Ahogy arról korábban már beszámoltunk, klubunk ezen a nyáron csatlakozott a Véradó Vakáció nevű kampányhoz, melyet a Magyar Vöröskereszt szervez országszerte.

A nyári hónapokban a biztonságos vérkészlet fenntartása évről-évre kiemelt feladatot jelent a nagy meleg, a szabadságok és a nyaralások miatt, ezért a Magyar Vöröskereszt idén is kampányt szervez, hiszen nyáron is szükség van az életmentő vérre. A Véradó Vakáció kampányban hetente más-más győri egyesület invitálja a véradókat véradásra. A Magyar Vöröskereszt célja, hogy olyan személyeket is sikerüljön megszólítani, akik még nem adtak vért. Az előző években a kampánynak is köszönhetően sikerült a kieső véradószámot teljesíteni.

Ezúton szeretnénk megköszönni felnőtt játékosainknak; Papp Márknak, Pulai Dávidnak, Győri-Dani Dávidnak és Németh Gábornak, valamint ifjúsági csapatunk játékosainak; Herkovits Rolandnak és Vékony Bencének, illetve munkatársainknak; Czika Eszternek, Turi Edinának, Hoffmann Ákosnak és Auer Károlynak a részvételt. Ebből a csapatból mindössze ketten adtak vért korábban, így több új véradóval gyarapodott a véradók listája. Ezen felül azoknak a szülőknek, hozzátartozóknak is köszönjük a részvételt, akik a hét bármely napján, ellátogattak a vérellátó központba.

Minden véradó egy kampány karkötőt és egy kisebb ajándékot vehetett át a véradást követően.

Utoljára frissítve: 2019. augusztus 09., péntek 12:36

A Magyar Kézilabda Szövetség elkészítette a férfi NBI/B 2019/2020-as idényének őszi programját. Felnőtt csapatunk hazai pályán kezdi meg a bajnokságot, szeptember 14-én a Budai Farkasokat látjuk vendégül.

13:00 Veszprémi KKFT Felsőörs - AGROFEED ETO-SZESE

Öltöztessük zöld-fehérbe a Magvassyt minden meccsen!

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

Kedves Szülők, Szurkolók és Sportolók! Kedves ETO-SZESE család!

Klubunk ezen a nyáron, augusztus 9-én pénteken, örömmel csatlakozik a Véradó Vakáció nevű kampányhoz, melyet a Magyar Vöröskereszt szervez országszerte.

Ezúton szeretnénk kérni minden olyan 18. életévét betöltött sportolót, szurkolót vagy szülőt, aki szeretne segíteni másokon, hogy klubunk felé akár Facebook oldalunk, egy e-mailben (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), vagy személyes megkereséssel, edző kollégáink felé jelezze részvételi szándékát. Minden véradó egy kampány karkötőt és egy kisebb ajándékot vehet át a véradást követően.

A véradás helyszíne:

Magyar úti Véradó Állomás, 9023 Győr, Magyar u. 8.

Találkozzunk a helyszínen tetőtől talpig zöldben, augusztus 9-én reggel 8 órakor!

Utoljára frissítve: 2019. július 30., kedd 08:00

Most, hogy már vége minden bajnokságnak, megkérdeztük Deáki Istvánt is az NBI/B-ben szereplő felnőtt csapatunk teljesítményéről. Mint arról már beszámoltunk, idén is ezüstéremmel fejezte be az évet csapatunk, ezúttal azonban a Váci KSE mögött, szoros végjátékban egy ponttal megelőzve a NEKA csapatát.

Csapatunk házi gólkirálya a pályafutását befejező Szabó András lett, aki 21 mérkőzésen 91-szer talált az ellenfél kapujába. Mögötte Paár Olivér végzett, aki 22 mérkőzésen 89-szer volt eredményes, harmadik helyen pedig Schneider Miklós végzett a maga 80 találatával.

Az összesített góllövőlista első tíz helyezettje között szerepel Szabó András és Paár Olivér is, előbbi a hetedik helyen végzett, utóbbi pedig a kilencediken.

Megkértük Deáki Istvánt, hogy értékelje pár szóban az őszinél sokkal nehezebbnek bizonyuló tavaszi szezonunkat.

Deáki István: „A csapat a tavaszi szezonban kissé hektikus teljesítménnyel rukkolt elő. Sorsolásunk nem volt kedvező, ettől függetlenül olyan nem várt vereségek és pontvesztések történtek, amikkel nem kalkuláltunk előre. A végső eredmény ugyan a várakozásnak megfelelő lett, azonban azt gondolom, kiegyensúlyozottabb versenyidénnyel, még előkelőbb helyet érhettünk volna el.  Elsősorban az egyes mérkőzéseken nyújtott támadó játékunk miatt nem sikerült megszorítani az előttünk végző váci csapatot. A bajnokság során a védekezésünk egy-egy kisebb megingást eltekintve megfelelőnek mondható, hiszen mi kaptuk a legkevesebb gólt. A tavaszi sorsolás és néha a játékvezetői ténykedés sem nekünk kedvezett. Ezzel nem akarom magamat és a csapatomat felmenteni, hanem azt gondolom, a folytatásban mindenki még több munkájával, maximális akaratával tudunk majd tiszteletet parancsoló eredményt elérni.”

Ezúton szeretnénk kellemes pihenést kívánni játékosainknak és szurkolóinknak egyaránt!

Szeptemberben találkozunk a Magvassy Mihály Sportcsarnokban!

Hajrá Agrofeed ETO-SZESE!

Hajrá győri férfi kézilabda!

Utoljára frissítve: 2019. június 17., hétfő 08:50

Idén egymást követően hatodik alkalommal nyerte el a Magyar Egyetemi– Főiskolai Bajnokság kézilabda döntőjének rendezési jogát a Széchenyi István Egyetem.

Egyetemi csapatunk a MEFOB-ot a BME csapata ellen kezdte meg. NBI/B-s csapatunk játékosaink megalapozták a stabil vezetést, negyedórát követően már négy gólos előnyre tettünk szert. Ezt követően érkeztek a cserék, NBII-es egyetemistáink is pályára léphettek. Könnyedén tartották előnyünket, a félidőben az eredmény 17-14 volt. A második játékrészben folytatódott a gólzápor, a 45. percben már 29-24-es előnynek örülhettünk. Az utolsó negyedórában is dominálta a párharcot csapatunk, melyet mi sem bizonyít jobban, mint a 35-29-es, azaz hatgólos győzelem.

A második mérkőzés is az elsőhöz hasonlóan sima győzelemmel zárult. A Debreceni Egyetem ellen a taktika ugyanaz volt, Pauer Zoltán folyamatosan forgatta a csapatot, mindenki kapott játéklehetőséget. Mind az első, mind pedig a második játékrész magabiztos győri vezetést eredményezett, így egy másodpercig sem kellett izgulni a csoportelsőség megszerzéséért. A félidőben három góllal, 15-12-re vezettek fiataljaink, ezt a különbséget a végére nem csak megtartották, de növelték is, a lefújáskor az eredményjelző 30-24-et mutatott. Ezzel a két győzelemmel a SZESE csapata veretlenül jutott be a vasárnapi döntőbe, melyben a TFSE csapata várt rájuk.

A szerdai döntőt sokkal összeszedettebben kezdte a csapat, a Testnevelési Egyetem több NBI-es játékossal felvonultatott csapata ellen. Az első játékrészt végig vezette csapatunk, azonban egy utolsó másodperces góllal kiegyenlített az ellenfél, így a szünetre 12-12-es döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidőt azzal a lendülettel folytatták a csapatok, amivel az első befejezték. Egészen a 45. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban az utolsó negyedórát a fővárosiak jobban bírták, s folyamatosan léptek el Pauer Zoltán tanítványaitól. Végeredmény: 27-22.

Ezzel az eredménnyel a Széchenyi István Egyetem csapata megszerezte az ezüstérmet, melyhez szívből gratulálunk és további sportsikereket kívánunk.