Újabb magabiztos győzelem

Magabiztos, taktikus játékkal zsebeltük be a győzelemért járó pontokat Budapesten.

A kezdésre Deáki István a Paár, Kovácsovics, Goór, Győri-Dani, Mátés, Szabó, Nagy összeállítást küldte a pályára, a kapuban Décsivel. Kovácsovicsot támadásban Kőhalmi váltotta, aki első támadásunkban egyből gólpasszt adott Goórnak. A hazaiak technikai hibáját Nagy használta ki könyörtelenül, gyors indulásból volt eredményes (4. perc 2-3). A hatodik percben Mátés is bemutatkozott egy talpról eleresztett bombával, melyet Nagy újabb indulásból szerzett gólja követett (7. perc 4-6). Győri-Dani találatával már három góllal vezettünk, a 15. percben azonban kiegyenlített a hazai csapat (9-9). A kapuban már Repóth remekelt a játék tizedik percétől, távoli lövéseket és ziccereket is hárított. Egy újabb Nagy találattal a 22. percre ismét sikerült négy góllal meglépnünk, ekkor a Rév csapata időt is kért (10-14). Az időkérés sem segített a hazaiakon, az utolsó nyolc percben mindössze háromszor találtak Repóth kapujába. Velük ellentétben a mi támadásaink gördülékenyek voltak, Kőhalmi, Mátés, Nagy és Paár is gólokat tudtak szerezni. A félidei eredmény: 13-19.

A második játékrészre a Paár, Győri-Dani, Mátés, Goór, Szabó, Nagy felállásban álltunk fel, kapuban továbbra is Repóthal. A második félidőt egyik visszatérőnk góljával nyitottuk, Szabó volt eredményes átlövésből. Rendkívül kemény védekezéssel és bravúros kapus teljesítménnyel találta szembe magát a hazai csapat a kezdésnél, két labdaszerzésünket követően Nagy duplázott, így már 8/8-as mutatóval rendelkezett mindössze 33 játékpercet követően (13-22). A következő percekben hullámvölgybe került csapatunk és hagytuk, hogy három gólra megközelítsenek minket. A technikai hibáinkból táplálkozott a Rév csapata, azonban két jó védekezéssel és Győri-Dani góllal ismét öt gólos előnyben voltunk (44. perc 20-25). Tartani tudtuk a gólkülönbséget a következő percekben is, az 53. percre ismét hét gólosra duzzadt előnyünk, ekkor érkeztek a friss játékosok is a pályára; Papp, Horváth és Hős-Nagy. Papp rögtön az első támadásából gólt szerzett, gyönyörű gólpasszt kapott Goórtól (54. perc 23-31). Ezt a gól követően kért időt a hazai csapat vezetőedzője, melyet követően Deáki István pályára küldte Juhászt is. Gólra váltotta első próbálkozását Juhász (26-32), majd az utolsó támadásunkban Goór tette fel a pontot az Í-re. A végeredmény: 26-33.

Deáki István: "Néhol szép, taktikus játékkal megszereztük idegenben a két pontot."

Rév TSC - AGROFEED ETO-SZESE  26 - 33  /13-19/

Agrofeed ETO-SZESE: REPÓTH, Décsi, SZABÓ 2, Kőhalmi 4, Győri-Dani 4, GOÓR 4, KOVÁCSOVICS, Hős-Nagy, Horváth, Juhász 1, Papp 1, Mátés 3, Paár 2, NAGY 12

Edző: Deáki István.