A férfi kézilabda NBI/B Nyugati csoportjának 10. fordulójában az AGROFEED ETO-SZESE hazai pályán fogadta a Vecsés csapatát. A mérkőzés tétjét emelte, hogy a két csapat pontazonossággal vezette a tabellát.

Két 16 pontos csapat játszott egymás ellen. A listavezető Agrofeed-ETO-SZESE a Magvassy csarnokban a Vecsés SE ÉL-TEAM együttesét fogadta. A vendégek nem is kezdhették volna jobban a találkozót, a 11. percben már öt góllal vezettek (1-6) , a szünetig pedig tovább nőtt a különbség, ekkor 8-15 volt az állás.
A második játékrészben megpróbálta a szinte lehetetlent az ETO, és egyre közelebb került ellenfeléhez. A 8. percben négy, a 11. percben pedig már csak három gól maradt a Vecsés előnyéből. A hajrában kettőre is feljöttek a zöld-fehérek, de a végjátékot a vendégek bírták jobban, végül 27-23-ra győztek, így a két klub helyet cserélt a tabellán, a Győr jelenleg a második helyen áll. Az ETO december 3-án idegenben a Veszprém U20-as csapatával mérkőzik.

AGROFEED ETO SZESE – VECSÉS SE ÉL-TEAM 23 - 27 (8 - 15)
Magvassy csarnok
300 néző

Deáki István: Taktikusabban játszott az ellenfél és belőtték a helyzeteiket. Teljes nyilatkozatért KATT ide.

Utoljára frissítve: 2017. november 26., vasárnap 19:29

Csapatunk harmadik mérkőzését is megnyerte a Törökszentmiklóson rendezett felkészülési tornán, így hibátlan teljesítménnyel végzett az első helyen. A vasárnap déli találkozó után tornagyőztesként utazunk haza Győrbe.

Agrofeed-ETO-SZESE–Törökszentmiklós 33-25 (15-14)

ETO-SZESE: Nahaj, Sarmon – Schneider 5, Kalmár 5, Győri-Dani 5/4, Bella 4, Szabó A. 4/1, Papp M. 3, Kőhalmi 2, Paár 2, Goór 1, Terenyi 1, Sokoray, Hári, Bősze, Sipos. Edző: Deáki István

Deáki István: - A torna tökéletesen illeszkedett a felkészülésünkbe, sok olyan variációt tudtunk gyakorolni, amire edzésen nincs lehetőségünk. Ilyen volt például az emberelőnyös játék, ami nagyon jól sikerült. Miután megnyertük a tornát, ráadásként még sikerélménnyel is térhetünk haza.

Tatai AC–Agrofeed-ETO-SZESE 29-40 (15-25)

Tata, Magyar Kupa-mérkőzés, 2. forduló, 100 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszkyi.

ETO-SZESE: Vogt – Papp M. 2, Szabó A. 7, Schneider 4, Bella 4, Kovácsovics 3, Paár 8. Cs.: Dapsy, Somogyi (kapusok), Sokoray 1, Kőhalmi 5, Goór, Kalmár 3, Bősze 2, Sipos 1, Kányai. Edző: Deáki István.

Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, a 6. percben még 4-4 állt az eredményjelzőn. Aztán egy 6-0-s rohammal elléptünk a hazaiaktól, és fokozatosan növeltük előnyünket. A szünetben tíz góllal vezettünk, a különbséget pedig végig tartottuk a második félidőben. Könnyed győzelemmel jutottunk be a harmadik fordulóba, ahol az élvonalbeli Vác csapatát fogadjuk majd Győrben.

Deáki István: - Örülök a győzelemnek, messzemenő következtetéseket azonban nem érdeme levonni belőle, majd a hétvégi bajnoki dönti el, hol is tartunk igazán. A játékosok hozzáállása nagyon tetszett, azzal mindenképpen elégedett vagyok.

Utoljára frissítve: 2015. október 07., szerda 19:04

Dabas–ETO-SZESE 31–29 (16–13)

NB I/B-s mérkőzés, Dabas, 450 néző. V.: Babicz, Haskó.

ETO-SZESE: VOGT – Papp M. 1, Szabó A. 7, Schneider 3, Bella 2, Kovácsovics 1, Paár 2. Cs.: Dapsy, Somogyi (kapusok), Sokoray 1, Kőhalmi 2, Goór, Kalmár 2, BŐSZE 8/7, Sipos, Kányai. Edző: Rosta Miklós.

A mérkőzés elején vezetést szerzett a hazai csapat, és azt meg is őrizte egészen a találkozó végéig. Többször felzárkóztunk két gólra, de annál közelebb nem tudtunk férkőzni a dabasiakhoz. Folyamatosan az átlövéseket erőltettük, de nem igazán voltunk hatékonyak ebben a műfajban, ráadásul gondjainkat tetézte, hogy Kányai Róbert és Schneider Miklós is megsérült. A védekezésen meg is látszott a vezér hiánya, a sok kapott gól jelzi, hogy Kányait nem tudtuk pótolni. Támadásban is érződött Schneider kényszerű távolléte, ezek együttesen pedig végül ahhoz vezettek, hogy elszenvedtük idénybeli első vereségünket.

Rosta Miklós: - Savanyú a szőlő, de a vereségnél is jobban bosszant, hogy sérülés miatt kieső kulcsembereinket nem tudtuk pótolni.

Csapatunk nyáron nyolc régi-új játékossal erősödött, a héten röviden mindegyikük bemutatkozik szurkolóinknak. Sokuk persze nem szorul bemutatásra, hiszen a kézilabdabarátok a közelmúltban is láthatták őket zöld-fehérben.

Ma a tatai és a székesfehérvári kontingens egy-egy tagja következik, a balátlövő Kovácsovics László Tatáról igazolt el az ETO-SZESE kedvéért.

„Nagyon jól éreztem magam Tatán, jó társaságot hagytam ott, amely a pályán kívül is közösséget alkotott. Más csapatért nem is váltottam volna, azonban Győrben olyan játékosokkal játszhatok újra együtt, akikkel fiatalként közösen kézilabdáztunk. Nagyon összetartó társaság a miénk, annak ellenére, hogy más városokban játszottunk az elmúlt években, gyakran összejártunk. Most már nemcsak a szombat estéket töltjük együtt, hanem közösen edzünk és játszunk is. Régen az volt az erősségünk, hogy nagyon tudtunk egymásért küzdeni, és bízom benne, hogy most is ez lesz ránk a jellemző. A mai fiatalokban egyébként korábbi önmagunkat látjuk, így jó közösség alakult ki a csapatnál. A tulajdonosi körtől minden támogatást megkapunk, rendezett a helyzetünk, csak a játékra kell koncentrálnunk. Nem akarok ígérgetni, de mindenképp a táblázat első felébe várom magunkat.”

Kovácsovics László egyébként az Apor-iskolában testnevelőként aktívan tesz azért, hogy a kézilabdázást korán megszeressék a gyerekek.

„Az első hazai mérkőzésünkön jó volt látni, hogy az utánpótlásunkból sok fiatal a szüleivel együtt ült a lelátón. Remélem, ebből szokás lesz, és hétről hétre drukkolnak nekünk. Örülnék neki, ha tíz év múlva megfordulna a helyzet: mi ülnénk a tribünön és tapsolnánk a mai gyerekeknek, akár NB I-es meccsen is.”

Paár Olivér Székesfehérvárról érkezett vissza egykori csapatához, de a 27-es számot viselő balszélső hároméves távolléte alatt sem szakadt el Győrtől.

„Az utolsó három évem ingázással telt, hiszen továbbra is Győrben éltem, de máshol játszottam. Két szezont húztam le Ajkán, egyet pedig Székesfehérváron. Mindkét helyen jól éreztem magam, de nagyon örültem, amikor megkerestek az ETO-SZESE-től. Nem gondolkodtam sokat a visszatérésen, és amellett, hogy jó csapatba kerültem, annak is örülök, hogy nem muszáj tovább ingáznom. Nem kellett túl sok embernek bemutatkoznom, jól ismerjük egymást a csapattársaimmal. Kitűnő a hangulat, erős csapatot alkotunk, amit remélem, hogy a pályán is meg tudunk mutatni. Szeretném jó játékkal segíteni az együttest, amelyet mindenképpen az élmezőnybe várok a szezon végén. Mindent megteszünk, hogy Dabasról is győzelemmel térjünk haza.”