Megküzdöttünk a két pontért

Szombaton a Balatonfüredi KSE U21-es csapatát fogadtuk a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, szokásos időpontban, 18 órai kezdéssel. Sérült játékosaink is pályán lehettek már ezen a mérkőzésen, Czene és Sokoray is játéklehetőséget kapott.

Védekezésben kezdte a mérkőzést csapatunk, Paár, Kovácsovics, Goór, Fekete, Németh és Papp állt a hatosvonalon Nahaj kapuja előtt. Az első gólt a vendégek szerezték meg, egy rendkívül hosszú lefolyású támadás végén. Erre azonban rögtön jött Németh válasza, majd Nahaj parádés ziccer védései is menetrendszerűen érkeztek. A kemény védekezésnek és a komoly kapus teljesítménynek köszönhetően, a 10. percig mindössze két gólt kaptunk (4-2). 5-2-es állásnál a vendégek mestere időt kért, azonban ez sem segített a Füredi fiatalokon, szinte képtelenek voltak a védőfalunkat áttörni. Az ezt követő tíz percben továbbra is szoros volt a mérkőzés, a 20. percben az eredményjelző már 9-6-ot mutatott. Ekkor jöttek a cserék is nálunk, Deáki István pályára küldte Czenét, Győri-Danit és Bellát is. Több hetes sérülését követően tért vissza Czene, aki góllal mutatkozott be az első meccsén, hozzá hasonlóan Sokoray is pályára léphetett védekezésben. Az utolsó öt percben zsinórban három gólt dobtunk, Kovácsovics, Czene, és Papp találataival a félidei eredmény 13-9 volt.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Czene, Goór, Schneider, Győri-Dani, Papp összeállítást küldte vissza a pályára, a kapuban továbbra is Nahajjal. Első gólunkat büntetőből Schneider zúdította az ellenfél kapujába, majd egy akciógóllal is megörvendeztette a publikumot (36. perc 15-12). A 39. percben Sokoray kettő perces kiállítása rosszkor jött a csapatnak, hiszen a vendégek belelendültek a játékba és négy gólos hátrányukat néhány perc alatt a felére csökkentették (44. perc 19-17). Deáki István ekkor időt kért, melyet követően tudtuk tartani a három gólos előnyünket, Kovácsovics, Goór és Schneider góljaival az 50. percig magabiztos játékkal a Fürediek fölé kerekedtünk. Azonban Goór kiállítása alatt a vendégek ismét felzárkóztak egy gólra, majd gyors indulásból Nahaj kapujában landolt a labda amivel ki is egyenlítettek, nyitott maradt tehát a mérkőzés végkimenetele (51. perc 22-22). Újabb hazai időkérést követően Deáki István pályára küldte Vékonyt, aki gyorsan felvette a mérkőzés ritmusát és fontos hétméterest harcolt ki. Schneider értékesítette a büntetőt, ezzel ismét két góllal vezettünk (58. perc 28-26). Az utolsó percre ismét egy gólos előnnyel érkeztünk, azonban a vendégek egész pályás letámadása sem zavarta meg csapatunkat és Vékony utolsó másodperces góljával feltette a pontot az "i"-re. Végeredmény: 30-28.

Deáki István: „Nagy küzdelemben győztük le a nagyon lelkes és ügyes balatonfüredi fiatalokat.”

AGROFEED ETO-SZESE – PLER-Budapest  30-28  /13-9/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Bella, Sokoray, Kőhalmi 1, Győri-Dani, GOÓR 3, SCHNEIDER 9, KOVÁCSOVICS 6, Vékony 1, Lakosy, Czene 1, Papp 3, Paár 2, FEKETE, NÉMETH 4, Edző: Deáki István.