Megvannak az első bajnoki pontjaink

Hosszú utazást és egy közös ebédet követően a bajnokság második fordulójában csapatunk vasárnap 16 órakor lépett pályára Mohácson a Pécsi VSE vendégeként.

Pordán és Czene távollétében új névvel találkozhatunk a mai keretünkben, ifjúsági korú játékosunk, Nagy Martin kapott lehetőséget Deáki Istvántól. Szokásos felállásban kezdtünk a mérkőzésen; Papp, Németh, Schneider, Goór, Kovácsovics, Paár és Nahaj. Első gólunkat Schneider szerezte büntetőből, majd Paár kétszer is gyors indulásból volt eredményes. Öt és fél perc elteltével a hazaiak mindössze egy gólt szereztek, így a vezetőedző időt is kért 1-3-as állásnál. A kapuban Nahajnak képtelenek voltak mind átlövésből, mind tiszta ziccerből gólt lőni, ám a kezdeti nehézségeket követően a pécsiek gyorsan felzárkóztak, sőt az időkérést követően öt perc alatt ledolgozták hátrányukat, a vezetést is átvették (12.perc 5-4). A második tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, kemény védelem és több technikai hiba jellemezte a játékot mindkét oldalon. A 25. perchez érve, meg tudtunk lépni két góllal, amikor Sokoray és Schneider a mérkőzés során először egyszerre volt pályán. Sokoray kétszer is remek passzt adott Goórnak, ezzel alakítva a félidei eredményt 11-12-re.

A második játékrészt Németh góljával kezdtük, majd Lakosy ziccerét hárította Szente. A rutinos kapus azonban nem mindenkinek tudott túljárni az eszén, a következő indulásnál Paár értékesítette ziccerét (34. perc 12-14). Goór kiállítása alatt tudtuk tartani előnyünket, azonban a pécsiek többször is támadhattak az egyenlítésért. A 45. percben Goór megkapta harmadik kettőperces kiállítását is, így kénytelenek voltunk nélküle lejátszani az utolsó negyedórát (45.perc 15-17). Goór kiesése nem vetette vissza csapatunkat, sőt Németh, Győri-Dani és Bella góljaival meg tudtunk lépni az 53.percre négy góllal (18-22). Védelmünket az utolsó percekben már nehezen tudta áttörni az ellenfél, ezzel szemben nálunk egyre csak gyarapodott a góllövők száma és az 58.percben Sokoray is kapuba talált. Az utolsó percben 22-23-as állásnál mi támadtunk, ekkor ismét Sokoray talált a kapuba, így két gólos előnyből vártuk az utolsó harminc másodpercet. A hazaiak által kiharcolt hétméterest Nahaj hárította, azonban a kipattanó az ítélet végrehajtójának kezébe pattant vissza melyet már nem sikerült kivédeni. Végeredmény 23-24.

Deáki István: „A nehéz körülmények ellenére, sok hibát elkövetve, de nagyon nagy szívvel küzdve nyertünk.”

Pécsi VSE - AGROFEED ETO-SZESE  23 - 24  /11-12/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, BELLA 2, SOKORAY 2, Kőhalmi, GYŐRI-DANI 1, GOÓR 2, SCHNEIDER 4, Kovácsovics 1, Vékony, NÉMETH 5, Lakosy 1, Nagy, Papp 1, PAÁR 5, Fekete Edző: Deáki István.

Kiállítás: 14 perc