Jó védekezés - biztos győzelem

A tizenkilencedik játéknapon a SZESE Győr a szomszédvár csapatát fogadta. A Tatai AC ellen magabiztos győzelem született.
SZESE Győr – Tatai AC 39-25 (17-12)
Győr, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
SZESE: Hoffmann, Somogyi – Bella 2, Hollós 1, Németh 8/2, Kőhalmi 1, Nagy, Terenyi 6, Kovácsovics 6, Schneider 1, Gubó 7, Kalmár 2, Benkovits 1, Gál 2/1, Rosta 2, Táncos.
Edző: Deáki István
Tata: Melhardt, Varga, Czérna – Lehőcz 2, Kanyó Ba. 4, Szám 2, Sütő 3/1, Hajdu 2, Gróf, Basky 10/1, Schneider, Endrédi 2, Czillahó.
Edző: Kiss István
Kiállítások: 12, illetve 2 perc
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2

SZESE_Tata_1Apró technikai hibákkal kezdte a hazai csapat a mérkőzést, hamar magára talált. Németh és Gubó góljaival háromgólos előnyt szereztek az egyetemisták. A Tata időt kért és a nyitott védekezés elleni befutásokból fel tudtak zárkózni, egy gólra megközelítették ellenfelüket. A hazaiak rendezték soraikat, védekezésükkel több alkalommal is hibára kényszerítették a Tata játékosait, az indításokat pedig Terenyi biztos kézzel használta ki. A félidő közepén három gól volt a hazaiak előnye (9-6). A játékrész második felében kiegyenlített játék folyt a pályán, a hazaiak csak az utolsó percben büntetőből tudták öt gólra növelni előnyüket.

SZESE_Tata_2A fordulást követően három gyors gólt lőtt a SZESE, a vendégek továbbra is a befutásokból, valamint a lecsorgó labdák begyűjtéséből voltak eredményesek. 24-17 után a tataiak időkérése ellenére a hazaiak zsinórban hét gólt lőttek, ezzel el is döntötték a találkozót. Ötven perc játék után tizenöt gól volt a két csapat közti különbség (33-18). Támadásban rossz megoldásokat választott a hazai csapat, ezt kihasználva a Tata négy gólt tudott lőni. A végére még egy kicsit felpörgött Deáki István csapata, és magabiztosan nyerte meg a találkozót.

A juniorok mérkőzésén:
SZESE Győr - Tatai AC 33-20

A junior és a felnőtt mérkőzés közti szünetben az utánpótlás korú játékosaink tartottak bemutató a nézőknek. A gyermekeket a bemutatót követően a Lipóti Pékség vendégelte meg.

A felnőtt mérkőzés szünetében újabb támogatói szerződést kötött a SZESE. Ezúttal a Talent-Plan Kft. ügyvezetője, Miklósi Attila és dr. Hoffmann László látta el kézjegyével a megállapodást.