Győzni mentünk, döntetlen lett a vége

A tavaszi szezon harmadik mérkőzését a Telekom Veszprém U21-es csapata ellen játszottuk Veszprémben. Mint korábban hírül adtuk, Goór Kristóf nélkül kell helytállnunk ezen a bajnokin.

A tabella kilencedik helyezettje ellen a Papp, Győri-Dani, Sokoray, Bella, Czene, Paár hatossal kezdtük a mérkőzést, kapuban Nahajjal. A mérkőzés a hazaiak góljával kezdődött melyre Schneider büntető-góljával válaszoltunk(3.percben 1-1). Czene betörésből szerzett góljával a hatodik percben megszereztük a vezetést, majd Paár góljával már két gól volt az előnyünk (2-4). A hazai csapat mestere a 12.percben időt kért 3-5-ös állásnál, ám két gólos előnyünket így is tartani tudtuk, sőt a 15.percben már három gól volt a különbség. Védekezésben meg sem látszott Goór hiánya, Czene jól helyettesítette a középső védő poszton és támadásban is szép passzokat és gólokat láthattunk tőle. A 24.percben egy jó összjátékot követően Bella is eredményes tudott lenni, így megléptünk négy góllal. A 15.gólunkat Papp dobta emberhátrányból, így a 28.percben már hat góllal vezettünk. Egy perccel a vége előtt Deáki István is kikérte idejét, de gólt már nem tudtunk szerezni, a félidei eredmény: 9-15.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Czene, Bella, Schneider, Pordán, Papp, Nahaj összeállításban küldte pályára játékosait. Schneider büntetőből lőtt góljával indult a félidő, majd parádés passzából Paár tudott gólt lőni. Bella két perces kiállítása alatt, három gyors gólt is kaptunk, így a hazaiak fel tudtak zárkózni 14-17-re. Deáki István időkérését követően újabb veszprémi gól következett, ám kisebb gólképtelen periódusunkat Czene törte meg a 41.percben. A mérkőzés folyamán rengeteg kiállítást kaptunk, ezúttal Paár volt kénytelen a kispadra ülni. Ekkor érkeztek az újabb cserék, Kőhalmi és Hollós kapott játéklehetőséget, védekezésben pedig Kovácsovics érkezett. A 46.percben Sokoray megkapta harmadik kiállítását, így a hátralévő időben a lelátóról volt kénytelen végignézni a mérkőzést. Ismét kiállítás a mi oldalunkon, ezúttal Molnár kötött ki a kispadon, ennek ellenére emberhátrányból is gólt tudtunk szerezni, Papp volt kétszer is eredményes ( 52.perc 19-22). A mérkőzés utolsó öt percéhez érkezve, a hazaiak felzárkóztak két gólra (55.perc 21-23) majd újabb gólt szereztek, így már csak egy volt közte. Az 58.percben ki is egyenlített a Telekom Veszprém utánpótlás csapata, a hazaiak kettő perces kiállítását követően sem tudtuk kihasználni emberelőnyünket. A végeredmény 23-23.

Telekom Veszprém U21 - Agrofeed ETO-SZESE  23-23  /9-15/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Szabó 3, Bella 2, Sokoray, Molnár 1, Kőhalmi, Győri-Dani, Schneider 3, Kovácsovics, Lakosy, Czene 6, Papp 4, Hollós, Paár 4, Pordán, Edző: Deáki István.

Kiállítások: 18 perc

Deáki István: „Már sokadszorra nem tudjuk feldolgozni a túl nagy nyomást a végjátékban és ez már sok pontunkba került.”