Végleges felnőtt csapatunk NBI/B-s programja a tavaszi szezonra, ezúttal öt hazai és hat idegenbeli mérkőzés vár a fiúkra.

HAJRÁ GYŐR!

Szombaton a Telekom Veszprém csapatát fogadtuk a Liga Kupa keretein belül.

Szokatlan időpontban és helyszínen léptünk pályára ezen a napon, hiszen az Audi Arénában 11 órakor kezdődött az összecsapás. Deáki István tanítványait a Papp, Győri-Dani, Goór, Sokoray, Czene, Paár összeállításban küldte pályára, kapuban Pulaival. Bekezdett az elég rövid kispaddal érkező veszprémi csapat, az ötödik percben már 1-4-re vezettek. Tíz percet követően még mindig négy gólos előnyben voltak, azonban Schneider beállásával megkezdtük a felzárkózást, a 14. percben Pulai egészpályás góljával 7-7-re módosította az eredményt. Sorozatosan jó védekezést mutattunk, amikor Paár többször is gyors indulásból tudott eredményes lenni. Ezt követően a fiatalok is pályára léptek, Vékony és Fekete kapott játéklehetőséget. A 20. perchez érkezve fej-fej mellett álltak a csapatok és annak ellenére, hogy háromszor is emberhátrányba kerültünk, Fekete, Németh és Papp góljaival tartani tudtuk a döntetlen eredményt. Félidei eredmény 14-14.

A második félidőt a Kőhalmi, Vékony, Sokoray, Fekete, Németh, Nagy összeállításban kezdtük meg, kapuban Nahajjal. Jó védekezéssel és fantasztikus kapusteljesítménnyel kezdődött ez a játékrész a számunkra, öt perc elteltével Vékony góljával átvettük a vezetést is, 17-16. Azonban 3-0-ás szériát futottak a vendégek, így a 44.percre már két gólos előnyük volt. Feljöhettünk volna egy gólra, amikor egy sikertelen támadásunkat követően a vendégek kapitánya időt kért, majd meg is léptek három góllal (18-21). Az utolsó negyedórában Goór vezérletével tudtuk tartani a különbséget, ez azonban Czene és Győri-Dani góljaival sem volt elegendő a feltámadásunkhoz. Nem tettek jót a kétperces kiállítások sem, először Kőhalmit majd Czenét küldték a kispadra a játékvezetők. A végeredmény 26-29.

Deáki István: „Gondjaink vannak. Három hetünk van arra, hogy megoldjuk.”

AGROFEED ETO-SZESE – Telekom Veszprém  26-29   /14-14/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj 1, Pulai 1, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi, Győri-Dani 3, Goór 5, Schneider 3, Czene 2, Fekete 2, Nagy 1, Papp 1, Paár 3, Németh 2; Edző: Deáki István.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt XII.forduló

2020.02.16. 16:00

Budai Farkasok NKFT - Agrofeed ETO-SZESE

Helyszín: Budaörsi Városi Uszoda és Strand

Utoljára frissítve: 2020. január 28., kedd 13:39

Szombaton a Liga Kupa sorozat Telekom Veszprém elleni visszavágóját játssza csapatunk az Audi Arénában 11 órakor.

A Liga Kupa keretein belül novemberben találkoztunk a veszprémiekkel, akkor 28-34-es győzelmet arattunk idegenben. Azon a mérkőzésen a fiatalokkal meccselt Deáki István, a húzóemberünk Paár volt, aki nyolcszor talált a veszprémi kapuba. November közepén már bajnoki mérkőzést játszottunk, azonban a Magvassyban a Veszprém csapata bizonyult jobbnak, 27-31 lett a végeredmény.
A Liga Kupa csoportkörében a szombati lesz az utolsó mérkőzésünk, így kelleni fog a bíztatás csapatunknak, hogy továbbjuthassunk ebben a sorozatban!

Schneider Miklóst kérdeztük mi a cél szombaton:

„A múlt heti veszprémi győzelemmel remélem, hogy visszatért a csapat a helyes útra. A szombati meccs egy újabb lehetőség az önbizalmunk növelésére és jól szolgálja a felkészülésünket a tavaszi szezonra, amit szeretnénk sikeresen kezdeni.”

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

Utoljára frissítve: 2020. január 23., csütörtök 09:52

CSOPORTGYŐZTESKÉNT JUTOTT KÖZÉPDÖNTŐBE A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA VÁLOGATOTT!

Nem kis bravúr a magyar férfi kézilabda válogatott teljesítménye, hiszen csoportelsőként, maximális pontszámmal jutott tovább az immáron 24 csapatos Európa-bajnokság középdöntőjébe. Első mérkőzésükön a oroszokat egy góllal verték meg (26-25), majd döntetlent játszottak a világ- és olimpiai bajnok Dániával. Ezt követte az addig veretlen Izland elleni győzelem (24-18), melynek köszönhetően két ponttal a zsebben léphet pályára a középdöntőben válogatottunk. A következő mérkőzések sem lesznek egyszerűek, hiszen sorban találkozunk Norvégiával, Szlovéniával, Svédországgal és végül, de nem utolsó sorban az egyre erősebb portugál válogatottal.

Íme a magyar férfi kézilabda válogatott középdöntős sorsolása:

A 2. középdöntős csoport programja:
Január 17., 18:15 Norvégia-Magyarország (Tv: Sport1)
Január 19., 16:15 Szlovénia-Magyarország (Tv: Sport1)
Január 21., 20:30 Magyarország-Svédország (Tv: Sport1)
Január 22., 16:00 Portugália-Magyarország (Tv: Sport1)

A középdöntők első két helyezettjei jutnak a január 24-26. között Stockholmban zajló négyes döntőbe.

Hajrá MAGYAROK!

Utoljára frissítve: 2020. január 16., csütörtök 10:58

Csütörtökön ismét pályára lép csapatunk a Veszprémi KKFT Felsőörs fiataljai ellen, ezúttal már Veszprémben.

Nem sok pihenőt kaptak a srácok Deáki Istvántól a szombati mérkőzés után, hiszen hétfőn este folytatódott a munka a Magvassyban, csütörtökön pedig újabb Liga Kupa mérkőzést játszunk a minél hatékonyabb felkészülés érdekében.

Nahaj Lászlót kérdeztük a csütörtöki mérkőzésről:

„Ezen a mérkőzésen fontos lesz, hogy ne csak 30 percen keresztül játsszunk jól, hanem ki kell tudnunk tolni ezt 50-60 percre. Persze tudom, hogy 60 percen keresztül nem lehet tökéletesen játszani. Sokan vagyunk és hiszem, hogy ha mindenki elhiszi azt, hogy tudunk nyerni, akkor biztosan jó eredménnyel jövünk haza. Valahol vissza kell szerezni az önbizalmunkat a bajnokság kezdetére és itt az első alkalom.”