Szerdán megtartotta tisztújító küldöttgyűlését a Magyar Kézilabda Szövetség, amely megválasztotta tisztségviselőit. A nagy számban megjelenő küldöttek újabb négy évre egyhangú döntéssel bizalmat szavaztak a Kocsis Máté által vezetett elnökségnek, a férfi szakágért felelős alelnök Nagy László, a női szakág felelőse szintén alelnökként Pálinger Katalin lett, az elnökségben helyet kapott többek között Görbicz Anita, Kirsner Erika, Marosi László és Radulovics Bojana is.

A kézilabdázás elmúlt négy éve és a közeljövő tervei kapcsán Horváth Gabriella főtitkár; Bardóczy Gábor kormánybiztos; Zsiga Gyula szakmai igazgató; Mocsai Lajos, a NEKA főigazgatója; Oláh Sándor, az Amatőr Tanács elnöke; Balássi Imre, az NB I-es Liga elnöke, Novák András operatív igazgató, Marosi László és Pálinger Katalin alelnökök, végül Kocsis Máté elnök szólalt föl.

A tisztújítás során az MKSZ elnöke újabb négy évre Kocsis Máté, alelnökei Nagy László és Pálinger Katalin lettek.

Az elnökség további tagjai: Csermely Péter, Görbicz Anita, Györfi János, Kirsner Erika, Marosi László, Oláh Sándor, Radulovics Bojana és Dr. Tállay András.

A Felügyelő Bizottság elnökévé Dr. Mezei Jánost, tagjaivá Dr. Kiss Istvánt és Zsódi Imrét választották.

A nagy létszámban megjelenő küldöttek a tisztújítás mellett szintén egyhangú szavazással fogadták el az MKSZ 2018. évi szakmai és pénzügyi beszámolóját, közhasznúsági jelentését és Felügyelőbizottsági jelentését, a szövetség 2019. évi költségvetését és az új Alapszabályt.

A szövetség átadta kitüntetéseit is. Elismerő Oklevélben Buday Ferenc, Demény Gyula, Juhász István, Novográdecz Péter (posztumusz), Dr. Ökrös Csaba, Simon József és Székely Zoltán; Kézilabdázásért Érdeméremben Dr. Jámbor Attila, Dr. Kersch Ferenc, Komáromi Ákos, Dr. Soós Kálmán, Szabó Károly, Szappanos István, Tari Tibor és Vass Sándor részesült, míg a Török Bódog Életműdíjat Kovács László és Vanyus Attila vehette át.

Klubunk ezúton szeretne gratulálni Jámbor Attilának a Kézilabdázásért Érdemrend, illetve Vanyus Attilának a Török Bódog Életműdíj elnyeréséhez.

Utoljára frissítve: 2019. április 17., szerda 14:44

Meghívást kapott több fiatal játékosunk is az ifjúsági strandkézilabda válogatottba.

A március 15-i kiválasztó nap után öt utánpótlás játékosunk is meghívást kapott a magyar férfi ifjúsági strandkézilabda válogatottba. Újabb összetartáson vesz részt, ezúttal már strandkézilabda pályán, homokon: Bohuniczky Bátor, Juhász Levente, Kadocsa Botond, Lukács Botond és Panák Máté.

Ezúton gratulálunk játékosainknak és kívánunk sok sikert homokon is!

Újabb lépés az ezüstérem felé

A bajnokság 19. fordulójában a Budai Farkasok vendégeként léptünk pályára, egy rendkívül küzdős mérkőzésen.

A mérkőzést a Paár, Czene, Goór, Schneider, Szabó, Papp felállásban kezdtük meg, kapuban Nahajjal. Első találatunkat Czene szerezte rögtön az első támadásunkból, melyet egy győri részről szépen kivédekezett hazai támadás követett. Nahaj távolról érkező lövéseket tudott hárítani a kapuban, ennek ellenére a 10. percben még mindig fej-fej mellett haladtak a csapatok (4-4). Ezután kettős emberhátrányba kerültünk, azonban Papp így is eredményes tudott lenni egy hosszú lefolyású támadásunk végén. A félidő felénél érkeztek a cserék, Pordán és Győri-Dani kapott lehetőséget Deáki Istvántól. Gyors támadásainknál Sokoray is pályán maradt és szerezte meg vezető gólunkat a 20. percben (5-6). Az utolsó öt percnek ismét kettős emberhátrányból vágtunk neki, Szabó végleges kiállítását követően Papp is kénytelen volt a kispadra ülni. Így is meg tudtuk tartani az előnyünket, sőt három gólosra növeltük azt (7-10). Az utolsó percekben mindkét oldalon potyogtak a gólok, a félidőben az eredményjelző 9-12-t mutatott.

A második félidőre Deáki István a Papp, Pordán, Goór, Sokoray, Győri-Dani, Paár összeállításban küldte pályára tanítványait, a kapuban továbbra is Nahaj állt. Ahogy az első félidőt befejezték a csapatok, úgy folytatták a másodikat is, kemény ütközésekkel gyors gólokkal. A játékrész első percében ismét emberhátrányba kerültünk, Papp kapott kettő perces kiállítást, azonban hátrányból is eredményesek voltunk Győri-Dani révén. A hazaiak tartották a lépést velünk, a 45. percben azonban Lakosy megszerezte 18. gólunkat, így az előnyünk már hat gólosra duzzadt. Az utolsó tíz percbe érkezve 14-20-as állásnál a Farkasok két gyors gólt szereztek, ezért vezetőedzőnk időt kért, hogy megtörje a hazaiak jó szériáját. Ez azonban nem sikerült, rengeteg hibával játszott mindkét fél, ennek ellenére tudtuk tartani a vezetést Schneider találataival. Végeredmény: 18-21

Budai Farkasok NKFT - Agrofeed ETO-SZESE  18-21  /9-12/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Szabó 2, Bella , SOKORAY 1, Kőhalmi , GYŐRI-DANI 3, GOÓR , SCHNEIDER 4, Farkas , LAKOSY 3, Czene 3, Papp 1, Hollós , Paár 3, Pordán 1, Edző: Deáki István.

Kiállítások: 16 perc

Deáki István: Nagyszerű védekezés, ostoba támadási hibák, magabiztos győzelem.

Folytatás:

2019.04.28. 16:00

Balatonfüredi KSE - Agrofeed ETO-SZESE

Helyszín: Eötvös Sportcsarnok, Balatonfüred

Szombaton a Budaörs irányába vesszük utunkat, hogy a bajnokság 19. fordulójában a Budai Farkasok otthonában lépjünk pályára 19 órakor.

Ősszel a budaörsieket magabiztosan, öt góllal múltuk felül a Magvassyban, azóta a Farkasok a tabella nyolcadik helyét foglalják el. A Budaörs négy győzelmet aratott a téli szünet óta, kikapott azonban a Szigetszentmiklóstól, a Veszprémi KKFT Felsőörstől és a NEKA-tól is. Előző két meccsén tehát nem sok sikerélményben volt része az ezúttal hazai pályán játszó csapatnak, így biztosak lehetünk abban, hogy mindent megtesznek azért, hogy a tabella második helyén álló győri csapattól pontot lopjanak.

Goór Kristófot kérdeztük a szombati meccsről:

„A Tata és a Nagykanizsa ellen megmutattuk, hogy visszatértünk arra az útra, amin a szezon elején jártunk. A téli felkészülés során már játszottunk a Farkasokkal, ahol sikerült borsot törniük az orrunk alá. A héten azért és úgy dolgoztunk, hogy megabiztosan tudjuk venni az akadályt. Nehéz meccsre számítok idegenben, de mindent megfogunk tenni a két pontért.”

Hajrá Agrofeed ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

Az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának 18. fordulójában a Tatai AC vendégeként léptünk pályára a Güntner Arénában vasárnap.

A tabella hetedik helyezettje ellen a Papp, Szabó, Sokoray, Goór, Czene, Paár hatossal kezdtük a mérkőzést, kapuban Pulaival. Három percet kellett várni az első találatra, Szabó zúdította a kapuba a labdát, melyre a hazaiak azonnal válaszoltak, 4. perc: 1-1. Szabó egymás utáni góljaival és Schneider átlövéseivel a 10. percre megléptünk 3-5-re. A 15. percben Deáki István megkezdte a friss emberek becserélését, Pordán, Kőhalmi és Bella érkezett a pályára. Pulai bravúrjaival tartani tudtuk előnyünket, a 20. percben továbbra is két gól volt közte (6-8). Ezt követően technikai okok miatt állt a játék, ami kisebb rövid zárlatot okozott a győri fejekben is, így a hazaiak a 25. percben átvették a vezetést (11-10). Könnyű, lerohanás-gólokat tudott szerezni a Tata csapata, amire Pordán válaszolt átlövés góljaival. Félidőben: 12-12.

A második játékrészben a kezdőcsapatunkat küldte vissza vezetőedzőnk, mindössze támadásban cseréltünk kettőt, Schneider és Kőhalmi érkezett. Az első győri gólra ismét három percet kellett várni, Papp talált a kapuba így alakítva az eredményt 14-13-ra. A játékrész tizedik percéig továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat (15-15), melyet követően mindkét oldalon hibát hibára halmoztak a játékosok. A hat perces gólcsendet Schneider törte meg, majd gyors indulásból Paár is eredményes volt (45. perc 15-17). Sokoray labdaszerzéseinek köszönhetően a mérkőzés 50. percére már négy gólos előnyre tettünk szert. A végjáték hasonlóan hibákkal teli volt, azonban az utolsó kettő percben beindult a gólgyártás, Goór, Schneider és Lakosy is kapuba talált. Végeredmény: 23-25.

Tatai AC - Agrofeed ETO-SZESE  23-25  /12-12/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, SZABÓ 5, Bella , SOKORAY, KŐHALMI 1, GYŐRI-DANI 2, GOÓR 4, Schneider 3, Farkas ,Lakosy 1, Czene 1, Papp 2, Hollós, Paár 3, PORDÁN 3, edző: Deáki István.

Kiállítások: 6 perc

Deáki István: Helyenként jó játékkal, nagy küzdéssel vertük meg a szívós ellenfelet.