0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – BFKA-Balatonfüred U22

április 19th, 2021
Sűrűre sikerült ez a hét, ugyanis a szombaton lejátszott ...
0

Győzelem idegenben

április 19th, 2021
Küzdős mérkőzésen medérdemelt győzelmet arattunk. A mérkőzést a ...
0

Beharangozó: Szigetszentmiklósi KSK – AGROFEED ETO-SZESE

április 14th, 2021
Szombaton ismét bajnoki mérkőzést játszik csapatunk, aktuális ...
0

Kiélezett mérkőzésen szenvedtünk vereséget

április 10th, 2021
A kezdetektől szoros mérkőzésen nem tudtuk átvenni a vezetést, így ...
0

Beharangozó: BFKA-Veszprém U22 - AGROFEED ETO-SZESE

április 07th, 2021
Ezen a héten számunkra is folytatódnak az összecsapások az NBI/B ...
0

Igazi csapatmunka volt

március 28th, 2021
Egy a végletekig kiélezett mérkőzésen sikerült három gólos győzelmet ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE - Rév TSC

március 24th, 2021
Szombaton 18 órakor ismét pályára lép csapatunk az NBI/B férfi ...
0

Három gólos vereség Pécsen

március 22nd, 2021
Felváltva vezetett a mérkőzésen mindkét csapat, a lefújáskor azonban ...
0

Beharangozó: PEAC – AGROFEED ETO-SZESE

március 17th, 2021
A március 15-ei pihenő hétvégét követően csapatunk ismét útnak indul, ...
0

Ezúttal nem sikerült a pontszerzés

március 06th, 2021
Jó első félidőt, egy kiállításokkal telített második követett, így ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – BFKA-Veszprém U22

március 02nd, 2021
Újabb megmérettetés vár csapatunkra szombaton, ezúttal hazai pályán ...
0

Nem sikerült a bravúr a Farkasok otthonában

március 01st, 2021
Az első félidőben összeszedett előnyét tartotta ellenfelünk a végső ...
0

Beharangozó: Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE

február 24th, 2021
Szombaton a Budai Farkasok otthonában folytatja csapatunk az ...
0

2/2 a heti mérlegünk

február 22nd, 2021
Jól tartotta magát ellenfelünk az első félidőben, azonban a második ...
0

Győzelem a KK Ajka ellen

február 18th, 2021
Végig kiegyensúlyozott mérkőzésen építettük fel előnyünket. A ...
0

Léptünk egyet előre

február 15th, 2021
Az olykor meglépő ellenfelünkre többször is felzárkóztunk, a mérkőzés ...
0

Beharangozó: BFKA-Balatonfüred - AGROFEED ETO-SZESE

február 11th, 2021
Vasárnap folytatja csapatunk az NBI/B nyugati csoportjában a tavaszi ...
0

Ezúttal a PLER bizonyult jobbnak

február 08th, 2021
Húsz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően azonban ...
0

Beharangozó: PLER-Budapest – AGROFEED ETO-SZESE

február 03rd, 2021
Ezen a héten megkezdi csapatunk az NBI/B nyugati csoportjában a ...
0

Gyengébb első félidőt, bíztató második követett

január 25th, 2021
A gyenge első félidőt, egy sokkal bíztatóbb második követett. A ...
0

Beharangozó: Liga Kupa – AGROFEED ETO-SZESE – Veszprémi KKFT

január 19th, 2021
Vasárnap ismét az NBI-ben szereplő Veszprémi KKFT csapatával ...
0

Kiegyensúlyozott mérkőzésen szenvedtünk vereséget

január 14th, 2021
Három gólos félidei vezetést követően, szoros második félidőt ...
0

Bíztató második félidő

január 12th, 2021
Gyengébb kezdés után a második félidőre összeszedte magát csapatunk ...
0

Beharangozó - Liga Kupa : Duplázunk jövő héten

január 07th, 2021
A K&H Férfi Kézilabda Liga újoncával találkozunk hétfőn 19 ...
0

2020 őszi értékelés - U14-U15-U16

január 04th, 2021
Az őszi szezon értékeléseit az U14-U15- és U16-os korosztályban ...
0

Rosta Miklós: "Az utánpótlásban nem a mának, a jövőnek dolgozunk!"

december 22nd, 2020
Utolsó utánpótláskorú csapatunk az Ifjúsági I. osztály nyugati, ...
0

2020 őszi értékelés - Serdülő II. osztály

december 22nd, 2020
Serdülő II. osztályban versenyző csapatunk több játékosa is pályára ...
0

2020 őszi értékelés - Serdülő I. osztály

december 22nd, 2020
Horváth János vezetésével indult neki a 2020/2021-es szezonnak a ...
0

Vereség Veszprémben

december 19th, 2020
A sérülésből visszatérő Németh volt a legeredményesebb játékosunk ...
0

Beharangozó: Liga Kupa - BFKA-Veszprém U22 – AGROFEED ETO-SZESE

december 15th, 2020
Pénteken ismét pályára lép csapatunk, a BFKA-Veszprém U22 elleni Liga ...

Rosta Miklós: "Az utánpótlásban nem a mának, a jövőnek dolgozunk!"
Kiemelt

22 december 2020
Szerző: 

Utolsó utánpótláskorú csapatunk az Ifjúsági I. osztály nyugati, illetve az NBII férfi felnőtt Észak-Nyugati csoportjában versenyez a 2020/2021-es szezonban.

Rosta Miklós csapata az Ifjúsági bajnokságban a tabella hetedik helyén, NBII-ben pedig az ötödik helyen tanyázik a téli pihenő előtt.

Ifjúsági I. osztály Nyugat

NBII férfi felnőtt Észak-Nyugat

Az ifjúsági bajnokságban a csapat legjobb góllövője Mátés István, aki kilenc mérkőzésen 49-szer talált az ellenfél kapujába, azonban kiegyensúlyozott a házi góllövőlista.

NBII-ben a felnőttek között a legtöbb gólt Kadocsa Botond szerezte, aki hat mérkőzésen 30-szor volt eredményes.

 

Rosta Miklós gondolatai az őszi szezonról, és arról mit tervez a tavaszi szezonban:

„A tavaszi hirtelen leállás és az azt követő otthoni „online edzések” után, nagy reményekkel vágtunk neki az idei szezonnak, jó volt újra együtt lenni, közösen dolgozni. Július 20-tól kezdődő alapozó munkát motiváltan, fegyelmezetten, nagy odaadással végezték a fiúk. A napi két foglalkozás meg is hozta az eredményét, hisz az edzőmérkőzéseinket és a felkészülési tornákat jól abszolváltuk. Ezek ismeretében tűztük ki céljainkat, mertünk nagyot álmodni. Mind az NBII, mind az ifi bajnokságot jól kezdtük, győztes mérkőzéseinket magabiztosan, nagy gólkülönbséggel, jó játékkal hoztuk. Látszott a fejlődés egyéni és csapatszinten is.

Edző tervez, Covid (ki)végez. Szeptember közepén berobbant csapatunknál is a járvány, és borított mindent.

ALKALMAZKODÁS. Ez a sporttankönyvek első, legátfogóbb fejezete. Normál esetben ez arról szól, hogy a sportoló milyen válaszokat ad az őt érő külső és belső ingerekre. Mint fizikálisan, mint mentálisan. Erős ingerekre, megfelelő reakció és fejlődik a sportoló. Ez itt és most nem nem így történik. A vírus felborított minden eddigi edzéselméleti szabályt. Amit szépen felépítettünk két hónap alatt az a tíz-tizennégy nap karantén, és az azt követő kettő-hat hét kötelező pihenő, sutba vágott mindent, ami addig a szakmáról szólt. Természetesen figyelembe vettük és maximálisan betartottuk a szövetség és az egészségügyi hatóságok rendelkezéseit. Nem csak azokat a játékosainkat vesztettük el hosszabb- rövidebb időre akik elkapták   a vírust, hanem olyanokat is, akik egészségesként, de az iskolában vagy családban kontakt személynek bizonyultak. Ennek a helyzetnek egyetlen hozadéka csak az lehet, hogy aki előbb, jobban alkalmazkodik a kialakult rossz helyzetre és ezekre jó „válaszokat” ad, az a későbbiekben könnyebben veszi az akadályokat. Nem csak a sportban, de a nagybetűs életben is.

 

Külön kiemelném a klubunknál meglévő pozitív munkamorált, kollegalitást. Sajnos mi – edzők - sem úsztuk meg a járványt, betegséget.  A kézilabdázásért, az egyesületért, a gyerekekért érzett elkötelezettség és felelősségérzet átsegített minket a nehéz napokon. Az edző kollégákkal egymást kisegítve, mások csapatát edzve, versenyeztetve dolgoztunk. Nagyon fontos volt, ha akár játékos(ok) akár edző(k) dőltek ki, az élet ne álljon meg, talpon maradjon a klub. Az épp edzeni, versenyezni tudó srácoknak meg legyen tartva a foglalkozás, tudjanak bajnoki mérkőzésen részt venni. DE! Eredményt elvárni, számonkérni ebben a helyzetben …?

Sőt! Csak dicsérni tudom az összes játékosunkat. Az, hogy az edzés látogatottság (akiknek lehetett) szinte maximális volt már önmagában egy jó hír. Mióta itt dolgozom az utánpótlásban, nem is volt ennyire „lelkes” korosztályunk. Amit még jobban kiemelnék, és nagy kalap emelés azoknak, akik több fronton is képviselték klubunkat. A sok hiányzó miatt voltak többen is, akiknek serdülő, ifi, NBII, sőt NBI/B felnőtt mezőnyben is helyt kellett állni. Mindenki próbálta fizikai, technikai, taktikai tudásának a legjavát nyújtani. Természetes, hogy ebben voltak, vannak lesznek buktatók. Aki hét közben lőtt tíz gólt, nem biztos, hogy hétvégén is megismétli. Azért, mert még fiatal. Kell még rengeteg edzés, mérkőzés, hogy meg legyen az az erő és a rutin, amivel a jó formáját állandósítani tudja.

Szezon végére elfogytunk. Van, aki a karantén után még csak 20-50 % -át érte el a nyári állapotához képest, másik játékosunk pedig pont a sok mérkőzés-kevés pihenés miatt amortizálódott le decemberre. Ezért mondtam azt, a legnagyobb tisztelet játékosainknak szól. Nem hagyták abba, nem morzsolódtak le, szeretik amit csinálnak.

 

Két mérkőzést megemlítenék: 

 

Budakalász- ETO   33-30            I. osztály ifi bajnokság.

 

Ellenfelünk felnőtt csapata az NBI-ben játszik évek óta. Úgy, ahogy nálunk a tehetségesebb fiatalok már a mi NBI/B felnőttünkkel edz, játszik. Náluk is van három ilyen játékos. Őket az addigi mérkőzéseiken (és az utánunk következőn sem) nem játszatták, ellenünk nevezve voltak. Ők hárman dobtak 22 gólt. Gyakorlatilag ők hárman döntötték el a mérkőzést. Én a srácoknak azt mondtam: ez a TI elismerésetek, hisz benneteket tiszteltek meg azzal, hogy a legjobb felállásukban játszottak. Vagytok TI is ennyire tehetségesek, a különbség csak a két bajnokságban lévő lehetőségek közt van. Napi két edzés, profi játékosok közt. CSAK ennyi a három gól.

 

Komárom-ETO  32-25  NBII felnőtt É-Ny-i csoport.

 

Hazai oldalon az elmúlt 15-20 év legjobb (leg-leg-leg) balkezes szélső-átlövője HARSÁNYI GERGELY (így csupa nagybetűvel). 1981 (39 év) 179 x válogatott.

Kisék Bence 1993 (27 év)  junior válogatott, Veszprém NBI/B bajnok 2014-ben.

Farkas tesók: Ákos 1997 (23 év,) Beni 1999 (21 év)  ETO nevelések, a mi gyerekeink. Ők a Komárom top játékosai.

Velük szemben:

De Ridder Róbert  2003 (17 év)

Fábián Ákos  2002 (18 év)

Kadocsa Botond  2002 (18 év)

Décsi Gergő  2004 (16 év)

  

Játékosok:

Minden edző, köztük én is sokszor nyilatkoztuk azt: nem szeretnék kiemelni senkit, mindenki fontos...stb...stb...

Most szakítanék ezzel a sablonnal.

1: Bőti Dominik. Anyuka, az a Fábián Ágnes, aki pár hónapja még a klubunk kötelékébe tartozott, mint edző kollegina. A nyári alapozás végén derült ki, hogy Domit a frissen alakult Balatonfelvidéki Kézilabda Akadémia Veszprém kiszemelte magának, le is igazolta. Pár hete, az M5 TV kézilabdás magazinjában Gulyás Péter UP igazgató büszkén nyilatkozta, hogy Domiban látja egyedül azt a játékost, aki pár éven belül felnőtt Magyar válogatott játékos lehet. Ez a dicsőség nem csak a Veszprémé. A játékosé, családjáé, az eddig bele fektetett munkáé, eddigi (győri) edzőié.

2: Décsi Gergő & Fábián Ákos.

Pár éve, én mondtam, hogy Gyűrű Olivér, Blanárik Ádám, Hollós Péter, Farkas Benedek lehetnek azok a játékosok, akik felnőtt csapatunkban megállhatják a helyüket. Nekik nem sikerült, de most itt van újabb két fiatal tehetség. Geri és Ákos, akik pont abban emelkednek a többiek fölé, ami miatt sokaknak nem sikerül a következő lépcsőfokot meglépni (seriből az ifibe, ifiből a felnőttbe, NBI/B ből- NB1-be). Ez pedig a védekezés. Támadni, gólt lőni mindenki szeret. Ránk is vonatkozik az NFL (tojáslabdás amerikai foci) jelmondata: csatárokkal egy-egy mérkőzést nyerhetsz, de a bajnokságot a védelem nyeri meg. 

Általános vélemény szerint a védekezés 80%-ban akarat kérdése, 20%-ban tanítható technika, taktika.

Ez a két fiú életkorukból fakadóan, még nem kiforrott, kész játékosok. De van bennük potenciál, sportágunkhoz kellő testméretekkel, tömeggel.

Tavaszi szezonra a céljaink megvannak. Visszatérni a régi kerékvágásba. Ifi bajnokságban méltó ellenfelei lenni az akadémiai csapatoknak, játékosaink fejlődése megmaradjon.

Az elmaradt mérkőzéseinket bepótolni (9 db) és lejátszani a tavaszi szezon 13 ifi, 11 NBII-es derbit. Ez 33 meccs. Plusz azok a fiatalok, akik még a felnőtt keret tagjai is, számukra 50 fölötti mérkőzés szám lesz tavaszra. Hozzátenném, a következő hónapok, játékosainknak elég „stresszesek” lesznek. Tapasztalatom, március elejétől már az érettségire felkészülés lesz a legnagyobb ellenfelünk. Külön órák, magán tanár kis dolgozat, nagy dolgozat, próba felvételi-felvételi próba, ruha próba …

A tavaszi szezon kb 20 hét. 140 nap. 140 / 33 = 4,2 naponta mérkőzés. Ideális esetben. Nincs több karantén, se nekünk, se az ellenfeleinknél. Az eddigi „válogatott hetek” alatt nem lehetett játszani. Ha ezt most is tartják, akkor kevesebb a játéknap. Én úgy kalkulálok, kb. 3-4 naponta játszanunk kell ahhoz, hogy utolérjük magunkat. De! Mikor fogunk edzeni, mikor lesz regenerálódás, pihenés a játékosainknak? Óriási lesz a sérülés veszély. Látjuk a profi BL csapataink sem bírják ezt a tempót, pedig ott nagy csatákat megélt, rutinos „rókák” vannak. Nálunk pedig gyerekek.

 

ALKALMAZKODUNK !

 

A kialakult helyzethez.

A nehézségek áthidalásához.

Játékosaink edzettsége, fejlődési üteme mellett, egészségük megőrzéséhez.

A klub érdekeinek, céljainak megtartásához.”

 

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

 

 

 

Írjon hozzászólást...

Kapcsolat

 

AGROFEED ETO-SZESE

Székhely: 9026 Győr, Egyetem tér 1.

Iroda: 9027 Győr, Kiskút liget, Magvassy Mihály Sportcsarnok

email: etoszesegyor@gmail.com 

Utánpótlásunk: 

http://www.gyoriferfikezilabdaert.hu/

Győri Férfi Kézilabdáért Közhasznú Alapítvány

bankszámlaszám: 11737007-20740234-000000000

 

 

Webhelyünkön cookie-kat használunk. A cookie-k segítségével tudjuk szolgáltatásainkat és a felhasználói élményt továbbfejleszteni, valamint elemzésre és reklámcélokra használjuk őket. Ha többet szeretne megtudni a cookie-k használatáról és a vonatkozó beállítások módosításáról, kattintson ide. Ha a módosítások megváltoztatása nélkül használja tovább az oldalt, azzal jóváhagyja a cookie-k használatát. Bezárás.