0

Füredi vereséggel kezdtük a szezont

szeptember 12th, 2021
A 2021/2022-es bajnoki szezon első mérkőzését a BFKA-Balatonfüred ...
0

Beharangozó: BFKA-Balatonfüred - AGROFEED ETO-UNI Győr

szeptember 10th, 2021
Nem is olyan sok kihagyás után kezdi meg NBI/B-ben szereplő felnőtt ...
0

Keressük következő speakerünket!

szeptember 06th, 2021
Kedves szurkolók és érdeklődők!Az Agrofeed ETO-UNI Győr NBI/B-s ...
0

Véget ért a felkészülési mérkőzések sorozata

szeptember 03rd, 2021
A 2021/2022-es szezon előtti utolsó felkészülési mérkőzésünket a ...
0

Öt gólos győzelem a Százhalombatta ellen

június 20th, 2021
Egyetlen hullámvölgyet leszámítva végig a kezünkben volt a mérkőzés. ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – Százhalombattai KE

június 16th, 2021
Bár már egy hónapja lejátszotta csapatunk az utolsó bajnoki ...
0

Utánpótlás szezonzárás

június 14th, 2021
A 2020/2021-es szezon végén is a megszokottaknak megfelelően díjazták ...
0

Indul a busz!

június 10th, 2021
Kedves Szurkolók! Nagy örömünkre szolgál, mennyien szeretnének ...
0

A bentmaradás a tét

június 10th, 2021
Az NBI/B férfi felnőtt bajnokság nyugati csoportjában csapatunk a ...
0

Értékelés - serdülő II. csapat 2020/2021

május 28th, 2021
Ebben a szezonban is idő előtt lett vége az utánpótlás ...
0

Értékelés - serdülő I. csapat 2020/2021

május 26th, 2021
Ebben a szezonban is idő előtt lett vége az utánpótlás ...
0

Értékelés - ifjúsági csapat 2020/2021

május 26th, 2021
Ebben a szezonban is idő előtt lett vége az utánpótlás ...
0

Ötven percig szorongattuk ellenfelünket

május 22nd, 2021
Bő ötven percig tudtuk tartani a PLER-Budapest tempóját a mérkőzés ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – PLER-Budapest

május 18th, 2021
Szombaton a PLER csapatát látjuk vendégül a Magvassy Mihály ...
0

Szoros mérkőzésen maradtunk alul

május 16th, 2021
Szoros, küzdős mérkőzésen a technikai hibák és a kimaradt ziccerek ...
0

Beharangozó: Tatai AC – AGROFEED ETO-SZESE

május 13th, 2021
Vasárnap ismét idegenben lép pályára csapatunk, ezúttal a tabella ...
0

Tisztes helytállás a bajnokesélyes ellen

május 13th, 2021
Többször is egy gólra zárkóztunk a mérkőzés során, azonban a ...
0

Kilenc gólos vereség a bajnokesélyestől

május 09th, 2021
Jól kezdtük a mérkőzést, azonban a kulcsembereink elfáradtak, ezért ...
0

Toborzó

május 07th, 2021
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – NEKA

május 05th, 2021
Újabb mérkőzés és újabb komoly megmérettetés előtt áll csapatunk, ...
0

Nézők előtt rendezzük meg szombati mérkőzésünket - info

május 05th, 2021
Az NBI/B következő bajnoki mérkőzésén ismét a Magvassyban lép pályára ...
0

Ismét a Farkasok bizonyultak jobbnak

május 01st, 2021
Férfias küzdelem szemtanúi lehettek azok, akik élőben követték a mai ...
0

Marad zártkapus a szombati mérkőzés

április 30th, 2021
Klubunk a Magyar Kézilabda Szövetség ajánlásának megfelelően mindent ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – Budai Farkasok

április 28th, 2021
Szombaton a Budai Farkasok csapatát látjuk vendégül a Magvassy Mihály ...
0

Döntetlen Ajkán

április 24th, 2021
 Egy a végletekig kiélezett mérkőzésen ismét egy pontot gyűjtöttünk a ...
0

Beharangozó: KK Ajka – AGROFEED ETO-SZESE

április 21st, 2021
Szombaton a KK Ajka otthonába látogatunk és játsszuk le egy héten ...
0

Szoros végjátékban mentettünk pontot

április 20th, 2021
A mérkőzés végére elfáradtunk, de a jó védekezésünkkel és küzdéssel ...
0

Beharangozó: AGROFEED ETO-SZESE – BFKA-Balatonfüred U22

április 19th, 2021
Sűrűre sikerült ez a hét, ugyanis a szombaton lejátszott ...
0

Győzelem idegenben

április 19th, 2021
Küzdős mérkőzésen medérdemelt győzelmet arattunk. A mérkőzést a ...
0

Beharangozó: Szigetszentmiklósi KSK – AGROFEED ETO-SZESE

április 14th, 2021
Szombaton ismét bajnoki mérkőzést játszik csapatunk, aktuális ...

Értékelés - ifjúsági csapat 2020/2021
Kiemelt

26 május 2021
Szerző: 

Ebben a szezonban is idő előtt lett vége az utánpótlás bajnokságoknak, szerencsére ifjúsági csapatunk ennek ellenére tudott mérkőzéseket játszani az NBII férfi felnőtt bajnokság Észak-nyugati csoportjában. A sima győzelmek mellett szoros mérkőzéseket is játszottak a fiatalok, melyek megközelítették az Ifjúsági I. osztálybeli mérkőzések hőfokát.

A csapat az ifjúsági bajnokságban a lefújáskor a harmadik helyen állt. Tizenhat mérkőzésen léptek pályára Rosta Miklós tanítványai, melyből mindössze négy verséget szenvedtek, egy döntetlent játszottak, és tizenegyszer arattak győzelmet.

A csapat leggólerősebb játékosa Mátés István volt, aki az összesített góllövőlistán is az előkelő 6. helyen végzett. István 14 mérkőzésen 79-szer talált az ellenfelek kapujába.

A csapat többi tagja is gólerősnek bizonyult, a képzeletbeli dobogó második fokára Csala Kristóf ért oda 50 találatával, a dobogó legalsó fokát pedig 48 találatával Kadocsa Botond érdemelte ki.

Az NBII férfi felnőtt Észak-nyugati csoportjában ezüstérmet szerzett Rosta Miklós csapata, 22 mérkőzésen lépett pályára a csapat, melyből mindössze három vereséget szenvedett, egy döntetlent játszott és 18-szor győztesként távozott a játéktérről.

Ebben a bajnokságban a házi gólkirály Sövegjártó Mátyás lett, aki 14 mérkőzésen 87-szer talált az ellenfél kapujába,az összesített góllövőlistán pedig hatodik helyet foglalja el. 

Nem sokkal lemaradva, 16 mérkőzésen 66 találattal Hős-Nagy Bence foglalja el a házi góllövőlista második helyét, míg Mátés István ebben a bajnokságban is gólerősnek bizonyult 11 mérkőzésen lőtt 60 találatával.

 

Rosta Miklós értékelte a felemás szezont:

 

„Beszámoló egy olyan bajnoki szezonról, ami ismét (a tavalyihoz hasonlóan) nehezen értékelhető!

Lenne, ha nem indulunk az NBII-es bajnokságban. De ismét részt vettünk ebben a kiírásban, ahol minden idők legjobb és a közeljövőben megismételhetetlen (?) eredményét értük el.

Ifjúsági korú játékosaink két fronton álltak helyt:

Az első osztályú ifi bajnokság idő előtti lezárásakor a harmadik pozícióban voltunk. Sajnos soha nem tudjuk már meg, mi lett volna, ha befejezhetjük ezt a versenysorozatot. Nem kaptunk igazi választ arra: ifjúsági korú játékosainknak -ebben a korosztályban- hol a helye, mekkora potenciál van bennük. Mekkora – ha van egyáltalán- lemaradásban vannak a napi két edzéssel készülő akadémistákkal szemben. Eddig „csak” a NEKA volt, ettől az évadtól már újabb két nagyágyúval kell felvennünk a versenyt; BFKA-Veszprém és a BFKA-Balatonfüred.

Az ár-érték arány, lehetőségek-eredmények viszonylatában kell, kellene, kellett volna vizsgálni ezt az évadot is. De tavaly, és idén is félbe szakadt a bajnokság, így a két szezon idő előtti lezárása, az elmaradt mérkőzések hiánya miatt, gyakorlatilag elveszett egy teljes év a gyerekek fejlődési üteméből. Sokkal előrébb kéne tartanunk úgy a kondicionális képességek, mint egyéni technika, taktika terén.

És itt jön az igazi nagy kérdés. Ezen lemaradások végett, mennyire tudják meglépni a következő szintet, a felnőtt bajnokságban való helytállást?

Még szerencse, hogy tudtunk azért mérkőzéseket játszani, még ha színvonalában az NBII-es bajnokság jóval szerényebb. Örülünk az ezüstéremnek, de számomra inkább a játékosok belső motiváltsága, a sikerre való éhségük az, amiért érdemes volt velük dolgozni. Huszonkilencen értük el ezt az eredményt. Megszoktuk, tapasztaltuk az elmúlt évekből, ellenfeleink igyekeznek „rászervezni” felnőtt csapatunk mérkőzéseire. Így párszor- de nem kényszerűségből-, serdülő korú srácokkal vettük fel a „százkilós bácsik” ellen a kesztyűt. Sikerrel.

 

Az NBII-es sikerünk igazi csapatmunka eredménye. Mivel a játékoskeretből többen a felnőtt csapattal edzett, játszott, sokkal magasabb tudás szinttel érkezett a harmadosztályú mérkőzésekre. A többiek pedig vevők voltak arra a koncepcióra, hogy heti két alkalommal, délelőttönként, plusz edzéseken vegyenek részt. Ez volt a sikerünk kulcsa. Több edzés = jobb eredmények. A sport ezért igazságos.

 

A befektetett munka egyenesen arányos a mérkőzések, a bajnokság végeredményével.

 

Köszönet és dicséret játékosainknak: covid, érettségi, online edzés, sérülések, betegségek. Ezen hátráltató nehézségek, problémák ellenére értük el közösen az újkori (ETO-SZESE) győri férfi kézilabdázás legjobb utánpótlás eredményeit.

Köszönet az egész éves konstruktív együttműködésért Deáki István, Horváth János, Papp Márk, Kovácsovics László edzőkollégáknak.

Eredményeinknek aktív részese Hoffmann Ákos, aki a szervezésen túl, a kapusedzői feladatokat is ellátta. Neki és Turi Edinának is köszönjük az online közvetítéseket.

Horváth Botond, Hoffmann Bálint, Szűcs Levente pedig a játék mellett a mérkőzések lebonyolításában is segítettek, köszi srácok.

Második helyezésért járó ezüst érmemet, jelképesen azon szülőknek ajánlom, akik végig kitartottak egyesületünk, csapatunk mellett és támogatják, segítik gyerekeiket, sportbéli álmaik-terveik elérésében.

Beszámolóm elején, kérdőjellel jeleztem, hogy ez a mostani siker megismételhető e akár jövőre is? A válaszom: igen, sőt…….

És most jön a, de csak akkor, ha: a jelenlegi játékoskeret kilencven százalékban együtt marad. Ha még többet tudunk edzeni.

Kérdéses az NBI/B -ből kieső csapatok milyen tervekkel vágnak az NBII-nek?

Indítanak-e az akadémiák csapatokat jövőre ebben a bajnokságban?

Sok kérdés, ismeretlen válaszok.

Korosztályos csapatainkból sokan távoznak, akár továbbtanulás, akár más okok miatt. Nekik további sportsikereket kívánunk.

Mi, az ETO-SZESE kollektívája annyit ígérhetünk, hogy legjobb tudásunk szerint és lehetőségeinkhez mérten továbbra is azon leszünk, hogy a nálunk lévő gyerekek megtalálják számításaikat, jó közösségben fejlődjenek, váljanak igazi sportemberré.

Én úgy gondolom, hogy maga a város Győr, az általános és középiskolák, az egyetem, mint a tanulás, mint a környezet-élhetőség szempontjából országos szinten kiemelkedő. Ehhez tudunk mi, először az egészséges életmódra való nevelésben, később a versenysportra való felkészítésben segíteni. Nem lesz mindenkiből olimpiai bajnok. De egy olyan klub ahonnét elindult a jelenlegi férfi kézilabda válogatott keret három játékosa, ott talán nem lehet rossz. Rájuk is, és az összes volt vagy jelenlegi játékosunkra ugyanúgy büszkék vagyunk. (Egy utolsó szösszenet: az NBII Észak- nyugati csoportjában 12 csapatban 282 játékos jutott szóhoz. Ebből 70-en vannak azok, akik mostani vagy volt játékosunk. Minden negyedik játékosnak van-volt köze klubunkhoz.)”

 

Gratulálunk a csapatnak és edzőjüknek!

Szép volt fiúk!

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

Írjon hozzászólást...

Kapcsolat

 

AGROFEED ETO-SZESE

Székhely: 9026 Győr, Egyetem tér 1.

Iroda: 9027 Győr, Kiskút liget, Magvassy Mihály Sportcsarnok

email: etoszesegyor@gmail.com 

Utánpótlásunk: 

http://www.gyoriferfikezilabdaert.hu/

Győri Férfi Kézilabdáért Közhasznú Alapítvány

bankszámlaszám: 11737007-20740234-000000000

 

 

Webhelyünkön cookie-kat használunk. A cookie-k segítségével tudjuk szolgáltatásainkat és a felhasználói élményt továbbfejleszteni, valamint elemzésre és reklámcélokra használjuk őket. Ha többet szeretne megtudni a cookie-k használatáról és a vonatkozó beállítások módosításáról, kattintson ide. Ha a módosítások megváltoztatása nélkül használja tovább az oldalt, azzal jóváhagyja a cookie-k használatát. Bezárás.