Ezüstérem a MEFOB-on

Idén egymást követően hatodik alkalommal nyerte el a Magyar Egyetemi– Főiskolai Bajnokság kézilabda döntőjének rendezési jogát a Széchenyi István Egyetem.

Egyetemi csapatunk a MEFOB-ot a BME csapata ellen kezdte meg. NBI/B-s csapatunk játékosaink megalapozták a stabil vezetést, negyedórát követően már négy gólos előnyre tettünk szert. Ezt követően érkeztek a cserék, NBII-es egyetemistáink is pályára léphettek. Könnyedén tartották előnyünket, a félidőben az eredmény 17-14 volt. A második játékrészben folytatódott a gólzápor, a 45. percben már 29-24-es előnynek örülhettünk. Az utolsó negyedórában is dominálta a párharcot csapatunk, melyet mi sem bizonyít jobban, mint a 35-29-es, azaz hatgólos győzelem.

A második mérkőzés is az elsőhöz hasonlóan sima győzelemmel zárult. A Debreceni Egyetem ellen a taktika ugyanaz volt, Pauer Zoltán folyamatosan forgatta a csapatot, mindenki kapott játéklehetőséget. Mind az első, mind pedig a második játékrész magabiztos győri vezetést eredményezett, így egy másodpercig sem kellett izgulni a csoportelsőség megszerzéséért. A félidőben három góllal, 15-12-re vezettek fiataljaink, ezt a különbséget a végére nem csak megtartották, de növelték is, a lefújáskor az eredményjelző 30-24-et mutatott. Ezzel a két győzelemmel a SZESE csapata veretlenül jutott be a vasárnapi döntőbe, melyben a TFSE csapata várt rájuk.

A szerdai döntőt sokkal összeszedettebben kezdte a csapat, a Testnevelési Egyetem több NBI-es játékossal felvonultatott csapata ellen. Az első játékrészt végig vezette csapatunk, azonban egy utolsó másodperces góllal kiegyenlített az ellenfél, így a szünetre 12-12-es döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidőt azzal a lendülettel folytatták a csapatok, amivel az első befejezték. Egészen a 45. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban az utolsó negyedórát a fővárosiak jobban bírták, s folyamatosan léptek el Pauer Zoltán tanítványaitól. Végeredmény: 27-22.

Ezzel az eredménnyel a Széchenyi István Egyetem csapata megszerezte az ezüstérmet, melyhez szívből gratulálunk és további sportsikereket kívánunk.