Az NB I/B. nyugati csoportjában a tizenhetedik fordulót rendezték meg az elmúlt hét végén. A listavezető SZESE Győr a Dabas VSE KC csapatát fogadta.
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Szabó 5, Bella 2, Hollós, Németh, Kőhalmi 2, Konkoly, Terenyi 4, Schneider 4/1, Gubó 7, Kalmár 1, Gál 1/1, Benkovits, Rosta 1.
Dabas: Duleba, Bruszt – Horváth 1, Csecsetka 6/4, Bodorovics 3, Dr. Kiss 1, Boda 1, Zsákai, Szandhofer 2, Tomori 3, Szabó 2, Hímer 2, Kiss, Józsa 4, Gigler 2.
Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 14 perc, illetve 12 perc + kizárás
Hétméteresek: 3/2, illetve 4/4
A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, tíz perc elteltével már öt góllal vezettek (8-3). Ezt az előnyt a félidő közepén még növelni is tudták, de a hajrá a dabasiaké volt. Zsinórban négyszer voltak eredményesek, három gólra felzárkóztak.
A második játékrész elején állandósult az egyetemisták 4-5 gólos előnye, de rengeteg technikai hiba csúszott be a játékba, amit az ellenfél kegyetlenül kihasznált. Alig túl a félidő felén már csak egy gól volt a SZESE előnye (47. perc: 22-21). Ezt követően három góllal meglépett a győri csapat, de a vendégek fel tudtak zárkózni. Öt perccel a vége előtt Terenyi góljával megint három volt a különbség, de a hajrá a vendégeknek sikerült jobban. Az utolsó percben egy gólra zárkóztak, kivédekezték a hazai támadást és néhány másodperccel a vége előtt egyenlítettek.
A SZESE ebben a fordulóban megléphetett volna ellenfeleitől, hiszen a Komló szabadnapos volt, a Százhalombatta pedig vereséget szenvedett Balatonfüreden. Sajnos megint csak egy pont megszerzése sikerült.