Döcögős, gólszegény  első tíz percet követően a jó védekezésnek ...

Küzdelmes első félidőt követően, öt gólos vezetésről kapott ki ...
0

Utánpótlás helyzetjelentés

október 05th, 2018
Ifjúsági és utánpótlás csapataink már több mint egy hónapja ...

A tavaszi szezon első mérkőzésén a Veszprémi KKFT Felsőörs otthonába látogatott csapatunk. Ezen a mérkőzésen azonban első számú irányítónkat mellőznünk kellett, hiszen megszületett Schneider Miklós első gyermeke.

A mérkőzést az alábbi felállással kezdtük: Paár, Kovácsovics, Goór, Sokoray, Szabó, Papp kapuban Nahaj. A mérkőzés első gólját Sokoray szerezte gyors labdaszerzést követően, erre a hazaiak azonnal válaszolni tudtak, így a második percben már 1-1 volt az állás. Jó védekezéseinknek köszönhetően a hetedik percben már három góllal vezettünk (1-4), ekkor azonban kettős emberhátrányba kerültünk. A vezetést ezalatt a periódus alatt sem adtuk ki a kezünkből, de a félidő feléhez érve kiegyenlített a Veszprém (15.perc 6-6). A játékrész második felében a hazaiak mestere hét támadó játékos bevetésével próbálta meglepni csapatunkat, Nahajjal azonban nem számoltak, aki parádés teljesítményt nyújtott a kapuban. Eközben a cserék is lehetőséget kaptak Deáki Istvántól, Kőhalmi, Pordán és Bella is pályára került Az utolsó öt percbe érkezve a két gólos előnyünket nem csak megtartottuk, de négy gólosra növeltük két egészpályás góllal. Félidőben 10-14 volt az állás.

A második játékrészt a Lakosy, Szabó, Kőhalmi, Kovácsovics, Paár, Goór összeállításban kezdtük, kapuban továbbra is Nahajjal. Az első két gól ebben a félidőben a hazaiaké volt, támadásban nem találtuk a góllövési lehetőségeket, ezért Deáki István a 34. percben időt is kért. Szabó védekezésbeli hibáját a játékvezetők a 36. percben azonnali piroslappal jutalmazták, így átlövőnk a lelátóról volt kénytelen a mérkőzés további perceit végignézni. Az emberhátrányunkból mindössze egy gólt kaptunk, így a 40. perchez érkezve továbbra is két góllal vezettünk (13-15). Pordán és Győri-Dani érkezésével támadásban többször is megtaláltuk a réseket a veszprémiek védőfalában, de az ezekből kialakuló helyzeteinket sajnos nem tudtuk gólra váltani. Az 50. percre a hazaiak felzárkóztak 19-19-re, ettől a perctől a csapatok fej-fej mellett haladtak, így a mérkőzés végkimenetele kérdéses volt az utolsó másodpercekig. Harminc másodperccel a lefújás előtt újból időt kértünk, azonban ez az időkérés sem volt elég a győztes gól megszerzéséhez, a végeredmény 23-23.

Veszprémi KKFT Felsőörs - Agrofeed ETO-SZESE 10-14 /23-23/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Szabó 6, Bella , SOKORAY 1, Kőhalmi 1, GYŐRI-DANI 6, Goór, KOVÁCSOVICS 2, Vékony, Lakosy 1, Czene, PAPP 1, Hollós, PAÁR 4, Pordán 1, Edző: Deáki István.

Deáki István: „A végjátékban elkövetett hibáink és a lejtős pálya okozta nehézségek miatt ma csak döntetlent sikerült kiharcolnunk.”

Folytatás:

2019.02.23. 18:00

Agrofeed ETO-SZESE – Váci KSE

Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok

Sok utazás és kevés hazai pályán játszott rangadó vár ránk a tavaszi szezonban.

Kemény tavasz elé nézünk, hiszen hét mérkőzést idegenben játszunk. Távolabbi úticéljaink közé tartozik a szigetszentmiklósi és a százhalombattai mérkőzésünk, de kétszer utazunk Veszprémbe, ellátogatunk Tatára és Balatonfüredre, majd Budaörsön is vendégeskedünk. Az őszi szezon alapján rangadónak ígérkező mérkőzéseket a tavaszi szezonban már hazai pályán tudjuk játszani. Érkezik a listavezető Vác, vendégül látjuk azt a Pécset, akiktől elszenvedtük egyetlen vereségünket, fogadjuk a minket megszorongató Nagykanizsát, és azt a NEKA-t, akikkel idegenben döntetlent játszottunk.

Néhány mondatban klubunk elnöke, Auer Károly elmondta, mit vár a vezetőség a tavaszi szezontól:

„A tavaszi idényünk nehéznek ígérkezik, mert a tizenegy mérkőzésből hét idegenbeli, négy pedig hazai lesz. Érkezik a NEKA és a Vác is, ezek garantáltan rangadók lesznek. Bízunk benne, hogy ősszel sikerült beépítenünk a fiatalokat olyan szinten, hogy a tavaszi szezonban már ők is hozzá tudnak tenni a teljesítményünkhöz. Továbbra is a győri fiatalokat szeretnénk beépíteni a csapatunkba. Reméljük, hogy a sérülések elkerülik csapatunkat és a szezon végén is a dobogós helyekért harcolhatunk.”

Deáki Istvánt kérdeztük a felkészülésről, valamint arról, hogy mit vár a csapattól.

„A tavaszi szezon egy teljesen új bajnokság lesz, nagyon sok csapatban személyi változások történtek, így nem tudjuk, hogy milyen játékerőt fognak képviselni. Az első hat helyezett csapat között az aktuális forma fog dönteni. Nekünk nem kedvező a sorsolásunk, mivel hétszer játszunk idegenben ráadásul a tavaszi szezon elején rögtön a közvetlen riválisokkal találkozunk. Ezeknek a mérkőzéseknek az eredményei nagyban meghatározzák majd a bajnokság végkimenetelét. A felkészülésünk jól sikerült, leszámítva az utolsó hetek sérüléseit, betegségeit. Jelen pillanatban másodikak vagyunk és ezt szeretnénk a szezon végére is megtartani.”

Csapatkapitányunkat szintén megkérdeztük beilleszkedtek-e már a fiatalok, illetve mit vár a csapattól tavasszal.

Kovácsovics László:

„Nagyon nehéz tavaszi szezon elé nézünk. Eddig is kiegyenlített volt a bajnokság felsőháza – az első és a negyedik helyezett között 4 pont van. A második félévre is szoros mérkőzéseket, körbeveréseket és az utolsó fordulóig nyitott bajnokságot várok. Több csapat erősített igazolásokkal. Mi a saját fiataljainkat, illetve az ősszel ide igazoltakat építettük és folyamatosan építjük be. Azt gondolom egyre eredményesebben. A felkészülési mérkőzéseken is bizonyították, hogy lehet rájuk számítani, esetlegesen nem csak epizódszerepben. Mi most sem kívülről kerestük a megoldást, hanem a belső láncszemeinket erősítettük. Deáki István lelkiismeretesen felkészített minket, és a csapat készen áll a bajnokság megkezdésére. Az első három forduló meghatározza az egész szezonunkat, mivel kétszer utazunk Veszprémbe és hazai pályán fogadjuk az NB I-be visszavágyó, bajnokaspiráns Vác csapatát. Jó lenne megismételni az őszi rajtot, az még nagyobb erőt, lendületet adna játékosnak, edzőnek, szurkolóknak egyaránt. Ezt a csapatot mindig a belső kohézió, a vidámság, a barátság és az egymásért való küzdeni tudás vitte előre. Ebben most is erősek vagyunk. Azt megígérem, hogy minden mérkőzésünkön kitesszük a szívünket a pályára és nincs olyan csapat, aki ellen nem a győzelem lenne a cél. Nekünk van az NBI/B-ben a legnépesebb és leglelkesebb szurkolótáborunk. Az a minimum, hogy meghalunk a két pontért.”

Szombaton a Veszprémi KKFT Felsőörs otthonában kezdjük meg a tavaszi szezont, a DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnokában, Veszprémben 13 órakor.

Hajrá Agrofeed ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

A tavaszi szezonra való felkészülés utolsó megállója a Budai Farkasok otthona volt.

Nehézkes játékkal indítottuk a mérkőzést, ennek ellenére Papp góljával mi kezdtük el a gólgyártást. Czene jó megmozdulásaival, Szabó bombáival és Paár találatával egészen a huszadik percig fej-fej mellett haladt a két csapat (11-10). Ekkor azonban a hazaiak egy 5-0-ás szériával percek alatt megléptek tőlünk, így az utolsó percekben már csak az eredmény után rohantunk. A félidőben 19-13-at mutatott az eredményjelző.

A második félidő két hazai góllal indult, melyre a szokásos cseréknek hála, két Hollós góllal válaszolni is tudtunk. Ismét elérkezett egy rendkívül nehéz periódus a második játékrész tizedik percénél, ugyanis tizenegy perces rövidzárlat lett úrrá a csapaton. Ebből a gödörből nehezen tudtunk kimászni, hiszen eközben a Farkasok parádés 6-0-ás szakaszt produkáltak (47. perc 28-15). A gólcsendet Pordán törte meg a 49. percben, majd a mérkőzés utolsó tíz percét sikerült megnyernünk 9-4-re, így a végeredmény 32-24 lett.

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE 32 - 24 /19 - 13/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Szabó 2, Bella 1, Sokoray ,Kőhalmi, Győri-Dani 1, Goór 1, Kovácsovics 2, Papp 4, CZENE 6, Schneider 2, Hollós 2, Paár 2, Pordán 1 ; Edző: Deáki István.

Deáki István: Az utolsó edzőmérkőzésünk megmutatta, hogy csak akkor leszünk eredményesek, ha a játék minden elemében maximálisan koncentrálunk.

Utolsó hazai felkészülési mérkőzésünkön a PLER Budapest csapatát láttuk vendégül. A PLER az NBI/B keleti csoportjának harmadik helyén várja a tavaszi szezont, így a vártaknak megfelelően kiegyensúlyozott, kemény mérkőzést láthattak az érdeklődők.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Schneider, Goór, Szabó, Papp hatos kezdte, kapuban Pulaival védekezésben pedig Sokoray érkezett szokásos csereként. Rögtön a mérkőzés elején gyors gólok estek mindkét oldalon, azonban a vendégek meg tudtak lépni 2-4-re az ötödik percre. A hatodik percben a vendégek emberhátrányba kerültek, gyors labdaszerzést követően fel is zárkóztunk 4-4-re. Komoly ütközések és gyors labdajáték jellemezte az ezt követő perceket, Sokoray, Paár, Papp és Szabó voltak eredményesek, így a huszadik percre 12-11-et mutatott az eredményjelző. A megszokott cserék ismét érkeztek, Kőhalmi és Győri-Dani is játéklehetőséget kapott. A vendégek kemény ellenállást tanúsítottak, a félidő vége előtt öt perccel ismét egy gól volt a különbség (14-13). Fej-fej mellett haladtak a csapatok az utolsó percekben is, harminc percet követően az eredmény 16-16.

A második félidőt ismét friss emberekkel kezdtük, Hollós, Győri-Dani, Czene, Bella, Lakosy a kapuban pedig immáron Nahaj állt. Gyorsan kapuba találtak az újonnan beállított játékosok is, Nahaj egész pályás góljával, Lakosy emberelőnyből, Czene pedig gyors lerohanásból tudott hozzátenni a csapat teljesítményéhez. A félidő első tíz percében Nahaj fantasztikus védésekkel szállt be a játékba, ennek ellenére a vendégek így is szorosan a nyomunkban voltak, 40.perc 21-20. A 45.percben megérkeztek a legfiatalabbak is a pályára, Deáki mester ismét lehetőséget adott Vékonynak és Molnárnak. Ebben az időszakban a szabálytalanságok sajnos megszaporodtak a játéktéren, több kiállítást kaptak mind a vendégek, mind a mi játékosaink. Az 50.percben Hollós gyors indításból szerzett góljával 24-22 az állás, melyet követően jó védekezéssel és eredményes támadással Lakosy révén három gólosra duzzasztottunk . Az utolsó percben a vendégek kiegyenlítettek, majd egy elkapkodott támadásunkat követően ismét a támadhattak az utolsó húsz másodpercben. Szemfüles labdaszerzést követően Hollós a félpályáról még dudaszó előtt a kapuba talált. Végeredmény 27-26.

Agrofeed ETO-SZESE – PLER Budapest.  27-26/16-16/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj 1, Pulai, Szabó 3, Bella, Sokoray 2,Molnár, Kőhalmi 2, Győri-Dani 3, Goór 2, Kovácsovics, Lakosy 3, Papp 4, Czene 2, Schneider, Hollós 2, Paár 3, Vékony ; Edző: Deáki István.

Deáki István: Egy azonos képességű csapat elle, sok fajta felállással, sok mindent tudtunk gyakorolni, Egy nagyon hasznos edzőmeccset játszottunk.

Ismét felkészülési mérkőzést játszhattak játékosaink péntek este. Az NBI/B nyugati csoportjának ötödik helyezettjéhez, a Tatai AC-hoz látogattunk el.

A mérkőzést a Lakosy, Szabó, Goór, Sokoray, Kovácsovics, Paár, Nahaj felállással kezdtük. Mindkét csapat kicsit álmosan, több technikai hibával indította a mérkőzést. Ezeknek köszönhetően mindkét fél rohanni kezdett és a rossz döntéseket követően az első tíz perc rendkívül gólszegényre sikeredett, 3-3-at mutatott az eredményjelző. Két gyors győri gól következett ezután, Schneider és Paár volt eredményes. A kapuban Nahaj, támadásban pedig Kovácsovics játszott nagy kedvvel, így a 15. percre már négy gólos előnyre tettünk szert (3-7). Tizennyolc percet követően az eddigi felkészülési meccsekhez híven, jöttek a szokásos cserék, Czene, Győri-Dani, Kőhalmi és Bella érkezett a belső posztokra. Szép hazai támadásoknak köszönhetően a tataiak feljöttek egy gólra a 23.percre, ám ismét gyors gólokat szereztünk, Czene betörésből, Lakosy pedig indulásból volt eredményes (8-10). Az utolsó öt percben mindkét oldalon 2-2 gól esett, így a félidőben az eredményjelző 10-12-es állást mutatott.

A második játékrészt további cserékkel kezdtük, Hollós és Papp a szélső posztokra, a kapuba pedig Pulai érkezett. Kőhalmi duplájával indult a félidő, de a hazaiak frissebben érkeztek a pihenőből a pályára és a 38. percre kiegyenlítettek (15-15). A 41.percben fontos védést mutatott be Pulai, így visszavehettük a vezetést  Papp góljával (15-16). Az ezt követő percekben a kétperces kiállításoké és a büntető dobásoké volt a főszerep. Egészen az ötvenedik percig fej-fej mellett haladt a két csapat, azonban a gyengébb védelmünk miatt ekkor ellépett a Tata két góllal. A 2-3 gólos vezetést az utolsó percig tartani tudták, a meccs utolsó gólját pedig Molnár zúdította a kapuba, így alakítva a végeredményt 28-26-ra.

Tatai AC – Agrofeed ETO-SZESE  28-26 /10-12/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Szabó 3, Bella, Sokoray, Molnár 2, Kőhalmi 3,Győri-Dani, Goór , Kovácsovics 3, Lakosy 2, Papp 2, Czene 8, Schneider 2, Farkas, Hollós 1,Paár 2, Vékony ; Edző: Deáki István.

Deáki István: Bár kikaptunk, de sok variációt ki tudtunk próbálni.

Következő felkészülési mérkőzés:

2019.02.01. 19:30

Agrofeed ETO-SZESE – PLER Budapest

Magvassy Mihály Sportcsarnok

Győr, Kiskút liget

Idei második felkészülési meccsünket a Grundfos Tatabánya KC ellen játszottuk a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Az élvonalbeli csapat foghíjas kerettel érkezett, hiszen több játékosuk is nemzeti válogatottját erősíti a világbajnokságon.

A megmérettetést a Papp, Czene, Sokoray, Goór, Kovácsovics, Paár védőfallal kezdtünk, kapuban Pulaival. Kemény csatának ígérkezett a mérkőzés, ehhez híven játékosaink és az ellenfél is masszív védekezéssel kezdett. Az első tíz percben rendkívül jól tartottuk magunkat, Czene háromszor, Sokoray pedig egyszer volt eredményes (4-5). Gyors indulásból Sokoray, felállt fal ellen Paár talált a kapuba, míg a vendégek büntetőből és indítás gólokból érvényesültek. Negyedórát követően érkeztek a cserék is, Kőhalmi és Győri-Dani kapott játéklehetőséget, a védőspecialista Sokoray, lerohanásainkban maradt a pályán és használta ki gyorsaságát (20.perc 8-11). A játékrész utolsó tíz percében nehezen tudtunk érvényesülni támadásban, ez meg is látszódott a félidei eredményen hiszen az eredményjelző 9-13-at mutatott.

A második játékrészt a Hollós, Győri-Dani, Farkas, Kőhalmi, Bella, Lakosy összeállításban kezdtük, kapuban a születésnapos Décsivel. A szokatlan felállás azonban eredményes volt az első percekben, hiszen öt perc alatt háromszor találtunk a kapuba, míg az ellenfél csak kétszer (35.perc 12-15). Védekezésben Farkas helyett másik fiatal játékosunk, Molnár érkezett a középső védő posztra, nem is vesztegette idejét, néhány percnyi játékot követően meg is kapta első kiállítását. A kapuban Décsi is élt lehetőségével, ziccert védett, illetve a tatabányai átlövők távoli lövéseitől sem ijedt meg, sőt többet hárított is. A 45.perchez érkezve több szép megoldást láthattunk Kőhalmitól, védekezésben pedig a Kovácsovics-Molnár páros szerzett labdákat (15-18). A második félidő utolsó negyedórájában Vékony is pályára léphetett, ki is használta a lehetőséget hiszen három támadásból kétszer is az ő bombája landolt a bányász kapujában. Az utolsó tíz percbe a vendégek hat gólos előnnyel érkeztek, melyet a több mint öt perces gólcsendünknek köszönhetően növelni is tudtak. Lakosy góljával még szépítettünk az eredményen, ám ezután gól már egyik oldalon sem született, végeredmény: 18-26.

Agrofeed ETO-SZESE – Grundfos Tatabánya KC  18-26  /9-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Décsi, Bella, Sokoray 4,Molnár, Kőhalmi 2, Győri-Dani 2, Goór, Kovácsovics, Lakosy 2, Papp,Czene 3, Schneider, Farkas, Hollós 1, Paár 1, Mátés 1, Vékony 2; Edző: Deáki István.

2019.01.25. 18:30