Kettős siker Ajkán

A tavaszi első fordulóban szabadnapos SZESE Győr Ajkán kezdte a szezont. A felnőttek mellett a junior csapat is győzelemmel zárta a nyitómérkőzést.
Le Belier KK Ajka – SZESE Győr 15-30 (6-12)
Ajka, 150 néző. Vezette: Heim, Jolántai.
Ajka: Sarmon, Ignácz – Huszti, Mékli 2, Pavelka, Schmidt, Márkus 1, Bajnóczi 3/1, Paár 4, Horváth 2, Kiss, Meiczinger, Pék, Földesi 3.
Edző: Cziráki Zsolt
SZESE: Somogyi – Hollós 3, Bella 3, Gubó 3, Rosta, Szabó 3, Terenyi 5.
Cs.: Hoffmann – Schneider 2, Kovácsovics 1, Németh 3/1, Gál, Kőhalmi 2, Kalmár 5, Benkovits.
Edző: Deáki István
Kiállítások: 6, illetve 10 perc
Hétméteresek: 1/1, illetve 2/1

Az első percek ismerkedése után a SZESE kezdte jobban a mérkőzést, Szabó és Gubó góljaival szerzett vezetést. A félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a félidő közepén még mindig csak két gól volt az egyetemisták előnye (3-5). Egy kimaradt és egy értékesített győri büntetőt követően még szépíteni tudott az Ajka, de a vendégek a jó védekezésüknek köszönhetően megnyugtató előnyt szereztek (4-9). A hajrá is a vendégeknek sikerült jobban, Földesi góljára az utolsó percben Németh és Hollós válaszolt, hat gólra növelve a SZESE előnyét.

A második játékrészt ott folytatta a győri csapat, ahol befejezte az elsőt. Remek védekezés mellett öt perc alatt négy gólt lőttek, így már tíz gól volt a különbség (6-16). A hazaiak kapaszkodtak, de a folyamatos cseréknek köszönhetően mindig akadt olyan friss játékosa Deáki Istvánnak, aki tovább tudta lendíteni a csapatot. A félidő közepén kilenc gól volt a győri előny (11-20), ami a továbbiakban fokozatosan nőtt. A hazaiak ritkán tudtak válaszolni az egyetemisták találataira, így az első tavaszi mérkőzésen magabiztos győzelmet aratott a SZESE Győr csapata.

Deáki István: - A két csapat nem azonos célokért küzd a bajnokságban. Magabiztos győzelmet arattunk Ajkán, de támadásban van még miben javulni.