Megvan az újabb bajnoki ezüst!

A 2018/19-es szezonnak vége, utoljára a Szigetszentmiklósi KSK otthonában léptünk pályára vasárnap délután.

Csapatunk a Paár, Czene, Schneider, Goór, Pordán, Papp sorral kezdte meg a mérkőzést, kapuban Nahajjal. Az első hazai gól után sajnos a kispadra kényszerült Sokoray, aki vérző sebbel hagyta el a pályát egy arcra kapott ütést követően. Első két gólunkat Czene szerezte, majd Schneider is megkezdte a gólgyártást. Mindkét oldalon potyogtak a gólok, Nahaj pazar indításából szerezte Paár az ötödik gólunkat (10. perc 5-6). Ezt követően Pulai érkezett a kapuba és egyből védéssel szállt be. A hazaiak ezt követően is sorra lőtték a gólokat, ám mi is eredményesen támadtunk, Czene góljaival és büntető kiharcolásaival a 19. percben 10-10 volt az állás. Sokoray visszaállásával és Szabó becserélésével felkeményedett védekezésünk és támadásban továbbra is eredményesek tudtunk lenni, így a 20. percben átvettük a vezetést. A 25. percre ez az előny már három gólosra duzzadt, ami nagy mértékben köszönhető Pulai bravúrjainak a kapuban és Paár indulásból szerzett góljainak (11-15). Előnyünket a félidő lefújásáig tartottuk, sőt 13-18-ra alakítottuk az eredményt.

A félidőt a Paár, Czene, Schneider, Bella, Szabó, Papp támadósorral kezdtük, a kapuban pedig maradt Pulai. Első találatunk Czene nevéhez fűződik, melyet követően ismét Paár volt eredményes indulásból majd Bella talált a kapuba egy Schneidertől kapott bejátszásból. Czene továbbra is ontotta a gólokat és feliratkozott a góllövőlistára Sokoray is (40. perc 21-26). A játékrész feléhez érve Papp is kedvet kapott a gólgyártáshoz (22-27), majd Goór szintén kapuba talált a 43. percben (23-28). Ezt követően ismét érkezett a gólcsend győri részről, így az ellenfél felzárkózott három gólra (25-28). Czene kisebb pihenőjét követően, visszatért a pályára és megtörte a gólcsendünket, melyet követett Szabó találata is (54. perc 26-30). Az utolsó öt percre Deáki mester lehetőséget adott a fiataloknak is, Lakosy és Hollós érkezett a pályára, előbbi meg is hálálta a bizalmat és meglőtte a mérkőzés utolsó győri találatát. Végeredmény: 27-33.

Szigetszentmiklósi KSK - Agrofeed ETO-SZESE 27-33  /13-18/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, PULAI , SZABÓ 6, BELLA 2, SOKORAY 1, Kőhalmi , GYŐRI-DANI 2, GOÓR 4, SCHNEIDER 1, Vékony , Lakosy 1, CZENE 8, PAPP 1, Hollós, PAÁR 7, PORDÁN, Edző: Deáki István.

Deáki István: „Oda tette a szívét a csapat és magabiztos győzelmet aratott.”