A 2021/2022-es bajnoki szezon első mérkőzését a BFKA-Balatonfüred otthonában játszotta csapatunk.

A mérkőzést a Paár, Győri-Dani, Sokoray, Barnyák, Sövegjártó, Nagy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. A mérkőzés a hazaiak kihagyott hétméteresével kezdődött, melyet követően Sokoray kezdte meg a gólok gyártását a harmadik percben (0-1). A negyedik percben Paár, majd Sövegjártó is csatlakozott a góllövők listájához (6. perc 2-3). Újabb kimaradt hazai büntető következett, ezúttal azonban Décsi hárított. Gyors játékot játszott mindkét csapat, Nagy hétméterest értékesített majd a következő akciógólt is ő lötte az ellenfél kapujába. Érkeztek a cserék a tizedik percben, Ásvány, Mátés, Kőhalmi és Németh kapott játéklehetőséget. A 15. percben az eredményjelző 6-6-os állást mutatott, azonban két gyors góllal meg tudtunk lépni (17. perc 6-8). Egy gólos vezetésnél kértünk először időt a 21. percben. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, átlövések és ziccerek hárításával segítette tovább csapatunkat Décsi, mellé társult az emberelőnyös játékunk, melyekből Nagy és Sokoray is eredményesek voltak. Az utolsó percekhez érkezve Sövegjártó újabb távoli bombával talált ellenfelünk kapujába, melyet követően a hazaiak az utolsó percben időt kértek (30. perc 12-13). Utolsó támadását gólra váltotta a Balatonfüred, így a félidei eredmény 13-13.

A második játékrészre ugyanaz a kezdősor érkezett, Décsi pedig ott folytatta, ahol abbahagyta az első félidőben és újabb védést mutatott be. Sokoray volt ezúttal is az első találatunk szerzője, majd akcióból Győri-Dani és újabb hétméteresből Nagy talált kapuba (36. perc 15-16). Nem tudtuk leszakítani a Füredi fiatalokat, sőt a 39. percben a vezetést is átvették. Szerencsére csak pár másodpercig örülhettek a vezetésnek, Paár talált a hazaiak kapujába. Két támadásunk is eredménytelen volt, így a Balatonfüred a 42. percben már két góllal lépett meg (19-17). Azonnal időt kért Kovácsovics László, azonban a Sövegjártó, Mátés, Kőhalmi belső hármas ezúttal nem volt hatékony és ellenfelünk kegyetlenül kihasználta a technikai hibáinkat, és meglépett 20-17-re. A 45. percben hazai időkéréssel folytatódott a mérkőzés és sikerült is megszerezniük a négy gólos előnyt. Sövegjártó vetett véget az örömünnepnek, majd Nagy, Paár és Sokoray is eredményesek voltak. Ezzel párhuzamosan a hazaiak is minden próbálkozásukból gólt szereztek, így maradt a három gólos különbség. Kovácsovics is pályára lépett a 49. percben, megszerezte első találatát, majd Goór is eredményes volt. Sokkal több hibával játszottunk, mint az első játékrészben és ez az eredményen is látszott (58. perc 29-24). A végjátékban nyitott védekezéssel próbáltuk meglepni a Füred csapatát, ez azonban nem volt eredményes, a végeredmény: 32-25.

Kovácsovics László: „Az első félidei jó játék után egy gyengébb második játékrészben a szerencse is elpártolt mellőlünk. Dolgozunk tovább, a céljaink eléréséhez bravúrokra is szükség lesz.”

Hajrá AGROFEED ETO-UNI Győr!

BFKA- Balatonfüred - AGROFEED ETO-UNI Győr 32 - 25  /13-13/

Agrofeed ETO-SZESE: DÉCSI (5 védés), Kimmel (2 védés), SOKORAY 5, Kőhalmi 1, Győri-Dani 1, Goór 1, Kovácsovics 2, Barnyák, Ásványi 1, NAGY 6, Czene, Mátés 1, Sövegjártó 3, Paár 4, Herkovits, Németh

Utoljára frissítve: 2021. szeptember 12., vasárnap 18:05

Nem is olyan sok kihagyás után kezdi meg NBI/B-ben szereplő felnőtt csapatunk a 2021/2022-es bajnokságot ezen a hétvégén.

Első ellenfelünk a BFKA-Balatonfüred fiataljaiból álló csapata lesz, akik utánpótlás csapat lévén, számunkra ismeretlen felállásban vágnak neki ennek a szezonnak. Nincs egyszerű dolga az új edzői stábnak, hiszen nagyban megnehezíti aktuális ellenfelünk elleni felkészülésünket, hogy egy teljesen új balatonfüredi csapattal fogunk találkozni.

Csapatunk nem nagy változáson ment át a nyár folyamán, íme játékoskeretünk, illetve a távozó játékosok:

Kedves szurkolók és érdeklődők!

Az Agrofeed ETO-UNI Győr NBI/B-s mérkőzéseire speaker - bemondó szerepkörbe várjuk azok jelentkezését, akik szeretnék kipróbálni magukat mikrofon mögött egy kézilabda mérkőzésen. Feladat a nézők köszöntése, a játékosok bemutatása, az esemény folyamatos kommentálása, a "holtidő" kitöltése, stb.

Jelentkezni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen lehet!

Várunk minden érdeklődőt!

A 2021/2022-es szezon előtti utolsó felkészülési mérkőzésünket a Tatai AC otthonában játszottuk. Július 19-én kezdte csapatunk a felkészülést az új edzői stábbal, Kovácsovics Lászlóval, Horváth Jánossal és erőnléti edzőnkkel; Vitéz Mártonnal.

A mérkőzést a Paár, Győri-Dani, Sokoray, Barnyák, Sövegjártó, Nagy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban a NEKA-tól érkező, a bajnokságban majd kettős engedéllyel játszó Takáccsal. Első találatunkat Sövegjártó szerezte a harmadik percben, majd csatlakozott hozzá a góllövőlistán Paár és Sokoray is (10. perc 3-4). Negyedóra elteltével érkezett a pályára Németh, Mátés, Czene és Ásványi is, Bodócs pedig védekezésben volt Mátés cseréje. Első támadásából azonnal hétméterest harcolt ki Ásványi, melyet Nagy értékesített is (17. perc 6-7). Három technikai hibánkat használta ki kegyetlenül a hazai csapat, így a 22. percben már 9-7-es állást mutatott az eredményjelző. Emberhátrányba kerültünk Bodócs szabálytalanságát követően, majd Kőhalmi is érkezett a pályára az utolsó nyolc percre, Kovácsovics László időt kért a  mérkőzés 26. percében, mikor a hazaiak már öt gólos előnyben voltak (12-7). Az emberhátrányunk ellenére először Nagy, majd Mátés is a az ellenfél kapujába talált. Amint kiegészültünk 7-6 elleni játékkal próbálkoztunk, azonban az első próbálkozásunk  eredménytelennek bizonyult. A kapuban Takács is több távoli lövést hárított, melyből gyors támadásokat tudtunk vezetni ellenfelünk ellen, fel is zárkóztunk 13-10-re. A félidő utolsó találatát Barnyák lőtte, így 14-11-es eredménnyel mehettek a pihenőre a csapatok.

A második játékrészre a Paár, Kőhalmi, Mátés, Ásványi, Sövegjártó, Nagy felállásban küldte pályára játékosait Kovácsovics László, a kapuban Kimmellel. Két ziccerünk is kimaradt az első percekben, azonban Barnyák elkezdte a gólgyártást az ötödik percben (15-12). A 7-6 elleni játékunk gyakorlása ebben a játékrészben sem volt eredményes, ellenfelünk már hat gólra lépett meg. Kovácsovics is pályára lépett a félidő ötödik percében, majd kapuba is talált a 13-ban, ekkor az eredményjelző 22-16-ot mutatott. Keményebb védekezéssel találtuk szembe magunkat ebben a félidőben, 15 perc alatt lőtt öt gólunk is bizonyítja ezt. Ezekben a percekben Bodócs és Barnyák voltak a védekezésünk stabil pontjai, azonban a pontatlan játékunk az ellenfél kapuja előtt végzetes, gyors ellentámadásokhoz vezetett. Az eladott labdáinkat majd minden esetben hazai gól követett. Érkezett a pályára Sokoray, Németh és Herkovits a 46. percben, Sokoray kapuba is talált rögtön az első támadásból (47. perc 23-17). Ismét időt kért csapatunk vezetőedzője az 50. percben, melyet követően Ásványi és Czene is pályára lépett, utóbbi ezúttal csak védekezésben (25-18). Az utolsó öt percben a kezdőcsapat volt a pályán, ebben a felállásban Sokoray Ásványi, Németh és Nagy is eredményesek voltak. A végeredmény: 31-23.

Kovácsovics László: „A mutatott játéknál csak a hozzáállásunk volt gyatrább. Elgondolkodtató pofon volt játékosnak edzőnek egyaránt. Reméljük még időben!”

Tatai AC - AGROFEED ETO-UNI Győr  31  - 23  /14-11/

Agrofeed ETO-Uni Győr: Décsi, Kimmel, Takács, Sokoray 2, Kőhalmi, Győri-Dani 1, Kovácsovics 1, Barnyák 4, Czene, Bodócs, Ásványi 1, Mátés 1, Sövegjártó 3, Nagy 5  Paár 2, Herkovits, Németh 3

Edző: Kovácsovics László, Horváth János.

Utoljára frissítve: 2021. szeptember 06., hétfő 14:54

Egyetlen hullámvölgyet leszámítva végig a kezünkben volt a mérkőzés.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy felállásban kezdte meg csapatunk, a kapuban Décsivel. Egy technikai hibával és egy kihagyott ziccerrel kezdtük a mérkőzést, ellenfelünk azonban a 3. percben megszerezte első találatát, így a vezetést is. Lakosy kipattanóból szerzett góljával 1-1-re módosult az eredmény, majd Czene távoli bombájával a 8. percben már 2-1-re vezettünk. Emberhátrányba kerültünk a 11. percben Barnyák szabálytalanságát követően, ez nem szegte sem Sövegjártó, sem Kovácsovics kedvét, mindketten az ellenfél kapujába bombáztak (13. perc 4-2). Paár és Győri-Dani is csatlakozott a góllövők listájához, így a 20. percre már négy gólos előnyt kovácsoltunk (9-5). Nagyban hozzájárult a gólerős játékunkhoz Décsi, aki egymás után átlövéseket és ziccereket is hárított, így könnyű gólokat tudtunk szerezni gyors indulásokból. Ismét emberhátrányba kerültünk, amikor Goór volt szabálytalan, ez alatt az idő alatt azonban csak egyszer volt eredményes ellenfelünk. A félidő utolsó három percéből kettőben emberelőnyben játszhattunk, Lukács szerzett fontos gólt az emberelőnyünkből (28. perc 11-7). A fennmaradó időben mindkét oldalon 1-1 találat esett, így a félidei eredmény: 12-8.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy sort küldte ismét pályára, a kapuban továbbra is Décsivel. Két gyors góllal felzárkózott ellenfelünk 12-10-re, majd ismét támadhattak, ezúttal már az egy gólos különbségért. Sikerült is 12-11-es állásra szépíteniük, ekkor Deáki István a Kovácsovics-Kőhalmi-Sövegjártó belső hármast küldte pályára. Ez a felállás sem volt eredményes, ugyanis a Százhalombatta kiegyenlített a 38. percben (12-12). Az időkérés ellenére, a 39. percben átvette a vezetést ellenfelünk (12-13), majd Goór találatával ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. Néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban Lakosy és Sövegjártó találatával ismét magunkhoz ragadtuk a vezetést (44. perc 15-14). Győri-Dani passzát követően Goór is eredményes volt, így gyorsan két gólos előnyben voltunk (45. perc 16-14). A 48. percben Sövegjártó újabb találatával három gólos előnyre tettünk szert, időt is kért a Százhalombatta vezetőedzője, ezt követően érkezett is a battai gól (50. perc 18-16). Győri-Dani visszaállásával lényegesen felgyorsult csapatunk játéka, 5-1-es szériában voltunk, mikor ellenfelünk az utolsó időkérési lehetőségét is kihasználta (55. perc 23-17). Sövegjártó nyolcadik találatával és Czene betőrésből szerzett góljával hat gólosra dúzzadt előnyünk (58. perc 25-19). Az utolsó percekben nyitott védekezéssel próbálta meglepni csapatunkat az ellenfél, ebből azonban Sokoray és Lakosy is eredményes volt (60. perc 27-22). Barnyák megkapta a harmadik kettőperces kiállítását is, azonban ez sem állhatott csapatunk győzelmének útjába. A végeredmény: 27-22.

Ezzel az eredménnyel csapatunk a 2021-2022-es szezonban is az NBI/B férfi felnőtt bajnokságban versenyezhet.