20-35). Ortega edző ismét időt kért, a biztos vezetés tudatában pályára küldte a fiatalokat is. A hazaiaknál fokozatos cserékkel próbálta Deáki István frissíteni csapatát. A következő percek Németh Gáborról szóltak, háromszor talált be Borbély kapujába, míg a másik oldalon Jamali már tizenegyedik gólját lőtte. Schneider büntetőből, Gubó átlövésből volt eredményes, míg a vendégeknél Gulyás és Laluska lőtt gólt. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, Rosta és Terenyi góljaival zárult a találkozó. A csarnokban kilátogató nézők a mérkőzés végén percekig állva tapsolták a csapatokat, ezzel is bizonyítva, hogy Győrött igény van az első osztályú férfi kézilabdára is. Bízunk benne, hogy ősztől már nem csak kupamérkőzésen, hanem bajnoki találkozón is szerepelhet a SZESE Győr akár az MKB Veszprém ellen is.
A SZESE Győr számára a 2012-2013-as idényben véget ért a kupasorozat, de a fiúk egy fordulóval többet teljesítettek, mint az előző évadban.