Százhalombattán maradt a két bajnoki pont

Az NBI/B 16. fordulójában a Százhalombattai KE vendégeként léptünk pályára. A vártaknak megfelelően, igazi férfias küzdelem szemtanúi lehettek a nézők.

A mérkőzést a Paár, Czene, Bella, Sokoray, Szabó, Papp összeállításban kezdte meg Deáki István csapata, kapuban Nahajjal. Első gólunkat rögtön Czene szerezte, melyet követően Szabó és Paár is eredményesek voltak, a 9. percben a hazaiak már időt is kértek hiszen csapatunk gyorsan három gólos előnyre tett szert (9. perc 4-7). Jót tett az időkérés a százhalombattaiaknak, hiszen a félidő közepére egy gólosra csökkentették hátrányukat. Ezt követően azonban Schneider felállt fal elleni támadásból volt eredményes, Paár pedig gyors indulásból talált a kapuba. Eközben a kapuban cserélt Deáki mester, Pulai érkezett a pályára. Szabálytalan csere miatt Bella kényszerült a kispadra ülni, ám ebben a kettő percben sem voltunk gólképtelenek, a frissen érkező Kőhalmi volt eredményes (12-14). Újabb kiállítás a mi oldalunkon, ezúttal Sokoray esett ki a játékból, ezt a hazaiak kíméletlenül kihasználták, átvették a vezetést is (15-14). Az utolsó percekben is tartották előnyüket, így a félidőben az eredményjelző 16-15-öt mutatott.

A második játékrészre a Paár, Czene, Schneider, Goór, Pordán, Papp, Nahaj összeállításban küldte pályára tanítványait Deáki István. Ez a félidő döcögősen indult számunkra, egymás után három büntető is kimaradt, így a vendégek a 38. percre négy góllal megléptek (21-17). Három gyönyörű Szabó megmozdulást követően azonban megkezdtük a gólgyártást, már csak egy gól volt a hátrányunk a 44. percben (21-20). Felkeményedett a védekezésünk és a helyzeteinket is be tudtuk lőni a következő percekben, ennek köszönhetően ki is egyenlítettünk: 22-22. Czene büntetőivel és akció góljaival visszavettük a vezetést, majd Lakosy találatával ismét két gólra duzzasztottuk előnyünket. A kapuban Nahaj fontos védéseket mutatott be, azonban a hazaiak kapuját nem tudtuk bevenni perceken keresztül, az utolsó percben 26-26-ot mutatott az eredményjelző. A Százhalombatta emberelőnyét kihasználva 27-26-ra módosította az eredményt, győri időkérés következett az utolsó 20 másodpercben, ám az újabb gól megszerzéséhez ez sem volt elég. Végeredmény: 27-26.

Százhalombattai KE - Agrofeed ETO-SZESE 27 - 26  /16-15/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, SZABÓ 3, Bella , Sokoray ,Molnár , Kőhalmi 1, Győri-Dani, Goór 1, SCHNEIDER 4, Lakosy 2, CZENE 8, Papp , Hollós , PAÁR 5, Pordán 1, Edző: Deáki István.

Deáki István: Ezt a meccset háromszor veszítettük el…