Újra másodikok vagyunk

Agrofeed-ETO-SZESE-Pénzügyőr 30-19 (16-11)

Ikrény, 100 néző. V.: Szakállas, Varasdi.

ETO-SZESE: NAHAJ - Terenyi 6, Szabó A., SCHNEIDER 4, Hári 2, Kovácsovics 3, Paár 3. Cs.: Sarmon (kapus), Bella, SOKORAY 1, Devecseri 1, KŐHALMI 4, Győr-Dani 2, Goór 1, Kalmár 2, Bősze 1. Edző: Deáki István.

Az első percek kiegyenlített küzdelmet hoztak, de 2-2-ről csináltunk egy 8-1-es szakaszt. Pedig a 10. percben Szabó Andrást piros lappal kiállították. Nélküle is jól támadtunk, a védekezés is működött. A játékrész közepén viszont kissé megakadt a gépezet, zsinórban négy gólt lőtt a sereghajtó (10-7). Deáki István időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, sikerrel, mert a szünetre ötgólos lett az előnyünk. Szünet után is lendületben maradtunk, a játékrész első szűk tíz percét 4-2-re hoztuk (20-13), de ismét jött egy kisebb hullámvölgy, bő hat percig nem találtunk be a kapuba, szerencsére a vendégek is csak kétszer voltak eredményesek (49. perc: 22-16). Nagyjából eddig tartott a Pénzügyőr ellenállása, egy 6-0-val végleg eldöntöttük a találkozót (56. perc: 28-16), a cserejátékosok is lehetőséghez jutottak, s gólokat is szereztek. Mindez azt jelenti, hogy ismét a második helyen állunk, miután pénteken a PLER kikapott Pécsen, így amennyiben nyerünk a jövő héten a PLER otthonában, bebiztosítjuk az ezüstérmet.

Deáki István: - A sors is velünk volt, amit jó játékkal ki tudtunk használni, s visszaszereztük a második helyet a tabellán.