CSOPORTGYŐZTESKÉNT JUTOTT KÖZÉPDÖNTŐBE A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA VÁLOGATOTT!

Nem kis bravúr a magyar férfi kézilabda válogatott teljesítménye, hiszen csoportelsőként, maximális pontszámmal jutott tovább az immáron 24 csapatos Európa-bajnokság középdöntőjébe. Első mérkőzésükön a oroszokat egy góllal verték meg (26-25), majd döntetlent játszottak a világ- és olimpiai bajnok Dániával. Ezt követte az addig veretlen Izland elleni győzelem (24-18), melynek köszönhetően két ponttal a zsebben léphet pályára a középdöntőben válogatottunk. A következő mérkőzések sem lesznek egyszerűek, hiszen sorban találkozunk Norvégiával, Szlovéniával, Svédországgal és végül, de nem utolsó sorban az egyre erősebb portugál válogatottal.

Íme a magyar férfi kézilabda válogatott középdöntős sorsolása:

A 2. középdöntős csoport programja:
Január 17., 18:15 Norvégia-Magyarország (Tv: Sport1)
Január 19., 16:15 Szlovénia-Magyarország (Tv: Sport1)
Január 21., 20:30 Magyarország-Svédország (Tv: Sport1)
Január 22., 16:00 Portugália-Magyarország (Tv: Sport1)

A középdöntők első két helyezettjei jutnak a január 24-26. között Stockholmban zajló négyes döntőbe.

Hajrá MAGYAROK!

Utoljára frissítve: 2020. január 16., csütörtök 10:58

Csütörtökön ismét pályára lép csapatunk a Veszprémi KKFT Felsőörs fiataljai ellen, ezúttal már Veszprémben.

Nem sok pihenőt kaptak a srácok Deáki Istvántól a szombati mérkőzés után, hiszen hétfőn este folytatódott a munka a Magvassyban, csütörtökön pedig újabb Liga Kupa mérkőzést játszunk a minél hatékonyabb felkészülés érdekében.

Nahaj Lászlót kérdeztük a csütörtöki mérkőzésről:

„Ezen a mérkőzésen fontos lesz, hogy ne csak 30 percen keresztül játsszunk jól, hanem ki kell tudnunk tolni ezt 50-60 percre. Persze tudom, hogy 60 percen keresztül nem lehet tökéletesen játszani. Sokan vagyunk és hiszem, hogy ha mindenki elhiszi azt, hogy tudunk nyerni, akkor biztosan jó eredménnyel jövünk haza. Valahol vissza kell szerezni az önbizalmunkat a bajnokság kezdetére és itt az első alkalom.”

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

Utoljára frissítve: 2020. január 16., csütörtök 08:23

Szombaton 18 órakor újra pályára lép a csapat, a Liga Kupa keretein belül fogadjuk a Veszprémi KKFT Felsőörs csapatát.

Bár csapatunk csak hétfőn kezdte meg a téli felkészülést a bajnoki fordulókra, most szombaton már vendégül látjuk a veszprémi fiatalokat. 18 órakor kezdődik a Liga Kupa következő mérkőzése, melyet ezúttal nem a Magvassyban, hanem az Audi Arénában játszunk. Az NBI/B nyugati csoportjának éllovasa látogat hozzánk, aki az őszi szezon utolsó mérkőzésén Veszprémben 30-21-es arányban múlta felül csapatunkat. Nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen hosszú kihagyás után lép csapatunk ismét pályára, ráadásul személyi változás is történt a csapatban, hiszen Lakosy Máté az utolsó ifjúsági bajnoki mérkőzésen bokasérülést szenvedett, így helyére a fiatal Nagy Martin lép.

Fontos információ szurkolóinknak, hogy nem a megszokott helyen tekinthetik meg a mérkőzést. A belépés az Audi Aréna 1-es főút felőli bejáratánál lesz lehetséges (a képen is látható: liga kupa mérk. bejárat), a média bejárat mellett, ahonnan azonnal fel lehet menni a lelátóra.

A VIP parkoló, ahova mérkőzéseink alatt tudnak parkolni, ezúttal le lesz zárva más rendezvény miatt, ezért szeretnénk megkérni szurkolóinkat, hogy a P1 és P2-es parkolók valamelyikét használják, ezek vannak legközelebb a bejárathoz. Büfé a bejárat feletti második emeleten lesz nyitva, a mosdót pedig ugyanitt az első emeleten találják.

Hajrá Győr!

Utoljára frissítve: 2020. január 08., szerda 14:29

Végül, de nem utolsó sorban a felnőtt csapatunk vezetőedzőjét, Deáki Istvánt is megkérdeztük csapata őszi teljesítményéről.

Nehéz hónapokon van túl az AGROFEED ETO-SZESE felnőtt csapata, hiszen egy igazi hullámvasút volt ez, mind nézői szemmel, mind a játékosoknak. Az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának negyedik helyén telel csapatunk, az éllovas Veszprémi KKFT Felsőörstől öt ponttal vagyunk lemaradva, a második, illetve harmadik helyezett Tatai AC és Balatonfüredi KSE csapataitól mindössze 2-2 pont választ el minket. Nem elérhetetlen tehát a dobogó ebben az évben sem, csapatunk pedig minden tőle telhetőt meg fog tenni azért, hogy májusban újabb érmet akaszthassanak a nyakukba.

Ebben az őszi szezonban Paár Olivér bizonyult csapatunk leggólerősebb játékosának, aki tizenegy mérkőzésen 51-szer volt eredményes. Szorosan mögötte 45 találattal Schneider Miklós majd 35 találatával Németh Gábor álla a képzeletbeli dobogón. Paár Olivér ezúttal a bajnokság tíz leggólerősebb játékosa közé nem fért be, a tizenkettedik helyet foglalja el a góllövőlistán.

Deáki István értékelése:

„Az őszi szezonra csapat szinten, július közepén kezdtük meg a felkészülést. Előtte a játékosok egyéni program alapján már egyénileg készültek az új évadra. A nyolchetesre tervezett felkészülésünk nem volt teljesen zökkenőmentes, mert néhány játékos a munkahelyi szabadságát csak ezen időszak alatt tudta kivenni, befizetett nyaralások, egyéni programok és sajnos sérülések is zavarták a munkát. Így alig volt olyan hét amikor minden játékos részt vett az edzéseken. A lejátszott felkészülési mérkőzéseken is nagyon hullámzó teljesítményt mutatott a csapat. Az új játékosok nehezen alkalmazkodtak az nálunk végzett erőnléti, taktikai és technikai feladatokhoz, csapatba épülésük hosszabb volt a tervezettnél, valamint a kevés együtt eltöltött idő és a felkészülés végi sérülések nagyban befolyásolták a felkészülés eredményességét. Mindez a bajnokság első mérkőzésén már megmutatkozott, amikor egy fájó vereséget szenvedtünk hazai pályán. A folytatás sem sikerült sokkal jobban. Bár küzdelmes mérkőzéseken sikerült idegenben és itthon győzelmeket aratni, egy hazai mérkőzés (PLER) kivételével, játékban, teljesítményben elmaradtunk a tőlünk megszokottól. A két fájó hazai vereség ellenére, a szoros bajnokságban, a körbeveréseknek köszönhetően még így is volt lehetőségünk dobogón végezni a bajnokság őszi szezonjában, de az utolsó hazai és idegenbeli mérkőzésen nem tudtuk megoldani ezt a feladatot. A folytatásban mindenkinek, játékosnak, edzőnek, vezetőknek még nagyobb akarattal, jobb hozzáállással és még hatékonyabban kell dolgoznia azért, hogy a csapat elé kitűzött célokat elérjük.”

Felnőtt csapatunk tavaszi programja a következőképpen alakul:

Szombaton a Veszprémi KKFT Felsőörs vendégeként léptünk pályára az őszi szezonban utoljára.

A mérkőzést a Paár, Czene, Goór, Schneider, Németh, Lakosy felállásban kezdtük, kapuban Nahajjal. Első gólunkat Németh szerezte a második percben, majd Czene és Győri-Dani is kapuba talált, mellettük a kapuban Nahaj is bravúros védéseket mutatott be (10.perc 3-4). A játékrész felénél kettős emberhátrányba kerültünk, Goór, és Czene is a kispadra kényszerült, ekkor a hazaiak kiegyenlítettek, azonban két gyors gólt tudtunk dobni, Lakosy és Paár volt eredményes (17. perc 6-8). A 23.percben a hazaiak átvették a vezetést, ekkor Deáki István időt is kért (23. perc 10-9). Az időkérés után azonban zsinórban háromszor is a kapunkba találtak a veszprémi fiatalok, ezzel szemben csapatunk csak egyszer volt eredményes. Félidei eredmény: 16-10.

A második játékrészt ugyanabban a felállásban kezdtük mint az elsőt, egyetlen változás volt, Nahaj helyett ezúttal Pulai állt a kapunkban. Tíz percet követően ismét felzárkóztunk három gólra (18-15), azonban a játékvezetők ezúttal sem kímélték csapatunkat és zsinórban három kettő perces kiállítást kaptunk, ezt kihasználva a hazaiak ismét megléptek hat góllal (45.perc 21-15). A veszprémi hálóőrnek csak nehezen tudtunk gólt lőni, több ziccerünket és távoli lövésünket is hárította. Az 50.percre a félidő derekán kispadra kényszerülő Győri-Dani hiánya és a rengeteg emberhátrányban töltött idő meglátszott az eredményen, hat góllal vezetett az ellenfél (50. perc 24-18). Az utolsó tíz percben mindössze háromszor tudtuk bevenni a veszprémi kaput, Fekete, Sokoray és Lakosy volt eredményes. Ezzel szemben, a hazaiak hétszer is Pulai kapujába dobták a labdát. Végeredmény: 30-21.

Deáki István: „Csak húsz percig tudtuk felvenni a versenyt a bajnokaspiránssal, utána a széllel szemben lavírozás felőrölte erőnket.”

Veszprémi KKFT Felsőörs  -  AGROFEED ETO-SZESE  30 - 21   /16-10/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella , Sokoray 3, Kőhalmi , Győri-Dani 2, Goór 1, Schneider , Kovácsovics 2, Vékony, LAKOSY 5, Czene 1, Papp, PAÁR 4, Fekete 1, Németh 2, Edző: Deáki István.

Kiállítások: 14 perc