Nagyon hasznos edzőmeccset játszottunk

Utolsó hazai felkészülési mérkőzésünkön a PLER Budapest csapatát láttuk vendégül. A PLER az NBI/B keleti csoportjának harmadik helyén várja a tavaszi szezont, így a vártaknak megfelelően kiegyensúlyozott, kemény mérkőzést láthattak az érdeklődők.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Schneider, Goór, Szabó, Papp hatos kezdte, kapuban Pulaival védekezésben pedig Sokoray érkezett szokásos csereként. Rögtön a mérkőzés elején gyors gólok estek mindkét oldalon, azonban a vendégek meg tudtak lépni 2-4-re az ötödik percre. A hatodik percben a vendégek emberhátrányba kerültek, gyors labdaszerzést követően fel is zárkóztunk 4-4-re. Komoly ütközések és gyors labdajáték jellemezte az ezt követő perceket, Sokoray, Paár, Papp és Szabó voltak eredményesek, így a huszadik percre 12-11-et mutatott az eredményjelző. A megszokott cserék ismét érkeztek, Kőhalmi és Győri-Dani is játéklehetőséget kapott. A vendégek kemény ellenállást tanúsítottak, a félidő vége előtt öt perccel ismét egy gól volt a különbség (14-13). Fej-fej mellett haladtak a csapatok az utolsó percekben is, harminc percet követően az eredmény 16-16.

A második félidőt ismét friss emberekkel kezdtük, Hollós, Győri-Dani, Czene, Bella, Lakosy a kapuban pedig immáron Nahaj állt. Gyorsan kapuba találtak az újonnan beállított játékosok is, Nahaj egész pályás góljával, Lakosy emberelőnyből, Czene pedig gyors lerohanásból tudott hozzátenni a csapat teljesítményéhez. A félidő első tíz percében Nahaj fantasztikus védésekkel szállt be a játékba, ennek ellenére a vendégek így is szorosan a nyomunkban voltak, 40.perc 21-20. A 45.percben megérkeztek a legfiatalabbak is a pályára, Deáki mester ismét lehetőséget adott Vékonynak és Molnárnak. Ebben az időszakban a szabálytalanságok sajnos megszaporodtak a játéktéren, több kiállítást kaptak mind a vendégek, mind a mi játékosaink. Az 50.percben Hollós gyors indításból szerzett góljával 24-22 az állás, melyet követően jó védekezéssel és eredményes támadással Lakosy révén három gólosra duzzasztottunk . Az utolsó percben a vendégek kiegyenlítettek, majd egy elkapkodott támadásunkat követően ismét a támadhattak az utolsó húsz másodpercben. Szemfüles labdaszerzést követően Hollós a félpályáról még dudaszó előtt a kapuba talált. Végeredmény 27-26.

Agrofeed ETO-SZESE – PLER Budapest.  27-26/16-16/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj 1, Pulai, Szabó 3, Bella, Sokoray 2,Molnár, Kőhalmi 2, Győri-Dani 3, Goór 2, Kovácsovics, Lakosy 3, Papp 4, Czene 2, Schneider, Hollós 2, Paár 3, Vékony ; Edző: Deáki István.

Deáki István: Egy azonos képességű csapat elle, sok fajta felállással, sok mindent tudtunk gyakorolni, Egy nagyon hasznos edzőmeccset játszottunk.