Elsöprő győzelem

Fergeteges hangulatban arattunk elsöprő győzelmet a Magyar Kupában!

A Magyar Kupa harmadik fordulójában a Vecsési SE csapatát láttuk vendégül a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Mindkét fél rendkívül kemény védekezéssel kezdte a mérkőzést, ám csapatunk a labda szerzésekből adódó helyzeteket kíméletlenül kihasználta. Egy Lakosy és két Paár gólt követően a 9. percben 3-1 volt az állás, melyet újabb gyors gólok követtek és a 11. percben már 5-1-re vezettünk. Pulai ismét remekelt a kapuban, fontos ziccereket és távoli lövéseket hárított, így a vendég gárda nehezen tudott érvényesülni a kapunk előtt. Az első félidő közepén pályára lépő Szabó és Kőhalmi is hatalmas bombákkal, jó ütemben szálltak be a mérkőzésbe, a 23. percben már nyolc gólos volt az előnyünk (12-4). Az utolsó öt percbe lépve, Pulai ziccerhárítását követően a támadójátékunk döcögőssé vált, azonban Kőhalmi egyéni akciójával a félidő utolsó gólját megszerezve, 13-7-es állásnál mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrészre a vecsésiek jöttek ki frissebben, felzárkóztak, s a 36. percre már csak négy gólos előnyünk maradt. Egy hétméteres erejéig Décsi is pályára lépett és hárította a büntetőt. A 45.percre Szabó hetesgóljával és Décsi újabb büntető védésével ismét megléptünk öt góllal. Pulai nem véletlenül tért vissza a kapuba, sorozatos védései és a fontos kipattanó labdák megszerzése 20-14-es vezetést hozott az utolsó tíz percre fordulva. Zsinórban három gyors gól következett, így percek alatt kilenc gólosra duzzadt az előnyünk. A 28. percben Czene első góljával a tíz gólos különbséget érő 24. gólunkat dobta, melyet egy vecsési gól követett. Az utolsó percben lassú lefolyású támadásunk végén Sokoray hosszú passzával került helyzetbe Papp és zúdította a kapuba a győztes gólt. Végeredmény: 25-15.

Agrofeed ETO-SZESE – Vecsési SE  25-15 /13-7/

Agrofeed ETO-SZESE: Décsi, PULAI, SZABÓ 5, SOKORAY 2, Bella , Kőhalmi 2, Győri-Dani 1, GOÓR 4, Lakosy 3, Kovácsovics 1, Papp 2, Czene 1, Schneider 1, Hollós, Paár 2, Pordán 2 edző: Deáki István.

Deáki István: Igazi csapatjátékkal, lelkesedéssel és győzni akarással megérdemelten győztünk.