Edzőmérkőzésen a Tatai AC-t fogadtuk kedden a Magvassyban, a mérkőzés ...

0

Új szabályok a gyorsabb játékért

szeptember 03rd, 2018
Gördülékenyebb játék várható az új szabályoknak köszönhetően. Még ...

Az év utolsó megmérettetése a CYEB Budakalász elleni Magyar Kupa meccs volt, Deáki István mindössze egy örömjátékot játszó felszabadult ETO-SZESE-t szeretett volna látni, ám csapatunk nem tudta hozni tudása legjavát.

A mérkőzés kezdődobása most a nézőké volt, hiszen a kórházban karácsonyozó beteg gyerekeknek szerveztünk plüss gyűjtést. A Lurkó Alapítványon keresztül juttatjuk el az adományokat a kórházba, hogy kellemesebb legyen az ünnepek kórházban való eltöltése.

A Magyar Kupa negyedik fordulójában tehát a Budakalász volt az Agrofeed ETO-SZESE vendége. Pulai remek védéseit követően Szabó szerezte meg az első gólt a második percben, azonban a vendég csapat a vártaknak megfelelően gyorsan válaszolni tudott, majd a hetedik percben már 1-3 volt az állás. Az akadozó támadó játéknak köszönhetően, 1-4-es állásnál Deáki mester időt is kért. A tizenötödik percre Paár már a második kiállítását is begyűjtötte és az ellenfél ezeket az emberelőnyöket kíméletlenül kihasználva már öt gólos előnyre tett szert. A 19.percben szép összjátékot követően csapatkapitányunk is a kapuba talált, így alakítva a meccset 4-9-re. Ezt követően a védekezésünk kezdett összeállni, így jöttek a gyors gólok Paár és Iváncsik is eredményes volt indításból. Az utolsó öt percbe lépve a vendégek megtartották öt gólos előnyüket (8-13). Az utolsó percben a mieink támadtak, azonban ebből a támadásból gól nem született, így maradt a 9-13-as félidei állás.

A második félidő öt vendég góllal indult, így a 35.percre már kilenc góllal vezetett a Budakalász. Czene egyéni akciójából szerezte a második félidőben az első gólunkat, melyet a frissen kapuba állt Nahaj ziccer védése követett. A második játékrészben is időt kellett kérnie Deáki Istvánnak, ezt követően a 45.percbe érve Szabó két villanásával jöttünk vissza hét gólra. A félidő további perceiben tartottuk a hét gólos különbséget, gyönyörű figurát követően kapuba talált Goór is (50.perc, 15-22). Az utolsó tíz percben, Sokoray és Győri-Dani is eredményes volt, 45.perc 17-23, majd Paár ismét parádésan juttatta a labdát a kapuba, 18-23. Az utolsó percben Nahaj ismét bravúros védést mutatott be, ezzel maradt az eredmény 18-23.

Agrofeed ETO-SZESE – CYEB Budakalász 18-23 /9-13/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Szabó 4, Bella ,Sokoray 1, Győri-Dani 1, Goór 1, Iváncsik 1, Kovácsovics 1, Lakosy 1, CZENE 2, Schneider 1, Papp , Hollós, PAÁR 5, Pordán, Edző: Deáki István.

Deáki István: Nem hoztuk a tudásunk legjavát, de a körülmények miatt lehet, hogy az is kevés lett volna.

fotó: Rózsa Tamás

Az év utolsó mérkőzésére látogathatnak ki szurkolóink december 12-én, szerdán 18 órakor, amikor a Magyar Kupa IV. fordulójában a CYEB Budakalász csapatát látjuk vendégül a Magvassyban.

A Budakalász csapata az élvonalban a tabella tizenegyedik helyén áll, az eddig lejátszott tizenegy mérkőzésből két győzelem, két döntetlen és hét vereség a mérlegük. A Magyar Kupa-beli szereplésüket csak a harmadik fordulóban kezdték meg, ahol a PLER-Budapest csapatát búcsúztatták hat gólos győzelmükkel.  Ezen a mérkőzésen legjobb játékosuk Mazák Martin volt a maga öt góljával, míg a bajnokságban nyújtott teljesítményeket tekintve legjobb góllövőjük Nagy Bence, aki mindössze hét mérkőzésen 42-szer talált az ellenfél kapujába.

Megkérdeztük Deáki Istvánt a holnapi mérkőzésről:

„Ez a Budakalász egy sokkal komolyabb NBI-es csapat mint a Vecsés, én nagyon készülök a meccsre és ezt megpróbálom átadni a srácoknak. A bajnoki meccsekre való felkészüléshez hasonlóan nem fogunk videózni, én megnézem őket és elmondom, hogy mire kell odafigyelni. Azt gondolom nekik is érdekük, hogy ott legyenek a legjobb nyolc között, csak úgy mint nekünk, hátha a hat évvel ezelőttiekhez hasonlóan egy nagy csapatot ide tudunk hozni tavasszal.

Azt gondolom, ez a félév már elég nagy terhelést tolt a játékosokra, ezért azt mondtam nekik játszunk egy örömjátékot és meglátjuk mi fog kisülni belőle, természetesen óriási eredmény már az is ha meg tudjuk őket szorongatni.”

Az őszi szezon utolsó mérkőzését játszotta szombaton este az egyetemi csarnokban az AGROFEED ETO-SZESE. A győriek a tabella 4. helyén álló Szigetszentmiklós csapatát fogadták.

Iváncsik Tamás a hazaiak kispadján, Ádám a vendégek kezdőcsapatában, Gergő, Misi bácsi és a legfiatalabb Iváncsikok pedig a lelátóról követték a mérkőzést. Gyors adok-kapokkal kezdődött az összecsapás, amin győri részről Szabó András szerzett két találatot, de mindegyik gólra érkezett vendégrészről válasz. Nahaj bravúrját követően Kovácsovics is betalált, amit újabb egyenlítés követett, majd Szabó kétszer és egyszer Paár volt eredményes. Ezután beindult a győri gólgyártás, összeállt a védekezés, Nahaj többször is hárított, így a 19 percben már 5 gól volt a különbség, így a vendégek időt kértek. A félidőbe maradt az öt gólos különbség, 16 – 11 –el mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején Paár két perces kiállítást kapott. Mindkét oldalon pontatlan volt a játék, többször is eladták a labdát a csapatok. A 46. percben Deáki István vezetőedző időt kért, hiszen nagyon döcögős maradt a játékunk. Nahaj szemfülesen szerzett labdát többször az ellenfél indításaiból, amit szépen gólra is váltottak a győriek. A mérkőzés végén 30 – 22 –nél kiengedtünk, így zsinórban 3-szor is betalált az ellenfél, így 30 – 25 lett az őszi szezon utolsó mérkőzése.

Szerdán az ETO-SZESE a Budakalász ellen folytatja a Magyar kupában. A Vecsés után egy újabb NB/I-es skalpot szerezhetnek a győriek.

AGROFEED ETO-SZESE – Szigetszentmiklósi KSK   30 – 25 /16 - 11/

AGROFEED ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, SZABÓ 6, Bella 1, SOKORAY 2, Kőhalmi 1, Győri-Dani, Goór, Kovácsovics 1, Lakosy 2, Czene, Schneider 7, Hollós, Papp 2, PAÁR 7, Pordán, edző: Deáki István.

Deáki István: Hektikus volt az egész mérkőzés, voltak gyönyörű megmozdulásaink, de sajnos több pontatlanságunk is. Nagyon szeretnénk nyerni szerdán a Magyar kupában, mindent megteszünk, hogy továbbjussunk.

Szombaton 18:00-kor a férfi NBI/B nyugati csoportjának 11. fordulójában a Szigetszentmiklósi KSK csapatát látjuk vendégül az Egyetemi Csarnokban(!!!).

A Szigetszentmiklós csapata jelenleg a tabella negyedik helyén áll, az eddig lejátszott tíz mérkőzésből hat győzelem, négy döntetlen és négy vereség a mérlegük. 272 lőtt gól mellett 250-et kaptak, három gólos vereséget szenvedtek az első fordulóban attól a Váctól, akiket mi idegenben négy góllal tudtunk legyőzni. Azonban négy gólos győzelmet arattak a NEKA felett akikkel egy hete játszottunk döntetlent Balatonbogláron. Legeredményesebb játékosuk Iváncsik Ádám, aki tíz mérkőzésen 47-szer volt eredményes, így testvérének Tamásnak nem lesz könnyű dolga, hiszen egymás ellen kell majd megmérkőzniük a szélső posztokon.

Megkérdeztük Deáki Istvánt is a szombati mérkőzésről:

„A Szigetszentmiklós a bajnokság negyedik helyezett csapata, egy rendkívül kellemetlen, halogatós játékstílussal tudott eredményes lenni mostanáig. Nekünk azonban egyetlen egy eredmény lehet elfogadott, az hogy győzzünk. Akkor még meg van a lehetőség arra, hogy ősszel elsők legyünk, attól függően, hogy a Vác-NEKA mérkőzés hogy alakul. Ha a NEKA tudna nyerni vagy pontot szerezni akkor a Vác előtt lennénk, ha nem akkor másodikak leszünk a bajnokságban. Mindenképpen győznünk kell, ez a legfontosabb, képesnek tartom ezt a társaságot arra, hogy megverje ezt a Szigetszentmiklóst hogyha odafigyelnek.”

Folytatás:

Magyar Kupa IV.forduló

2018.12.12. 18:00

Agrofeed ETO-SZESE – CYEB Budakalász

Magvassy Mihály Sportcsarnok

9027 Győr Kiskút liget

Idei utolsó mérkőzésünk kezdődobása most a tiéd lesz!

Dobj egy plüsst a pályára a meccsünk első sípszavára és járulj hozzá a kórházban karácsonyozó beteg gyerekek jobb kedvre derítéséhez. Minden plüss egy újabb mosoly az arcokon! A Lurkó Alapítvány azonban nem csak plüssökkel szeretne javítani a gyermekek kedvén, rengeteg foglalkozás lefoglalja őket, meseolvasás, só-liszt gyurmázás, mézeskalács sütés, gyöngyfűzés, üvegfestés, origamizás, rajzolás, festés, gyurmázás, társasjátékok, gipsz és agyagtárgyak készítése. Sok szeretettel várunk tehát bármilyen felajánlást és továbbítjuk a gyerekeknek még az ünnepek előtt.

Kérjük szurkolóinkat, hogy a december 12-i CYEB Budakalász elleni hazai összecsapásra mindenki plüssjátékokkal érkezzen.

Terítsük be játékokkal a pályát!

Kedves Kézilabdás Fiúk, Szülők és Szurkolók!

A 2018-as év utolsó bajnoki mérkőzésén szurkoljunk együtt az Agrofeed ETO-SZESE csapatának és "öltöztessük zöld-fehérbe" ezúttal az Egyetemi Csarnokot!

Sztárvendég: a Mikulás, aki minden ETO-SZESE és GYFKKA csapatból a legkiemelkedőbb játékost külön jutalomban részesít a mérkőzés szünetében!