Három gólos vereség Pécsen

Felváltva vezetett a mérkőzésen mindkét csapat, a lefújáskor azonban a hazai csapat volt előnyben.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Mátés, Goór, Sövegjártó, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Repóthal. Első találatunkat csapatkapitányunk neve mellé könyvelhették el, hozzá csatlakozott Paár, Sövegjártó, és büntetőt értékesített Lakosy is (10. perc 6-7). Miután átvettük a vezetést, a hazaiak időt is kértek, azonban az előnyünket Lakosy újabb találatával két gólosra növeltük. Sövegjártó második kettő perces kiálításával ismét emberhátrányba kerültünk, Paár szabálytalanságával pedig kettős emberhátrányban voltunk több mint egy percig. Ennek ellenére Lakosy és Kovácsovics is kapuba talált (20. perc 9-11). Győri-Dani és Kovácsovics is a kispadra kényszerültek 2-2 percre, ezért ezekben a percekben nem tudtunk gólokat szerezni. Deáki István időt kért a 23. percben, ezt követően Mátés és Sövegjártó is kapuba talált (26. perc 11-13). Az ezt követő percekben már csak Kovácsovics talált az ellenfél kapujába,így a félidei eredmény: 12-14.

A második játékrészre a Paár, Kovácsovics, Mátés, Barnyák, Győri-Dani, Lakosy sort küldte pályára Deáki István, kapuban továbbra is Repóthal. Lakosy és Sövegjártó találatai mellé, gyenge védekezés társult, ennek eredményeként a pécsiek négy percet követően felzárkóztak (34. perc 16-16). Időt is kért Deáki István mielőtt a hazaiak átvehetnék a vezetést. Kovácsovics bombagólja és Barnyák kettő perces kiállítása követte az időkérést, azonban egy üres kapus góllal sikerült átvenniük a vezetést a hazaiaknak, majd ezt megismételték és immáron két góllal vezettek (38. perc 19-17). Két eladott labdánkat a hazaiak találatai követték, így a 41. percre ellenfelünk négy gólos előnyre tett szert. Czene és Sokoray találataival felzárkóztunk ismét két gólra, folyamatosan tartotta előnyét ellenfelünk, egészen a 27. percig, amikor Lakosy hétméteresével megközelítettük a pécset egy gólra. Ellenfelünk azonban a végsőkig tartotta előnyét, így a végeredmény egy utolsó másodperces hazai találattal 30-27 lett.

Deáki István: "Ezen a mérkőzésen 3-4 játékos teljesítménye érte el az NBI/B-s szintet, így a papíron látszólag gyengébb csapat ellen sem lehet nyerni."

PEAC - AGROFEED ETO-SZESE : 30 – 27 /12-14/

AGROFEED ETO-SZESE: Repóth, Kimmel, Sokoray 2, Kőhalmi, Győri-Dani, Goór, Kovácsovics 7, Barnyák, Vékony, Lukács, Lakosy 8, Czene 1, Sövegjártó 5, Mátés 2, Paár 2, Németh