Elmaradt a bravúr

Agrofeed-ETO-SZESE–Dabas 20-25 (9-16)

Győr, NB I/B-s mérkőzés, 300 néző. V.: Felhő, Öcsi

ETO-SZESE: NAHAJ 1 – Terenyi 2, Szabó A., Schneider 6/1, Bella 2, Kovácsovics 4, Paár 1. Cs.: Dapsy (kapus), SOKORAY, Kőhalmi, Győri-Dani 2/2, Goór 1, Kalmár 1, Hári, Sipos, Papp M. Edző: Deáki István

Csapatunk a három volt győrivel – Hollós Máté, Gubó Alex, Szalafai Gábor – felálló éllovast fogadta a tavaszi nyitányon. A vendégek gyorsan kétgólos előnyt harcoltak ki (6. perc: 1-3), de a folytatásban szorosan tapadtunk ellenfelünkre, és a vezetést is átvettük (13. perc: 7-6). A félidő hajráját azonban nagyon elrontottuk, a sok technikai hibának köszönhetően 8-9-ről 9-16-ra alakult az állás, vagyis a vendégek 7-1-re nyerték az első harminc perc végjátékát.

A második félidő elején megálltak a csapatok támadásban, nyolc perc alatt egyetlen gólt született, de azt legalább mi dobtuk. Aztán újra a vendégek percei következtek, az 1-5-ös periódussal tíz gól fölé nőtt a különbség. A támadójátékunk továbbra sem állt össze, de a védekezésünknek köszönhetően látótávolságon belülre kerültünk (56. perc: 19-23). Közelebb azonban nem tudtunk zárkózni az élvonalba igyekvő dabasiakhoz, akik végül öt góllal nyertek.

Deáki István: - Gratulálok a csapatomnak a védekezéshez, viszont a támadójátékban elkövetett hibák megpecsételték a sorsunkat.