Bíztató második félidő

Gyengébb kezdés után a második félidőre összeszedte magát csapatunk az NBI újoncával szemben.

A mérkőzést a Lukács, Czene, Sokoray, Barnyák, Németh, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. Pár perc elteltével már látszott, hogy nagy iramú mérkőzés elé nézünk, azonban mindkét oldal sok hibával kezdte a meccset. 5-1-es állásnál a 9. percben Deáki István időt is kért, csapatunk nehezen tudott az ellenfél kapujába találni. A mérkőzés 15. percében érkeztek a cserék csapatunkba, Kőhalmi, Mátés, Kovácsovics és Győri-Dani kaptak játéklehetőséget. Negyedóra elteltével Lukács törte meg a majdnem 12 perces gólcsendünket (15. perc 8-2), a következő támadásban pedig Barnyák is kapuba talált (17. perc 9-3). Az ezt követő két találatunkat Győri-Dani neve mellé könyvelhették el, majd Lakosy is kétszer eredményes tudott lenni ebben a játékrészben. A félidőben az eredményjelző 18-8-as állást mutatott.

A második játékrészre a Lukács, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Nagy felállásban küldte pályára Deáki István a csapatot, a kapuban Vidékivel. Czene és Goór összjátékából szereztük meg a félidő első találatát, majd átlövésből Sokoray is gólt szerzett (33. perc 19-10). Az ezt követő három perc alatt három gólt szereztünk, Goór és Nagy ziccereket értékesítettek, Czene pedig távolról bombázott a veszprémi kapuba (39. perc 20-13). Ismét rohant mindkét csapat és több technikai hibával játszottak a felek, ennek következtében Deáki István időt is kért. Jót tett a csapatnak az időkérés, kreatívabb támadójátékot mutatott a Kőhalmi, Mátés, Győri-Dani belső hármas. Kovácsoviccsal és Goórral a védelmünk közepén, valamint a kapuban Vidékivel - aki több védést is bemutatott- nehezen birkózott meg ellenfelünk (47. perc 23-16). Több perces gólcsendet követően a hazaiak is eredményesek tudtak lenni, azonban a mi támadásainkat nem tudták kivédekezni és felzárkóztunk öt gólra (52. perc 25-20). Két gyors hazai góllal ismét hét gólosra dúzzadt hátrányunk (54. perc 27-20). A mérkőzés utolsó öt percében már csak két-két gól esett mindkét félen, így a végeredmény 29-22.

Deáki István: „A második félidőre sikerült felvenni az ellenfél ritmusát, támadásban és védekezésben is azon a szinten játszottunk, amivel lesz keresni valónk a bajnokságban.”

Veszprémi KKFT  - AGROFEED ETO-SZESE  29 - 22  /18-8/

Agrofeed ETO-SZESE: VIDÉKI, Décsi, Sokoray 2, Kőhalmi 2, GYŐRI-DANI 5, Goór 3, KOVÁCSOVICS, Barnyák 1, Vékony, Nagy 1, Lukács 2, Lakosy 2, Czene 3, Sövegjártó, Mátés, Németh 1.

Edző: Deáki István.