Győzelem a KK Ajka ellen

Végig kiegyensúlyozott mérkőzésen építettük fel előnyünket.

A mérkőzést a Lakosy, Sövegjártó, Mátés, Goór, Kovácsovics, Paár felállásban kezdtük, kapuban Repóthal. Rögtön két gólos előnyre tett szert az Ajka csapata, azonban Mátés és Kovácsovics gyorsan tudtak válaszolni erre (3. perc 2-2). Goór gyors indulásából újabb találatot szereztünk, így magunkhoz is ragadtuk a vezetést. Nehezen találtuk a rést az ellenfél falán, azonban büntetőből ismét Mátés tudott eredményes lenni (11. perc 4-4). A következő percekben az ellenfelünk vette át a vezetést (17. perc 7-8), azonban az emberelőnyünk adott egy löketet a csapatnak és 6-0-ás szériát produkáltunk (22. perc 13-8). Nehéz percek következtek, mert rengeteg helyzetet hagytunk ki és emellé két eladott labda is párosult. Magunknak tettük szorossá a mérkőzést, Sövegjártó és Hős-Nagy találatai mellé a vendégek ötször voltak eredményesek az utolsó percekben. Félidei eredmény: 15-13.

A második játékrészre a Lakosy, Győri-Dani, Goór, Mátés, Czene, Hős-Nagy felállásban küldte pályára csapatát Deáki István, a kapuban továbbra is Repóthal. A félidő első találatát Lakosy szerezte, azonban ezt Hős-Nagy kettő perces kiállítása követte, ami alatt ellenfelünk kétszer is Repóth kapujába talált (34. perc 16-15). Az első tíz perc húzóembere Czene volt, aki több távolról eleresztett bombával is jelezte, nem hagyjuk, hogy ellenfelünk átvegye a vezetést (42. perc 25-18). A 43. percben Goór kettőperces kiállítását eladott labdák, technikai hibák és kihagyott helyzetek követték mindkét oldalon. Két egymást követő gyors gólt kaptunk, amikor Deáki István időt kért a 48. percben. Jót tett a csapatnak a rövid pihenő, hiszen Mátés, Lakosy és Kovácsovics is gyors gólokat szereztek (50. perc 29-22). Egy utolsó hajrára próbálta felkészíteni játékosait a vendégek vezetőedzője, aki az 50. percben kért időt. Sajnálatos módon ennek az időkérésnek meg lett a gyümölcse, hiszen az Ajka csapata hétszer is – a frissen érkező – Décsi kapujába talált.  Ez idő alatt Lakosy és Mátés kétszer, Paár pedig egyszer volt eredményes az ellenfél térfelén, így a végeredmény: 34-29.

Deáki István: "Elfogadható játékkal kötelező győzelmet arattunk. Remélem a folytatás is ilyen lesz a következő fordulókban."

AGROFEED ETO-SZESE – KK Ajka 34 - 29  /15-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, Décsi, Kőhalmi, Győri-Dani 2, GOÓR 2, KOVÁCSOVICS 2, BARNYÁK, Nagy, Lukács, LAKOSY 8, CZENE 5, Sövegjártó 4, Hős-Nagy 1, MÁTÉS 8, Paár 2, Németh

Edző: Deáki István.