Vereség Veszprémben

A sérülésből visszatérő Németh volt a legeredményesebb játékosunk ezen a mérkőzésen, azonban az ő segítségével és Goór betegséből való visszaállásával sem tudtunk a veszprémi fiatalok fölé kerekedni.

A mérkőzést a Lukács, Czene, Sokoray, Barnyák, Németh, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Décsivel. A hazaiak első támadásukban hibáztak, ebből indultunk és Czene büntetőt harcolt ki, melyet Németh értékesített is. Második találatunkat ugyanebből szerezte szintén Németh, majd harmadik találatát már akcióból zúdította a veszprémi kapuba (7. perc 2-5). Décsi egymást követően több védést is bemutatott, így a hazaiak mindössze egy gólt tudtak szerezni a következő hét percben. 3-7-es állásnál időt is kért a Veszprém vezetőedzője, ezt követően fel is zárkóztak, sőt a vezetést is átvették (19. perc 8-7). Mindkét oldalon sok technikai hibával játszottak a csapatok, ráadásul a hálóőrök sem könnyítették meg a mezőnyjátékosok dolgát. Két gyors Lukács találattal a 29. percben ismét döntetlen volt az állás (10-10), azonban ekkor nem csak Goór kapta meg második kettőperces kiállítását, hanem Barnyák is, így kettős emberhátrányba kerültünk. Több gól már nem esett ebben a félidőben, félidei eredmény: 10-10.

A második játékrészt még kettős emberhátrányban kezdtük, így Deáki István a Czene, Sokoray, Sövegjártó, Nagy négyest küldte pályára, kapuban Décsivel. Szimpla emberhátrányból Hős-Nagy talált az ellenfél kapujába, majd ugyanezt tette egyenlő létszámnál gyors indulásból (35. perc 10-12). Veszprémi hétméteres következett, a büntető erejéig Vidéki érkezett a kapuba, majd hárította is azt.  Tíz percet követően érkezett Németh és Győri-Dani a pályára, ekkor Czene és Sövegjártó kaptak pihenőt. Eközben a hazaiak kihasználták támadásbeli bizonytalanságainkat és ismét átvették a vezetést (43. perc 17-16). Az ezt követő percekben Németh góljaival tartottuk a lépést a hazaiakkal, azonban az 50. percben Barnyák harmadik kettőperces kiállítását is megkapta. Ezt az emberhátrányt már nem bírta el a csapatunk, a hazaiak ismét előnybe kerültek (51. perc 21-20). Az utolsó tíz percben mindössze hat gól esett, négy veszprémi és két győri. A végeredmény: 24-22.

Deáki István: „Pontatlan megoldásokkal, kicsit már karácsonyi hangulatban nem tudtunk eredményesek lenni a fiatal veszprémi csapat ellen.”

BFKA – Veszprém U22 - AGROFEED ETO-SZESE  24 - 22   /10-10/

Agrofeed ETO-SZESE: Vidéki, DÉCSI, Sokoray 4, Juhász, Győri-Dani 2, Goór 1, Barnyák, Vékony, Nagy 1, Lukács 2, Lakosy 1, Czene 1, Sövegjártó 1, Mátés, Hős-Nagy 3, Németh 6.

Edző: Deáki István.