Kínos vereség

Az NB I/B. tavaszi harmadik fordulójában Várpalotára utazott a SZESE Győr csapata, ahol nagyon gyenge első félidőt követően háromgólos vereséget szenvedett.
Várpalotai Bányász SK – SZESE Győr 30-27 (17-10)
Várpalota, 425 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
VBSK: Szász, Ubornyák – Gebhardt 11/2, Bárdos 8/2, Béres, Heiczinger 5, Venczel, Szabó P., Tolnai, Lassu, Soha 2, Szöllősy, Molnár 2, Devecseri 2, Nédó.
Edző: Kaló Sándor
SZESE: Somogyi – Kalmár 1, Bella, Kovácsovics 5, Rosta, Szabó A. 8/2, Terenyi 2.
Cs.: Hoffmann – Kőhalmi 4, Gál, Németh 1, Schneider 6/1, Gubó, Hollós, Benkovits.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/4, illetve 6/3

A mérkőzés első részében a SZESE nem tudta kihasználni a jó védekezésből adódó gyors lerohanásokat, így kiegyenlített játékot láthatott a közönség. Tizennyolc percig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán öt perc alatt a hazaiak lőttek öt gólt, amire nem érkezett válasz (23. perc: 12-7). Elsősorban a beálló körüli védekezést nem sikerült megoldani az egyetemistáknak ebben az időszakban. A félidő hátralévő perceiben is inkább a hazaiak akarata érvényesült, öt gólt lőttek, míg a győrieknek csak háromszor sikerült betalálni a Várpalota kapujába. Meggyőző hazai előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
Fordulást követően taktikát váltott a SZESE, nyitott védekezésre tértek át, aminek meg is lett az eredménye. Tíz perc elteltével még mindig hét gól volt a hazai előny, de ezt követően zsinórban négy gólt lőttek az egyetemisták. A hazaiak két értékesített büntetővel ismét megléptek öt góllal (27-22), majd a hajrára két gólra tudta csökkenteni hátrányát a SZESE (58. perc: 27-25). A Várpalota két gyors góllal bebiztosította győzelmét, a vendégek az utolsó percben már csak szépíteni tudtak.
Az első félidőben összeszedett jelentős hátrányt nem sikerült ledolgoznia a csapatnak, így elszenvedte első vereségét a 2012-2013-as bajnoki szezonban.

Deáki István: - Ez a vereség megmutatta, hogy az első pillanattól a lefújásig, koncentrálni és harcolni kell minden mérkőzésen a győzelemért.