Ismét vereséget szenvedtünk a Budai Farkasoktól

Nem sikerült a továbbjutás a Magyar Kupában, olykor-olykor hiányzott a lelkesedés a csapatból.

A mérkőzést ugyanazzal a sorral kezdtük, mint a szombati Liga Kupa meccset; Lakosy, Győri-Dani, Fekete, Vékony, Czene és Paár lépett pályára, ezúttal már Nahajjal a kapuban. Döcögősen indult számunkra a mérkőzés, technikai hibák és kihagyott ziccerek eredményeként a hatodik percben az eredményjelző 4-1-es hazai vezetést mutatott. Lakosy és Győri-Dani góljaival azonban mi is elkezdtük a gólgyártást, viszont a védekezésünk nem rendeződött még ekkor sem (13. perc 7-4). Érkeztek a cserék a félidő közepén, Kovácsovics, Schneider és Bella is pályára lépett, Goór pedig a védekezésünk élére állt. A 24. percre felzárkóztunk egy gólra (11-10), azonban kisebb falnak ütköztünk támadásban, így a 27. percre ismét megléptek a hazaiak négy góllal (14-10). Kovácsovics találataival sem tudtunk közelebb férkőzni a Farkasokhoz, a félidőben 16-12 volt az eredmény.

A második játékrészre Deáki István a Kőhalmi, Kovácsovics, Schneider, Goór, Győri-Dani, Papp kezdősort küldte a pályára, kapuban Pulaival. Ezt a félidőt ugyanolyan lendülettel kezdte a hazai csapat, ahogy az elsőt befejezte, öt perc elteltével már 20-14 volt az állás. A 38. percben, amikor az ellenfél meglépett hét góllal (22-15), Deáki István időt is kért. Sajnos az időkérés sem segített, a 43. percre már nyolc gólosra dúzzadt a hátrányunk (26-18). Egy kettős kiállítást követően Czene kényszerült a kispadra kettő percre, azonban nekünk jobban jött ki a lépés ez alatt az idő alatt, Sokoray üreskapus góljával és Schneider büntetőből szerzett találataival 26-20-ra szépítettük az eredményt. Sok gól esett az utolsó tíz percben, elkezdtük ledolgozni hátrányunkat és az 55. percben már 28-24 volt az állás. Ezt követően többször is tudtunk könnyű gólokat szerezni gyors indulásból, Kőhalmi és Sokoray is az ellenfél kapujába talált (58. perc 30-28). A Farkasok sem lassították a játékot, hozzánk hasonlóan ziccereket értékesíthettek, így meg tudták tartani előnyüket. Végeredmény: 31-28.

Deáki István: „Az eredmény vállalható, azonban a mérkőzés egyes periódusaiban nem volt megfelelő a lelkesedés.”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE 31 – 28 /16-12/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella, Sokoray 3, Kőhalmi 4, Győri-Dani 3, Goór 1, Schneider 4, Kovácsovics 4, Vékony 1, Fekete 1, Lakosy 1,Czene 3, Papp 1, Paár 2, Edző: Deáki István.