Tanulságos vereség a felkészülési mérkőzésen

Szombaton a Telekom Veszprém csapatát fogadtuk a Liga Kupa keretein belül.

Szokatlan időpontban és helyszínen léptünk pályára ezen a napon, hiszen az Audi Arénában 11 órakor kezdődött az összecsapás. Deáki István tanítványait a Papp, Győri-Dani, Goór, Sokoray, Czene, Paár összeállításban küldte pályára, kapuban Pulaival. Bekezdett az elég rövid kispaddal érkező veszprémi csapat, az ötödik percben már 1-4-re vezettek. Tíz percet követően még mindig négy gólos előnyben voltak, azonban Schneider beállásával megkezdtük a felzárkózást, a 14. percben Pulai egészpályás góljával 7-7-re módosította az eredményt. Sorozatosan jó védekezést mutattunk, amikor Paár többször is gyors indulásból tudott eredményes lenni. Ezt követően a fiatalok is pályára léptek, Vékony és Fekete kapott játéklehetőséget. A 20. perchez érkezve fej-fej mellett álltak a csapatok és annak ellenére, hogy háromszor is emberhátrányba kerültünk, Fekete, Németh és Papp góljaival tartani tudtuk a döntetlen eredményt. Félidei eredmény 14-14.

A második félidőt a Kőhalmi, Vékony, Sokoray, Fekete, Németh, Nagy összeállításban kezdtük meg, kapuban Nahajjal. Jó védekezéssel és fantasztikus kapusteljesítménnyel kezdődött ez a játékrész a számunkra, öt perc elteltével Vékony góljával átvettük a vezetést is, 17-16. Azonban 3-0-ás szériát futottak a vendégek, így a 44.percre már két gólos előnyük volt. Feljöhettünk volna egy gólra, amikor egy sikertelen támadásunkat követően a vendégek kapitánya időt kért, majd meg is léptek három góllal (18-21). Az utolsó negyedórában Goór vezérletével tudtuk tartani a különbséget, ez azonban Czene és Győri-Dani góljaival sem volt elegendő a feltámadásunkhoz. Nem tettek jót a kétperces kiállítások sem, először Kőhalmit majd Czenét küldték a kispadra a játékvezetők. A végeredmény 26-29.

Deáki István: „Gondjaink vannak. Három hetünk van arra, hogy megoldjuk.”

AGROFEED ETO-SZESE – Telekom Veszprém  26-29   /14-14/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj 1, Pulai 1, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi, Győri-Dani 3, Goór 5, Schneider 3, Czene 2, Fekete 2, Nagy 1, Papp 1, Paár 3, Németh 2; Edző: Deáki István.