Újabb két ponttal kerültünk közelebb a dobogóhoz

Újabb bajnoki fordulón lépett pályára csapatunk március 8-án vasárnap, a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Pulaival. Az első támadásunkat rögtön góllal zártuk, így Czene révén azonnal magunkhoz ragadtuk a vezetést. A vendégeknek egészen az ötödik percig kellett várni az első találatig, hiszen a védekezésünk majd áttörhetetlennek bizonyult.  A kapuban Pulainak is nagy szerepe volt a kevés találatban, fantaszikus első perceket mutatott. Negyedóra elteltével az előnyünk már négy gólosra duzzadt, többször is könnyű gólt tudott szerezni Paár és Lakosy is (9-5). Deáki István a 20. percben időt kért, mely után érkeztek a cserék is; Vékony, Fekete és Győri-Dani. Az utolsó tíz percben a fiatalok is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez, előbb Fekete, majd Vékony is kapuba talált. Saját térfelünkön pedig Nahaj védett büntetőt az utolsó percben, majd Pulai fontos ziccert hárított. A félidő utolsó találatát Vékony szerezte, így beállította a 16-9-es félidei eredményt.

A második játékrészt nem megszokott felállásban kezdtük; Kőhalmi, Vékony, Fekete, Bella, Győri-Dani és Schneider állt fel védekezni, kapuban Nahajjal. Támadásban csatlakozott Lakosy a csapathoz, így Deáki mester a 7-6 elleni játékot gyakorlotatta tanítványaival. Sikeres is volt az első támadás, azonban ellenfelünk a következő alkalommal könyörtelenül kihasználta üreskapus helyzetét (40. perc 18-15). Schneider akciógóljával és Vékony büntetőből szerzett találatával ismét hat gólos előnyben voltunk a 45. percben (21-15). Az utolsó tíz percre visszaküldte vezetőedzőnk az átlövőben kezdő Némethet és Czenét. Ebben a felállásban is a 7-6 elleni játék gyakorlása volt a fő szempont, ezúttal a Bella-Goór beállópárossal. Annak ellenére, hogy így is kaptunk egészpályás gólt, a védekezés és a támadás is gördülékeny volt a végjátékban. Németh, Czene és Kőhalmi is eredményes tudott lenni támadásban, így magabiztos előnnyel vártuk az utolsó percet. Az utolsó szó Nahajé volt, aki egy időntúli hétméteres hárításával állította be a végeredményt : 27-20.

A mérkőzés legjobbjának ezúttal Pulait választotta Deáki István, Dávid pedig a Therápia Borkereskedés jóvoltából egy palack borral ünnepelheti a két pontot.

Deáki István: „Örülök, hogy majdnem mindenki játéklehetőséget kapott, és tudtunk gyakorolni a következő mérkőzésekre.”

AGROFEED ETO-SZESE – Rév TSC  27 - 20   /16-9/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj, PULAI, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi 3, Győri-Dani 1, GOÓR 1, Schneider 3, Kovácsovics, Vékony 3, Lakosy 3, CZENE 5, Papp, Paár 4, Fekete 1, Németh 2; Edző: Deáki István.

kiállítás: 4 perc