Három mérkőzés után is veretlenül

Szombaton a Pécsi VSE vendégeként léptünk pályára, a várttal ellentétben könnyű mérkőzésként indult a találkozó, azonban a lefúlyáshoz közeledve egyre izgalmasabb lett az összecsapás.

A mérkőzést a Paár, Kőhalmi, Kovácsovics, Goór, Győri-Dani, Nagy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Repóthal. Kapusunk rögtön az első lövést hárítani tudta, a szerzett labdából pedig már mi támadhattunk, ebből Győri-Dani meg is szerezte első találatunkat. Két hazai technikai hibát követően Paár indulhatott kétszer is és vette be mindkétszer Szente kapuját. Támadásban az előző mérkőzéshez hasonlóan Mátés érkezett Kovácsovics helyére irányító posztra. 3-1-es állást követően a hazaiak felzárkóztak 4-4-re, azonban a 14. percre csapatunk meglépett, négy gólos előnyre tettünk szert (14. perc 7-11). Ekkor időt is kért a pécsi vezetőedző, azonban ezt követően is növelni tudtuk előnyünket, védekezésben kemény fallal találkoztak a pécsiek, így a technikai hibáikból tudtunk gyors támadásokat vezetni. Egymás után kétszer bombázott Kőhalmi az ellenfél kapujába, majd Paár indulásokból szerzett fontos gólokat (20. perc 9-16). Újabb pécsi időkérést követően védekezést váltottunk, Hős-Nagy érkezett zavaró védőnek. A 27. percben Repóth dupla védést mutatott be, hétméterest hárított, majd a kipattanóból lőtt ziccert is kivédte. Utolsó találatunkat Nagy szerezte ebben a félidőben, így a félidei eredmény: 11-18.

A második játékrészre ugyanabban a felállásban küldte fel csapatát Deáki István, rögtön az első támadásban hétméterest harcolt ki Goór, melyet Nagy értékesített is (31. perc 11-19). A 35. percben Győri-Dani gólját követően 13-20-at mutatott az eredményjelző, a következő percekben is rohanós maradt a játék, mindkét térfélen potyogtak a gólok (40. perc 17-23). Továbbra is kemény védekezéssel találkoztott ellenfelünk, így tudott labdát szerezni Goór, aki zavartalanul tudta végig vezetni a labdát a pályán, majd értékesíteni ziccerét. A 45. percben Mátés kapott kettő perces kiállítást, ez alatt az idő alatt kétszer is egészpályás gólt dobott a hazai csapat. Kovácsovics két találatával szintén beszállt a gólgyártók közé, azonban így is közelebb férkőztek hozzánk a hazaiak, ezért Deáki István időt is kért (48. perc 25-29). Támadásban Győri-Danit emberfogással semlegesítették, erre nem tudtunk válaszolni, így megállt a gólgyártásunk is. Goór kettőperces kiállítását követően felzárkózott a hazai csapat 28-30-ra, azonban Kovácsovics emberhátrányból is gólt szerzett (54. perc 28-31). Az utolsó öt percbe lépve fontos védést mutatott be Repóth, ebből indultunk és bombázta Kőhalmi hatodik találatát a kapuba (57. perc 29-32). Az utolsó percekben is tartottuk magunkat, Győri-Dani és Kőhalmi is kapuba talált, így a végeredmény 31-34.

Deáki István:” A spártaiak háromszázan voltak de nem győztek, mi az ismert okok miatt csak kilencen játszottuk végig a mérkőzést, de sikeresen fejeztük be a csatát és elhoztuk a két pontot.”

Pécsi VSE - AGROFEED ETO-SZESE   31-34   /11-18/

Agrofeed ETO-SZESE: REPÓTH (12 védés), Décsi, KŐHALMI 7, GYŐRI-DANI 8, GOÓR 3, KOVÁCSOVICS 4, Hős-Nagy, Horváth, Juhász, Papp, MÁTÉS 1, PAÁR 4, NAGY 7

Edző: Deáki István.