A kéthetes kihagyást követően csapatunk ismét pályára lép, a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, vasárnap 17 órakor. A találkozót élőben közvetítjük Facebook oldalunkon.

Nagy riválisunkat látjuk vendégül a Magvassyban ezen a hétvégén, a Tatai AC csapata érkezik a bajnokság soron következő összecsapására. Aktuális ellenfelünk utolsó bajnoki mérkőzését október 18-án játszotta, így róluk is elmondható, hogy mérkőzésre éhesen érkeznek a rangadóra. A tatai csapat négy mérkőzésen van túl ebben a szezonban, első mérkőzésükön hazai pályán győzedelmeskedtek a KK Ajka ellen (Tatai AC–KK Ajka : 30-27). Ezt követte egy budapesti utazás, ahol a PLER-Budapesttől szenvedtek vereséget (PLER-Budapest–Tatai AC : 31-29). Kisebb kihagyást követően a Pécsi VSE-t majd a Budai Farkasokat is le tudta győzni a Tata (Pécsi VSE-Tatai AC : 24-36; Budai Farkasok-Tatai AC : 21-26), ráadásul mindkétszer idegenbeli győzelmet arattak.

A 2020-2021-es szezont megelőzően kétszer találkoztunk már a Tatai AC csapatával. Az első találkozó egy felkészülési mérkőzés volt, melyen hazai pályán három gólos vereséget szenvedtünk (AGROFEED ETO-SZESE-Tatai AC : 26-29), majd rá két hétre már a Liga Kupában mérkőztünk meg, ahol 28-28-as döntetlen született.

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!
Hajrá Győr!

NBI/B férfi felnőtt X. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2020.12.06. 17:00

Agrofeed ETO-SZESE – Tatai AC

Helyszín:  Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr

Utoljára frissítve: 2020. december 03., csütörtök 14:14
Kedves Szurkolók, Szülők és Érdeklődők!

A Győr-Moson-Sopron Megyei Vöröskereszt ismét a segítségünket kérte és erre mi ismét igent mondtunk! Ezúton szeretnénk kérni TITEKET, hogy aki teheti és segíteni szeretne az ebben a nehéz időszakban segítsen velünk együtt egy közös véradás keretein belül december 1-jén. Adjunk vért és segítsünk azokon akiknek szüksége van rá!
Találkozzunk a Győri Vérellátó Központban december 1-jén reggel 8 órakor! (9023 Győr, Magyar utca 8.)

A véradás különleges feltételei a koronavírus járvány ideje alatt

Tisztelt Véradó!
A véradók és a vért kapó betegek egészségének védelme érdekében

KÉRJÜK, HOGY NE JELENTKEZZEN VÉRADÁSRA ÉS NE LÉPJEN BE A
VÉRADÁS TERÜLETÉRE:
Ha jelenleg koronavírus megbetegedésben szenved.
Ha az utóbbi 14 napban külföldön járt (akkor sem, ha garatmintája negatív eredményű).
Kivétel a jogszabály szerinti „ingázók”.
Ha az utóbbi 14 napban észlelte magán az alábbi tünetek valamelyikét:
o    köhögés;
o    láz (>38 °C);
o    nehézlégzés, légszomj;
o    hirtelen szaglásvesztés vagy ízérzékelés zavara;
o    izomfájdalom, erős fáradékonyság.
Ha az utóbbi 14 napban valószínűsítetten vagy igazoltan koronavírus fertőzött (COVID-
19) személlyel került szoros kapcsolatba
o    egy háztartásban él a beteggel;
o    zárt légtérben, 2 méter távolságon belül és 15 percnél hosszabb ideig tartózkodott együtt a
beteggel (beteg ellátásakor, munkahelyen, iskolában stb.);
o    kapcsolatba került koronavírussal fertőzött személlyel (pl. kézfogás útján);
o    védőeszköz alkalmazása nélkül új koronavírussal fertőzött beteg váladékával érintkezett
(pl. ráköhögtek vagy szabad kézzel ért használt papír zsebkendőhöz);
o    koronavírusos beteg gondozását végezte;
o    járműben koronavírusos beteg környezetében utazott:
 ugyanabban a személygépkocsiban
 buszon, vonaton, repülőn, bármilyen irányban 2 ülésnyi távolságban,
 a jármű vezetőjeként vagy személyzeteként látott el szolgálatot és a betegtől 2 ülésnyi
távolságban tartózkodott
o    az előírt egyéni védőeszköz megfelelő alkalmazása nélkül a COVID-19 beteg közvetlen
ellátásában, ápolásában, mintavételében vett részt;
o    az előírt, egyéni védőeszköz megfelelő alkalmazása nélkül, laboratóriumi dolgozóként,
betegek koronavírus vizsgálatra levett mintáit kezelte.
COVID-19 BETEGSÉGBŐL VALÓ GYÓGYULÁST KÖVETŐEN
Ha teljesen felgyógyult, tünetmentes, akkor a gyógyulást követően három hét múlva (21
nap) adhat vért.
Amennyiben be tudja mutatni a garatminta PCR vizsgálat negatív eredményét, akkor a
kizárás a gyógyulást követően már két hét múlva
(14 nap) feloldható.

A KORONAVÍRUS ALATT ELRENDELT MEGELŐZŐ INTÉZKEDÉSEK
Az Országos Vérellátó Szolgálat, mindent megtesz annak érdekében, hogy a
véradóeseményeken biztonságos környezetet biztosítson mind a véradók, mind a dolgozók
számára. A fenti előzetes elbírálás mellett az alábbi intézkedések kerültek bevezetésre:
•    Bevezettük a web felületen történő időpontfoglalás lehetőségét.
•    A véradás helyszínére történő belépés előtt biztosítjuk és elvárjuk a kézfertőtlenítést.
•    Minden véradó számára sebészi maszkot biztosítunk, és tisztelettel kérjük annak
használatát a többi véradó és a személyzet védelme érdekében.
•    A véradás helyszínére történő belépés előtt érintésmentes lázmérő eszközzel megmérjük a
jelentkezők testhőmérsékletét. A 37,5°C-os, vagy az azt meghaladó hőemelkedést mutató
személyek nem léphetnek a véradás területére.
•    A véradási helyszínen korlátozzuk az egy helyiségben tartózkodó véradók számát.
•    A kérdőívek kitöltésére, várakozásra, véradásra szolgáló területet úgy alakítjuk ki, hogy
biztosított legyen a véradók között a minimum 1,5 m-es távolság.
•    Gyakoribbá tettük a munkafelületek fertőtlenítését és rendszeresen felhívjuk a
munkatársaink figyelmét a személyi higiénés tevékenység fontosságára.
•    Azok a munkatársaink, akik valamilyen szempontból kockázatot jelentenek, nem állhatnak
munkába.
•    Minden véradó számára fertőtlenített íróeszközt biztosítunk a kérdőív kitöltéséhez és
egyéb dokumentumok aláírásához.
A koronavírus cseppfertőzéssel terjedő betegség, a fertőzés tehát vérátömlesztéssel nem
adható tovább, ezért a levett vérmintákból nem történik koronavírus szűrővizsgálat.

Véges kispaddal indultunk neki a mérkőzésnek, ami a második félidőben meg is látszódott teljesítményünkön.

A mérkőzést a Paár, Kőhalmi, Mátés, Barnyák, Czene, Lakosy felállásban kezdte meg csapatunk, kapuban Repóthal. Mátés helyére minden támadást követően Kovácsovics érkezett a védelmet irányítani. Első támadásunkból nem sikerült gólt szereznünk, azonban a mi térfelünkön Repóth javított egy hétméteres hárítással. Labdaszerzést követően Czene szerezte meg első találatunkat, melyből gyors középkezdéssel rohantak a vendégek, Repóth azonban ezt is hárította (5. perc 1-0). A következő percekben Kőhalmi és Mátés is távolról talált a szigetszentmiklósi kapuba, majd a visszatérő Barnyák is eredményes volt (10. perc 5-4).  A 15. percre kiegyenlített a Szigetszentmiklós (6-6), majd egy rontott támadásunkat követen át is vették a vezetést. Ekkor Deáki mester időt kért, melyet követően Mátés kapuba is talált (7-7). A következő percekben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Mátés és Kőhalmi találataival tartottuk magunkat (25. perc 11-11). A kapuban Repóth is óriási segítség volt, ziccereket és távoli lövéseket is védeni tudott. Folyamatosan cserélte játékosait Deáki István a félidő alatt, Sövegjártó, Vékony és Lukács is játéklehetőséghez jutott. A félidő utolsó találata a vendégeké volt, így az eredményjelző 12-14-et mutatott a lefújáskor.

A második játékrészt a Lukács, Czene, Mátés, Barnyák, Kőhalmi, Lakosy felállásban kezdte csapatunk kapuban pedig továbbra is Repóth állt. Rögtön az első támadásban gólt tudott szerezni a vendég csapat, így megléptek ezúttal már három góllal (32. perc 12-15). Barnyák kettő perces kiállításával emberhátrányba kerültünk a 37. percben, azonban a kettő perces kiállítást követő hétméterest Repóth hárította, így maradt a négy gólos hátrányunk.  A mérkőzés 45. percében egy labdaszerzést követően Lukács talált a vendégek kapujába (17-20), melyet követően időt is kért a Szigetszentmiklós csapata. Páros kiállítást kapott Barnyák és a vendégek 27-es számú játékosa, ezekben a percekben Kőhalmi ütemtelen lövései akadtak be a vendégek kapjujába, így továbbra is tartani tudtuk a három gólos különbséget (20-23). Deáki István időkérését követően a vendégek előnye öt gólosra dúzzadt (54. perc 20-25). Lakosy ziccerével és Vékony üreskapus góljával, felzárkóztunk ismét három gólra (55. perc 22-25), azonban a vendégek nem engedtek ki, sőt az utolsó percekben csak ők szereztek gólokat. A rövidebb kispaddal rendelkező csapat ezúttal alul maradt, a végeredmény: 22-28.

Deáki István: „Ma sem önmagunkat, sem az ellenfelet nem sikerült legyőzni.”

AGROFEED ETO-SZESE – Szigetszentmiklósi KSK  22 - 28  /12-14/

Agrofeed ETO-SZESE: REPÓTH, Vidéki, Kőhalmi 5, Kovácsovics, Barnyák 3, Vékony 1, Hős-Nagy, Lukács 3, Lakosy 1, Czene 1, Sövegjártó, MÁTÉS 7, Paár 1

Edző: Deáki István.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt VIII. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2020.11.22. 17:00

Agrofeed ETO-SZESE – KK Ajka

Utoljára frissítve: 2020. november 16., hétfő 09:54

Vasárnap 17 órakor a Szigetszentmiklósi KSK csapata érkezik a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokba, az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának hetedik fordulójában.

A vendégek ebben a szezonban egyel több bajnoki mérkőzést játszottak már, mint csapatunk, két győzelemmel és két vereséggel a hátuk mögött érkeznek Győrbe. A szigetszentmiklósiak vereséget szenvedtek a Pécsi VSE otthonában rögtön az első fordulóban (Pécsi VSE – Szigetszentmiklósi KSK : 26-23), majd  négy héttel később a PEAC ellen már győzelmet arattak (PEAC – Szigetszentmiklósi KSK : 25-31). Ezt követően hazai pályán a Rév TSC csapatát verték meg 36-27-es arányban, majd kaptak ki a KK Ajkától 21-28-ra. Vegyes teljesítményt nyújtott eddig a hétvégi ellenfelünk, azonban abban biztosak lehetünk, hogy győzelemért jönnek majd Győrbe. Csapatunk mindent meg fog tenni a két pont megszerzéséért, három győzelemmel a hátunk mögött más nem is lehet a cél, mint veretlennek maradni.

Paár Olivért kérdeztük a közelgő rangadóról: „Nagyon remélem, hogy tovább folytatódik a győzelmi sorozat a hétvégén. Fontos lesz a mérkőzés folyamán, hogy nagyon keményen védekezzünk és abból gyors gólokat tudjunk lőni. Ha mindenki odateszi magát, a tőle telhető legjobb módon küzd, akkor biztos vagyok benne hogy itthon tudjuk tartani a két pontot.”

A mérkőzést élőben közvetítjük Facebook oldalunkon!

Hajrá Győr!

NBI/B férfi felnőtt -Nyugat 7. forduló

2020.11.15. vasárnap 17 óra

AGROFEED ETO-SZESE - Szigetszentmiklósi KSK

helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok

Kedves Szurkolók!

Az alábbi szövegben olvasható, milyen szabályok betartása kötelező abban az esetben ha mérkőzéseinkre kilátogatnak. Kérjük ezeket betartani mind felnőtt, mind utánpótlás mérkőzéseinken. Megértésüket köszönjük!

479/2020. (XI.3.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet idején alkalmazandó további védelmi intézkedésekről szóló jogszabály kivonata

Sportrendezvény az alábbiak szerint tartható meg:

Sportrendezvény nézőterén a nézők – a páholyok kivételével –

1. a) csak minden harmadik ülőhelyet foglalhatják el, két néző között két ülőhelyet üresen kell hagyni és b) a közvetlenül egymás mögötti ülőhelyeket nem foglalhatják el, azzal, hogy az egymás mellett és a különböző sorokban ülők között is lehetőség szerint 1,5 méteres távolságot kell biztosítani.

(3) Sportrendezvény során a nézők – a nézőtéren kialakított ülőhelyeken kívül – 1,5 méteres távolságot kötelesek egymástól megtartani, különösen

1. a) a páholyokban,
  2. b) a sportrendezvény szünetében,
  3. c) a sportrendezvény létesítményének területén, illetve
  4. d) a sportrendezvény helyszínén található vendéglátó üzletben.

Intézkedések betartatása:

• sportrendezvény szervezője
  • sportrendezvény helyszínének üzemeltetője.

Azt a személyt, aki a

• szervező
  • szervező alkalmazottja
  • üzemeltető
  • üzemeltető alkalmazottja

felszólítására a védelmi intézkedéseket nem tartja be, a fent megjelölt személyek kötelesek a látogatásból kizárni és gondoskodni arról, hogy e személy a helyiséget, illetve a területet elhagyja.

A kötelezettségek betartását a rendőrség (az ellenőrzés helye szerinti rendőrkapitányság) ellenőrzi.

Szankciók

1. figyelmeztetés
  2. 100 000 forinttól 1 000 000 forintig terjedő bírság
  3. a sportrendezvény helyszíne esetében elrendeli, hogy a helyszínen legalább egy, de legfeljebb   tíz sportrendezvényt nézők nélkül, zártkapus formában kell megtartani.

A rendőrség a b. és c. pontokat együttesen is elrendelheti.

A szankció nem alkalmazható:

• ha a szervező, az üzemeltető, illetve a szervező vagy az üzemeltető alkalmazottja a szükséges intézkedéseket megtette a jogellenes helyzet felszámolása érdekében, különösen

1. a) a jogsértő személyt felszólította távozásra, és
  2. b) azt követően, hogy a jogsértő személy a távozásra történő felszólításnak nem tett eleget, a rendőrséget értesítette.

Ha a szervező, az üzemeltető, illetve a szervező vagy az üzemeltető alkalmazottja a jogellenes helyzet felszámolása érdekében szükséges intézkedéseket nem tette meg, vagy azokat csak részben tette meg, a rendőrség az üzemeltető által tett, a jogszerű állapot helyreállítására irányuló intézkedéseket figyelembe veszi.

A bírságot kiszabó határozat ellen nincs helye fellebbezésnek.

A nemzetközi sportrendezvényekre a járványügyi készültségi időszak szabályai – így például a maszkviselés szabályai – a veszélyhelyzet idején is fennmaradnak, egyébként a nemzetközi szövetség előírásai alkalmazandóak.

A részletes szabályokat a 479/2020. (XI.3.) Korm. rendelet tartalmazza.