A végjátékban a rutin győzött

Csütörtök este a bajnokság szempontjából felkészülési mérkőzésnek számító Liga Kupa mérkőzésre utaztunk a Tatai AC otthonába.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Schneider, Goór, Pordán, Papp támadósorral kezdte csapatunk, kapuban Nahajjal. A mérkőzés első két gólját Goór szerezte majd Papp és Schneider is csatlakozott a gólgyártáshoz. Tíz percet követően az eredményjelző 5-5-ös állást mutatott. Fej-fej mellett haladt a két csapat, az ellenfél hétméteresét követően Schneider talált a kapuba (12.perc 6-6). Nahaj védéseinek és a jó védekezésnek köszönhetően, Papp gyors góljával a 15. percben két góllal léptünk meg (6-8). A hazaiak időkérését követően (16.perc) Deáki István is friss embereket küldött a pályára, Czene és Németh érkezett. Az időkérést követően a Tataiak felzárkóztak egy gólra, ám Sokoray kettős emberhátrányból is eredményes tudott lenni, így maradt a két gólos előnyünk (10-12). A félidő utolsó öt percében is tudta tartani a hazai csapat az egész félidőben jellemző 1-2 gólos különbséget. Félidei eredmény: 13-15.

A második játékrészt a Lakosy, Németh, Sokoray, Goór, Czene, Kőhalmi felállásban kezdtük, kapuban Pulaival. A félidő első gólját Lakosy szerezte, igaz a büntetőt kihagyta, az azt követő kipattanóból már eredményes volt. Az ez utáni támadásból már a túloldali szélsőnk, Kőhalmi talált a kapuba (36.perc 15-17). Egymást követően két támadásból is eredményes volt Goór, így a 40. percben 17-19 volt a mérkőzés állása. A 45. percben ismét jöttek a cserék, Fekete és Győri-Dani kapott lehetőséget Deáki mestertől. Jókor jöttek a friss emberek, mindkét játékos kapuba talált (47.perc 20-22). Az 51. percig tartani tudtuk az előnyünket, azonban a hazaiak két gyors góllal kiegyenlítettek, 24-24. Győri-Dani góljával visszavettük a vezetést, ám ezt követően Nahaj büntető hárítása sem volt elég a vezetés megtartásához. Az utolsó percben a Tata csapata ismét kiegyenlített, majd a gól nélkül befejezett támadásunkat követően ők támadhattak az utolsó fél percben 28-28-nál. Itt már a rutin győzött és Harsányi utolsó másodperces átlövés góljával 29-28-ra módosította az eredményt.

Tatai AC - Agrofeed ETO-SZESE  29-28  /13-15/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai , SOKORAY 1, Kőhalmi 1, Győri-Dani 3, Goór 4, Schneider 5, Kovácsovics, Vékony 1, Németh 1, Lakosy 1, Czene 4, Papp 2, Paár 1, Pordán 1, Fekete 3, Edző: Deáki István.

Deáki István: „A jövő szempontjából hasznos edzőmeccs volt.”