Sima továbbjutás a Magyar Kupában

Kedd este a Pest megyei bajnokság B csoportjának éllovasához, a Solymári SC csapatához utaztunk. Sok fiatallal érkeztünk a mérkőzésre, akik éltek a lehetőséggel és szépen helytálltak a Magyar Kupa második fordulójában.

Deáki István a Lakosy, Németh, Bella, Vékony, Kovácsovics, Paár, Pulai kezdősort küldte a pályára, védekezésben pedig Fekete váltotta Némethet. Három Pulai védéssel és négy ziccer értékesítésével kezdtük a mérkőzést, így az 5. percben már 0-4-et mutatott az eredményjelző. A 15. percig folyamatosan növeltük előnyünket, többször is labdaszerzésből indultunk, így Lakosy, Paár és Kovácsovics is könnyű gólokat tudott szerezni. A félidő utolsó tíz percébe lépve már hat gólos előnyben volt csapatunk, azonban a solymáriak nem törődtek bele hátrányukba és a 27. percben fel is zárkóztak négy gólra (14-18). Az utolsó három percben azonban három gyors gólt dobtunk, kétszer Bella, egyszer pedig Fekete talált kapuba, így a félidei eredmény 15-22 volt.

Mivel az első játékrészt végig játszotta a kezdősor, így érkezett a sorcsere a másodikban, Nagy, Sövegjártó, Győri-Dani, Fekete, Vékony és Kőhalmi állt fel a saját hatosunkra, mögöttük a kapuban Vidéki kapott lehetőséget. Rengeteg oda-vissza futással kezdte a frissen beálló gárda a félidőt és tíz perc elteltével már minden pályán lévő játékos gólt is szerzett (21-28). A sérülésből visszatérő Mátés is pályára lépett az utolsó negyedórára, nem is vesztegette idejét, gólt szerzett rögtön az első támadásából. Ez a félidő már inkább a nézőknek szólt, mindkét csapat a támadó játékára koncentrált, kevés védekezés és sok gól volt a forgatókönyv. Néhány jó védekezéssel és labdaszerzéssel az 53. percre Győri-Dani góljával így is meg tudtunk lépni tíz góllal (27-37). A végjáték már nem hozott semmi meglepetést, Sövegjártó büntető góljával beállította a végeredményt: 31-43.

Deáki István: „Tanulságos mérkőzést játszottunk, bízom benne, hogy a fiatalok is tanultak belőle.”

Solymári SC - AGROFEED ETO-SZESE   31-43 /15-22/

Agrofeed ETO-SZESE: PULAI, Vidéki, BELLA 5, Kőhalmi 3, Győri-Dani 2, Sövegjártó 3, Schneider 2, KOVÁCSOVICS 4, VÉKONY 5, LAKOSY 4, Mátés 3, Paár 3, Nagy 4, FEKETE 4, Németh 1 , Edző: Deáki István