Második vereségünk az őszi szezonban

Újabb pontokat veszítettünk az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjában, vereséget szenvedtünk hazai pályán a Telekom Veszprém U21 csapatától.

Szombat délelőtti mérkőzésnek megfelelően, nehezen indult a gólgyártás, első gólunkat a hetedik percben szerezte meg Kovácsovics. Ezt követően sem volt góleső, csak a vendégek tudtak sorozatosan helyzeteket kialakítani és értékesíteni ziccereiket. A tizedik percben már hat gólos veszprémi előny volt (2-8), ekkor Deáki István már a második időkérési lehetőségét is felhasználta. Negyedórát követően a vendégek is időt kértek 5-10-es állásnál. Ekkor mi is változtattunk, kapuba érkezett Pulai, aki két bravúrral mutatkozott be, majd Sokoray egyéni akcióival beindult a támadójátékunk is. Góor és Sokoray remek összhangjának köszönhetően Goór többször is helyzetbe került és gólt szerzett (26. perc 10-15). Ebben a félidőben utolsó találatunkat Papp szerezte, amivel beállította a félidei eredményt: 11-16.

A második játékrészt a Paár, Kovácsovics, Sokoray, Bella, Németh, Lakosy felállásban kezdtük meg, kapuban továbbra is Pulaival. Első találatunkat ismét Kovácsovics szerezte, majd Németh kétszer Bella pedig egyszer volt eredményes (38. perc 16-21). Három gyors találattal (Kovácsovics, Győri-Dani, Paár) sikerült felzárkóznunk a 40. percre, ekkor a vendégek mestere Gulyás Péter is időt kért (19-22). A veszprémi fiatalok azonban kihasználva emberelőnyüket (Fekete 2 perces kiállítást kapott), többször is gyorsan tudtak indulni, amelyekből könnyedén szereztek gólokat. Az 50. percre azonban tovább tudták növelni előnyüket, ekkor már 21-28-as arányban vezettek. Az utolsó tíz percet a döcögős játékunk ellenére 6-2-re megnyertük, ám ezzel sem tudtuk ledolgozni a hátrányunkat, végeredmény 27-31.

Deáki István: „A mérkőzés 60 percig tart, nem 15-ig.”

AGROFEED ETO-SZESE – Telekom Veszprém U21   27 - 31   /11-16/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, PULAI, Bella 1, Sokoray 3, Kőhalmi , Győri-Dani 2, Goór 3, Schneider , Kovácsovics 6, Vékony , Lakosy 1, Czene, Papp 2, Paár 4, Fekete 1, Németh 4, Edző: Deáki István.

Kiállítások: 4 perc