"Négyszer nyertük meg ezt a mérkőzést"

Szívós PEAC ellen tudtunk újabb két pontot szerezni az NBI/B férfi felnőtt bajnokság hetedik fordulójában.

A mérkőzést ezúttal a Paár, Kovácsovics, Goór, Schneider, Németh, Papp felállásban kezdtük, kapuban Pulaival. Első találatunkat rögtön az első támadásból meg is szereztük, Papp volt eredményes, ezt Pulai büntető hárítása követte a mi térfelünkön. Öt perc elteltével azonban kénytelen volt időt kérni Deáki István, amikor a hazai csapat már 4-1-re vezetett. A következő tíz percet sikerült megnyernünk, sőt, a 15. percben Goór góljával a vezetést is átvettük (7-8). Folytattuk a jó szériánkat, Sokoray vezetésével felkeményedett a védekezésünk, Pulai védéseiből pedig könnyű gólokat tudtunk szerezni, Paár ekkor már ötödször talált az ellenfél kapujába (21. perc 8-12). Az első félidő utolsó percei sem teltek másképp, tartottuk négy gólos előnyünket, Győri-Dani, Papp és Goór találataival. Félidei eredmény: 14-18.

A második félidőre Deáki István a Paár, Czene, Bella, Vékony, Győri-Dani, Papp összeállításban küldte tanítványait a pályára, kapuban továbbra is Pulaival. A játékrész elején visszaálltunk hatosfalra, így a Goór-Kovácsovics középső védőpároson az eddigieknél is nehezebben tudott átjutni a pécsi csapat. Kovácsovics nem csak a védekezésben jeleskedett, első gólját is megszerezte a 39. percben, így alakítva az eredményt 17-23-ra. Egy hibás csere miatt kettős emberhátrányba kerültünk, ennek ellenére tudtunk gólt szerezni Paár révén, azonban ezt követően a hazaiak kétszer is az üresen álló kapunkba találtak és sikerült felzárkózniuk egy gólra (47. perc 26-27). Érkezett is az időkérés Deáki mestertől, de ezzel csak késleltetni tudta a hazaiak egyenlítését (50. perc 28-28). Két gyors gól következett 29-29-es állásnál, Lakosy és Schneider is kapuba talált így újra két gólos előnyben voltunk (53. perc 29-31). A végletekig kiélezett volt a mérkőzés, nem hagyta magát a szívós pécsi csapat, ha mi megléptünk kettővel, ők felzárkóztak. Azonban az utolsó percekben már nem tudtak felzárkózni és Kovácsovics utolsó másodperces góljával beállította a végeredményt; 34-37.

Deáki István: „Négyszer nyertük meg ezt a mérkőzést, háromszor hoztuk magunkra az ellenfelet.”

PEAC - AGROFEED ETO-SZESE  34 - 37  /14-18/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, PULAI, Bella , SOKORAY 3, Kőhalmi , Győri-Dani 3, GOÓR 2, SCHNEIDER 5, KOVÁCSOVICS 3, Vékony 2, Lakosy 1, Czene, PAPP 5, PAÁR 12, Fekete, Németh 1, Edző: Deáki István.

Kiállítások: 12 perc

Folytatás:

A folytatásban dupla rangadóra válthatnak jegyet nézőink, ugyanis a felnőtt NBI/B-s meccset követően az ifjúsági korú csapatunk az NBII férfi felnőtt Észak-nyugati csoportjában a Komáromi VSE csapatát fogadja, szintén a Magvassyban.