Kettős terhelés

Csapatunk szombaton két edzőmérkőzést játszott az Egyetemi Csarnokban, délelőtt a Veszprém U23-as csapata, este pedig az Algyő volt az ellenfelünk. Akadt, aki csak az egyik mérkőzésen lépett pályára, a de játékosaink többsége kettős terhelést kapott. Hiányzónk is volt, Szabó András bokasérülése miatt kihagyta a találkozókat.

Agrofeed-ETO-SZESE–Veszprém U23 32-24 (15-16)

ETO-SZESE: Nahaj – Terenyi 1, Győri-Dani 4, Schneider 2/1, Bella 3, Kovácsovics 3, Paár. Cs.: Dapsy (kapus), Sokoray 1, Kőhalmi 3/1, Goór 5, Kalmár 5, Hári, Sipos, Papp M., Paár 5. Edző: Deáki István

A délelőtti mérkőzésen mi szereztük meg a vezetést, a félidő derekáig nálunk volt az egy-két gólos előny. Aztán a szünethez közeledve hektikussá vált a játék, hol az ellenfél, hol mi dobtunk három gólt válasz nélkül. A szünet előtt éppen a veszprémiek voltak soron, így ők vezettek egy góllal. A második félidőt jóval koncentráltabban kezdtük, az első negyedórában mindössze két gólt kaptunk, miközben kilencet is lőttünk. A folytatásban még növeltük is az akkor kiharcolt, hatgólos előnyt, így magabiztosan nyertünk.

A két mérkőzésünk között a Veszprém és az Algyő is összecsapott egymással, a találkozó 41-24-es algyői győzelemmel zárult.

Agrofeed-ETO-SZESE–Algyő 24-27 (9-16)

ETO-SZESE: Nahaj – Papp M. 1, Győri-Dani, Schneider 2, Bella 2, Kovácsovics 6, Kalmár 1. Cs.: Sarmon (kapus), Devecseri, Sokoray 1, Kőhalmi 4, Goór 2, Hári, Bősze 1, Sipos, Paár 4. Edző: Deáki István

Az esti találkozót rosszul kezdtük, a keleti csoport egyik élcsapatának számító, több volt válogatott és élvonalbeli játékossal felálló Algyő gyors lerohanásokkal villámgyorsan négygólos előnyre tett szert. Tizenegy percnyi játék után felzárkóztunk egy gólra (6-7), és a folytatásban végig ott loholtunk a vendégek nyakán, de a hajrát megint elrontottuk, így hétgólos hátránnyal fordultunk. Térfélcsere után megkezdtük a felzárkózást, és szívós munkával el is tüntettük a hátrány jelentős részét (51. perc: 21-22). Egyenlíteni azonban nem tudtunk, a végére pedig háromgólosra nőtt a különbség.

Nem csupán a felnőttcsapatunk játszott mérkőzéseket, serdülőink a Pápa juniorjait győzték le 34-33-ra az egyetemi kiscsarnokban, juniorjaink pedig a pápai felnőtteket verték 39-35-re, már a nagycsarnokban.