Nem sikerült a továbbjutás a Magyar Kupában

Szeptember elején játszottuk utolsó mérkőzésünket, négy héttel később ismét a Budai Farkasok otthonában léptünk pályára, megtizedelt csapatunkkal.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Goór, Győri-Dani, Németh, Nagy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Repóthal. Rögtön az első támadásunkban hétméterest harcolt ki Goór, melyet Nagy értékesített is. Egy-egy Kovácsovics és Paár gólt követően szépítettek a hazaiak 1-3-ra. Tíz perc elteltével Deáki mester pályára küldte Mátést, aki Németh helyére érkezett írányító posztra. A Farkasok a 13. percben átvették a vezetést 7-6-os állásnál, majd újabb csere érkezett Kovácsovics helyett Kőhalmi lépett pályára. Az ellenfél kapuját nehezen tudtuk bevenni, így a 20. percre három gólos előnyre tett szert a Farkasok csapata. A 25. percben Németh góljával ismét kettő volt közte, ekkor a hazaiak időt is kértek. Felzárkóztunk egy gólra (28. perc 14-13) azonban az utolsó két perc nem úgy sikerült ahogy azt elterveztük, félidei eredmény: 16-13.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Mátés, Kovácsovics, Goór, Németh, Nagy sort küldte a pályára, kapuban továbbra is Repóthal. Két gyors Paár góllal nyitottuk a félidőt, azonban a hazaiak technikai hibáinkból gyors indulásokat tudtak vezetni ellenünk, öt perc elteltével már öt gólos előnyük volt (35.perc 21-16). A következő percekben maradt a két csapat közötti különbség, Repóth heteshárításával sem tudtunk közelebb férkőzni a Farkasokhoz. A 45. perchez érkezve 26-18 állt az eredményjelzőn, ám az ezt követő két Győri-Dani góllal sem tudtunk közelebb férkőzni ellenfelünkhöz. Minden találatunkra tudott válaszolni a hazai csapat, sőt, a különbséget növelni tudták és az utolsó öt percre már tíz gólos előnnyel fordultak. A több éves kihagyásból visszatérő Horváth János is az ellenfél kapujába talált a mérkőzésen, ráadásul nem is egyszer. A meccs utolsó találatát Nagy szerezte, így kozmetikáztuk az eredményt 35-29-re.

Deáki István: „A pandémia által megtizedelt csapatunk a mérkőzésen néha már elfogadható teljesítményt nyújtott, azonban ilyen kevés emberrel edzve nehéz lesz a célkitűzéseket teljesíteni.”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE  35 - 29  /16-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, Décsi, Vidéki, Kőhalmi, GYŐRI-DANI 6, GOÓR 3, Juhász, Kovácsovics 5, Horváth 2, Mátés 2, NAGY 5, PAÁR 5, Németh 1