Nem sikerült a bravúr a Farkasok otthonában

Az első félidőben összeszedett előnyét tartotta ellenfelünk a végső lefújásig.

A mérkőzést a Paár, Czene, Mátés, Goór, Győri-Dani Lakosy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Repóthal. Az első két találatunkat Czene neve mellé könyvelhették el, ezt követően egy gyors indulásból Paár hát mögötti góljával egyenlítettünk 3-3-ra (8. perc). Tíz percet követően Kimmel érkezett Repóth helyére, és rögtön egy védéssel kezdett a kapuban. Barnyák és Sokoray is pályára léphetett negyedórát követően, azonban Kovácsovics kettő perces kiállításával emberhátrányba kerültünk. Két gyors góllal büntette ellenfelünk a támadásbeli tanácstalanságainkat, így meg tudtak lépni a Farkasok a mérkőzés folyamán először három góllal (19. perc 9-6). Kimmel egészpályás góljával mi is kihasználtuk emberelőnyünket és egy könnyű góllal zárkóztunk vissza két gólra (24. perc 10-8). A hazai csapat vezetőedzője kért időt a 27. percben, ez jó döntés volt a részéről, hiszen az utolsó három és fél percet 4-1-re nyerték a Farkasok. Félidei eredmény: 15-10.

A második félidőre a Lakosy, Sövegjártó, Mátés, Goór, Czene, Paár felállásban küldte pályára tanítványait Deáki István, kapuban Kimmellel. Paár gyors indulásból talált az ellenfél kapujába, majd Czene átlövésből bombázott a kapuba. Tíz perc elteltével az ellenfél továbbra is azt az öt gólos előnyt tartotta, amit az első félidő végén szedett össze (40. perc 18-13). Három Lakosy találattal és Czene labdaszerzéseivel gyorsan felzárkóztunk négy gólra, ekkor a hazaiak vezetőedzője kénytelen volt időt kérni (42. perc 19-15). A következő percek a kapusokról szóltak, a hazaiak hálóőre és Kimmel is bravúros védéseket mutatott be. A 48. percben támadhattunk a három gólra való felzárkózásért, Deáki István időt is kért és Paár befutásból szerzett találatával 22-19-re szépítettünk. A végjátékra maradt a három gólos különbség a hazaiak javára (55. perc 26-23), majd egy üres kapus góllal Győr-Dani 26-24-re módosította az eredményt. Az utolsó percekben 7-6 elleni támadójátékkal leptük meg ellenfelünket, védekezésben pedig nyitott felállással próbáltuk megzavarni a Farkasokat. Sajnos ez sem volt elég a pontszerzéshez, a végeredmény: 29-25.

Deáki István:” Az első félidőben elkövetett hibákat a második félidő küzdős, lelkes játékával már nem tudtuk korrigálni, így tartotta otthon a két pontot a hazai csapat.”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE  29 - 25  /15-10/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, KIMMEL 1, Sokoray, Kőhalmi 1, Győri-Dani 2, Goór 1, Kovácsovics, Barnyák 1, Lukács, LAKOSY 10, CZENE 4, Sövegjártó, Hős-Nagy , Mátés 1, Paár 3, Németh 1.

Edző: Deáki István.