Szombaton a Budai Farkasok otthonában folytatja csapatunk az NBI/B-ben való menetelést.

Két hazai győzelmet követően nem lehet más a célunk, mint tovább gyarapítani pontjaink számát. A hazai csapatnak is lesz egy-két szava ehhez, ugyanis a Farkasok otthonában sosem könnyű pontot vagy pontokat szerezni. Aktuális ellenfelünk az őszi szezonban mindössze egy mérkőzést tudott lejátszani, a vírus őket sem kímélte. Egyetlen októberi találkozójukat a Tatai AC ellen játszották hazai pályán, ahol a vendég tataiak öt gólos győzelmet arattak. Amilyen kevés mérkőzést játszottak ősszel, annál több jutott a tavaszi szezonra. Rögtön januárban lejátszották mind a hat Liga Kupa mérkőzésüket, egy győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel zárták a hónapot. Február első hétvégéjén az NBI/B nyugati csoportjában is megkezdték a mérkőzések pótlását, azóta három győztes mérkőzésen vannak túl, ráadásul a mai napon még pályára lépnek a BFKA-Veszprém U22 vendégeként is.

Mi is találkoztunk már ebben a szezonban a Budai Farkasokkal, szeptemberben a Magyar Kupa II. fordulójában utaztunk Budaörsre, ahol 35-29-es győzelmet arattak a hazaiak. (Ez a mérkőzés IDE kattintva újra megtekinthető)  Nehéz mérkőzés vár csapatunkra, hiszen ellenfelünk rendkívül tapasztalt játékosokból áll, akik mellett sok tehetséges fiatal is pályára léphet.

Szombati mérkőzésünket a Budai Farkasok Youtube oldalán tudják szurkolóink is élőben nézni, ehhez nem kell mást tenniük mint IDE kattintani.

Utoljára frissítve: 2021. február 25., csütörtök 11:58

Jól tartotta magát ellenfelünk az első félidőben, azonban a második játékrészre már látható különbség volt a javunkra.

A mérkőzést a Lakosy, Sövegjártó, Mátés, Goór, Kovácsovics, Paár felállásban kezdte csapatunk, kapuban Repóthal. Védekezésben érkezett a pályára Győri-Dani, így Mátés pihenhetett ez idő alatt. Rögtön góllal is kezdte Mátés, hozzá csatlakozott Sövegjártó és Lakosy is, így a hatodik percben 4-3-as eredményt mutatott az eredményjelző. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a góllövők listájára feliratkozott Kovácsovics és Paár is, így a 16. percre meg tudtunk lépni két góllal is (9-7). Győri-Dani és Barnyák találataival tartottuk előnyünket, sőt a 23. percre növelni tudtuk Lakosy találatával négy gólra (13-9). A játékrész utolsó perceiben is potyogtak a gólok mindkét oldalon, azonban Czene kettő perces kiállásával ismét fel tudott zárkózni a Pécs két gólra. (26. perc 13-11). Már teljes létszámban Barnyák remek bejátszást kapott Mátéstól, melyet gólra is váltott, de mindig volt válasza a pécsieknek a góljainkra és fel is zárkóztak egy gólra (28. perc 14-13). 3-1-re nyertük meg emberhátrányban az utolsó két percet, Kovácsovics, Győr-Dani és Paár voltak eredményesek. Félidei eredmény: 17-14.

A második játékrészre a Lakosy, Németh, Goór, Győri-Dani, Kovácsovics, Paár sort küldte a pályára Deáki István, kapuban továbbra is Repóthal. A félidő első találatát a vendégek 99-es számú játékosának a neve mellé könyvelhettük el, azonban ezt Goór találata, majd Kovácsovics távoli bombája követte (34. perc 22-18). Mátés értékesítette harmadik hétméteresét is, azonban Győri-Dani kettő perces kiállításával emberhátrányba kerültünk, ami alatt a vendégek kétszer is Repóth kapujába találtak (37. perc 20-17). Negyedóra elteltével a vendégek vezetőedzője kénytelen volt időt kérni, hiszen egy 4-1-es rohamban volt csapatunk és hét gólos előnyt kovácsoltunk magunknak (46. perc 26-19). Az utolsó tíz percet megelőzően a vendégek ismét időt kértek, azonban Paár kipattanóból szerzett találatával nyolc gólra növeltük előnyünket (28-20). A mérkőzés utolsó öt percére védekezést is váltottunk, Lukács lépett előre az ellenfél leggólerősebb játékosára, ebből többször is labdát tudtunk szerezni, sőt Sövegjártó kettőperces kiállítása alatt is eredményes tudott lenni először Nagy, majd Goór is. A lefújáskor az eredményjelző 34-23-as eredményt mutatott.

Deáki István: "Egy küzdelmes első félidő után a második félidőben örömjátékkal sikerült megnyerni a kötelezőt."

AGROFEED ETO-SZESE – Pécsi VSE  34 - 23  /17-14/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, Kimmel, Kőhalmi, GYŐRI-DANI 2, GOÓR 4, KOVÁCSOVICS 5, Barnyák 3, Nagy 1, Lukács, Lakosy 3, Czene 2, Sövegjártó 1, Hős-Nagy 1, Mátés 6, Paár 6, Németh.

Edző: Deáki István.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt nyugat  XIV. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2021.02.27. 18:00

Helyszín: Városi Sportcsarnok, Budaörs

Végig kiegyensúlyozott mérkőzésen építettük fel előnyünket.

A mérkőzést a Lakosy, Sövegjártó, Mátés, Goór, Kovácsovics, Paár felállásban kezdtük, kapuban Repóthal. Rögtön két gólos előnyre tett szert az Ajka csapata, azonban Mátés és Kovácsovics gyorsan tudtak válaszolni erre (3. perc 2-2). Goór gyors indulásából újabb találatot szereztünk, így magunkhoz is ragadtuk a vezetést. Nehezen találtuk a rést az ellenfél falán, azonban büntetőből ismét Mátés tudott eredményes lenni (11. perc 4-4). A következő percekben az ellenfelünk vette át a vezetést (17. perc 7-8), azonban az emberelőnyünk adott egy löketet a csapatnak és 6-0-ás szériát produkáltunk (22. perc 13-8). Nehéz percek következtek, mert rengeteg helyzetet hagytunk ki és emellé két eladott labda is párosult. Magunknak tettük szorossá a mérkőzést, Sövegjártó és Hős-Nagy találatai mellé a vendégek ötször voltak eredményesek az utolsó percekben. Félidei eredmény: 15-13.

A második játékrészre a Lakosy, Győri-Dani, Goór, Mátés, Czene, Hős-Nagy felállásban küldte pályára csapatát Deáki István, a kapuban továbbra is Repóthal. A félidő első találatát Lakosy szerezte, azonban ezt Hős-Nagy kettő perces kiállítása követte, ami alatt ellenfelünk kétszer is Repóth kapujába talált (34. perc 16-15). Az első tíz perc húzóembere Czene volt, aki több távolról eleresztett bombával is jelezte, nem hagyjuk, hogy ellenfelünk átvegye a vezetést (42. perc 25-18). A 43. percben Goór kettőperces kiállítását eladott labdák, technikai hibák és kihagyott helyzetek követték mindkét oldalon. Két egymást követő gyors gólt kaptunk, amikor Deáki István időt kért a 48. percben. Jót tett a csapatnak a rövid pihenő, hiszen Mátés, Lakosy és Kovácsovics is gyors gólokat szereztek (50. perc 29-22). Egy utolsó hajrára próbálta felkészíteni játékosait a vendégek vezetőedzője, aki az 50. percben kért időt. Sajnálatos módon ennek az időkérésnek meg lett a gyümölcse, hiszen az Ajka csapata hétszer is – a frissen érkező – Décsi kapujába talált.  Ez idő alatt Lakosy és Mátés kétszer, Paár pedig egyszer volt eredményes az ellenfél térfelén, így a végeredmény: 34-29.

Deáki István: "Elfogadható játékkal kötelező győzelmet arattunk. Remélem a folytatás is ilyen lesz a következő fordulókban."

AGROFEED ETO-SZESE – KK Ajka 34 - 29  /15-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, Décsi, Kőhalmi, Győri-Dani 2, GOÓR 2, KOVÁCSOVICS 2, BARNYÁK, Nagy, Lukács, LAKOSY 8, CZENE 5, Sövegjártó 4, Hős-Nagy 1, MÁTÉS 8, Paár 2, Németh

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt nyugati csoport XIII. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2021.02.20. 18:00

AGROFEED ETO-SZESE – Pécsi VSE

Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr

Az olykor meglépő ellenfelünkre többször is felzárkóztunk, a mérkőzés megfordítására azonban nem adott esélyt a hazai csapat.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy felállásban kezdtük, kapuban a bajnokságban először pályára lépő Kimmellel. Első találatunkat Lakosy zúdította a füredi kapuba, majd hétméteresből Mátés is eredményes volt. Védekezésben többször is lemaradtunk, így a hazaiak könnyű gólokat szerezhettek (7. perc 5-3). Paár kettőperces kiállításával emberhátrányba kerültünk, ebből azonban jól jöttünk ki, mindössze egy gólt kaptunk. Három perccel később 8-3-as állásnál Deáki István időt kért, melyet követően hétméteresből ismét eredményes volt Mátés. Annak ellenére, hogy ismét emberhátrányba kerültünk, sikerült a felzárkózás az időkérést követően (19. perc 10-8). Kimmel átlövést és ziccereket is hárított, ennek ellenére a hazaiak meg tudtak lépni négy góllal, melyet kettős emberelőnyünkben Győri-Dani találatával a lefújásig háromra csökkentettünk. Félidei eredmény: 16-13.

A második játékrészre a Lakosy, Győri-Dani, Sokoray, Goór, Kovácsovics, Paár felállásban küldte pályára tanítványait Deáki István, kapuban továbbra is Kimmellel. A félidő első percében egy ütközést követően Sokorayt le kellett segíteni a pályáról, így a helyére Mátés érkezett. Öt perc elteltével a hazaiak előnye az újabb emberhátrányunknak köszönhetően öt gólosra hízott, majd a 37. percben Deáki István kénytelen volt ismét időt kérni, mert a támadásainkban kissé tanácstalanok voltunk és a Balatonfüred immár hét góllal vezetett (37. perc 22-15). Két gyors Mátés találattal és Kimmel védéseivel megkezdtük hátrányunk ledolgozását. A kézfej sérüléséből visszatérő Paár kétszer is az ellenfél kapujába talált, melyet Németh találata követett a 45. percben (24-21). A hazaiak 6-2-es rohama ellen Repóthot a kapuban, míg támadásban Czenét próbáltuk meg bevetni, utóbbi két átlövés góllal, Repóth pedig két védéssel szállt be a játékba. Az utolsó öt percben zsinórban három Barnyák találat esett, sajnos ez sem volt elég a felzárkózáshoz. Végeredmény: 34-29.

Deáki István:” A PLER elleni meccshez képest léptünk egyet előre, mert az NBI-ből visszahívott játékosokkal felálló ellenféllel szemben a mérkőzés nagy részén jól küzdöttünk. Azonban tíz perc kihagyás elég volt a Fürednek, hogy olyan előnyt szerezzen, amit a mérkőzés végéig meg tudott tartani.”

BFKA-Balatonfüred U22 - AGROFEED ETO-SZESE  34 - 29  /16-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, KIMMEL, Sokoray, Győri-Dani 1, Goór 1, KOVÁCSOVICS 4, BARNYÁK 6, Nagy, Lukács, LAKOSY 4, Czene 2, Sövegjártó, Hős-Nagy, MÁTÉS 8, Paár 2, Németh 1.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt nyugati csoport VIII. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2021.02.17. 19:30

AGROFEED ETO-SZESE – KK Ajka

Utoljára frissítve: 2021. február 15., hétfő 13:46

Vasárnap folytatja csapatunk az NBI/B nyugati csoportjában a tavaszi szezont, ezúttal a BFKA-Balatonfüred U22 otthonában lépünk pályára.

A balatonfüredi fiatalok stabil teljesítményt mutatnak a bajnokságban, októberben kilenc góllal bizonyultak jobbnak a PLER-Budapestnél és a veretlenségi szériájuk egészen a Tatai AC csapatával való találkozásig tartott. Az előző hétvégén mindössze három gólos vereséget szenvedtek a füredi fiatalok a rutinos tataiak otthonában, így biztosak lehetünk abban, hogy győzelemre éhesen fogadnak minket hazai pályán. Csapatunk a 2020/2021-es szezonban még nem találkozott a fiatal balatonfürediekkel, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a jelenleg dobogós csapat ellen mindent meg fogunk tenni a pontszerzésért.