Most, hogy már vége minden bajnokságnak, megkérdeztük Deáki Istvánt ...

0

Ezüstérem a MEFOB-on

május 29th, 2019
Idén egymást követően hatodik alkalommal nyerte el a Magyar Egyetemi– ...

Szombaton az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának hatodik fordulójában lépünk pályára a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Vendégünk a Balatonfüredi KSE csapata lesz a szokásos időben, 18 órakor kezdődő rangadón.

Jól kezdték a 2019/2020-as szezont a balatonfüredi fiatalok, három gólos győzelmet arattak a NEKA és a Rév TSC csapatai ellen, majd kilenc góllal verték meg a Tatai AC csapatát is. Ezt a lendületet azonban a PLER-Budapest és a Veszprémi KKFT csapatai megtörték, előbbi hét, utóbbi tizenhárom találattal múlta felül a füredieket. Ezekkel az eredményekkel öt mérkőzést követően, hat ponttal az ötödik helyen áll szombati ellenfelünk.

Továbbra is kérdéses sérült játékosaink pályára lépése, Czene és Sokoray sem száz százalékos még, azonban Deáki István akár már ezen a mérkőzésen bevetheti őket. Emiatt és az ellenfelünk győzni akarása miatt sem lesz egyszerű a meccs, kelleni fog a közönség támogatása is, hogy a csapat minél jobb eredményt tudjon elérni és harcban maradhassunk a dobogóért.

Goór Kristófot kérdeztük a hétvégi mérkőzésről: „Nehéz meccs vár ránk szombaton a fiatal, futós Füred ellen, akik szintén jól kezdték a bajnokságot. Az elejétől kezdve kézben kell tartanunk a meccset. Ha ez sikerül, és kapunk egy olyan szurkolást a nézőtérről, mint a PLER ellen, nem lehet gond.”

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

NBI/B férfi felnőtt VI.forduló

2019.10.19. 18:00

Agrofeed ETO-SZESE – Balatonfüredi KSE

Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok

Kedd este a Pest megyei bajnokság B csoportjának éllovasához, a Solymári SC csapatához utaztunk. Sok fiatallal érkeztünk a mérkőzésre, akik éltek a lehetőséggel és szépen helytálltak a Magyar Kupa második fordulójában.

Deáki István a Lakosy, Németh, Bella, Vékony, Kovácsovics, Paár, Pulai kezdősort küldte a pályára, védekezésben pedig Fekete váltotta Némethet. Három Pulai védéssel és négy ziccer értékesítésével kezdtük a mérkőzést, így az 5. percben már 0-4-et mutatott az eredményjelző. A 15. percig folyamatosan növeltük előnyünket, többször is labdaszerzésből indultunk, így Lakosy, Paár és Kovácsovics is könnyű gólokat tudott szerezni. A félidő utolsó tíz percébe lépve már hat gólos előnyben volt csapatunk, azonban a solymáriak nem törődtek bele hátrányukba és a 27. percben fel is zárkóztak négy gólra (14-18). Az utolsó három percben azonban három gyors gólt dobtunk, kétszer Bella, egyszer pedig Fekete talált kapuba, így a félidei eredmény 15-22 volt.

Mivel az első játékrészt végig játszotta a kezdősor, így érkezett a sorcsere a másodikban, Nagy, Sövegjártó, Győri-Dani, Fekete, Vékony és Kőhalmi állt fel a saját hatosunkra, mögöttük a kapuban Vidéki kapott lehetőséget. Rengeteg oda-vissza futással kezdte a frissen beálló gárda a félidőt és tíz perc elteltével már minden pályán lévő játékos gólt is szerzett (21-28). A sérülésből visszatérő Mátés is pályára lépett az utolsó negyedórára, nem is vesztegette idejét, gólt szerzett rögtön az első támadásából. Ez a félidő már inkább a nézőknek szólt, mindkét csapat a támadó játékára koncentrált, kevés védekezés és sok gól volt a forgatókönyv. Néhány jó védekezéssel és labdaszerzéssel az 53. percre Győri-Dani góljával így is meg tudtunk lépni tíz góllal (27-37). A végjáték már nem hozott semmi meglepetést, Sövegjártó büntető góljával beállította a végeredményt: 31-43.

Deáki István: „Tanulságos mérkőzést játszottunk, bízom benne, hogy a fiatalok is tanultak belőle.”

Solymári SC - AGROFEED ETO-SZESE   31-43 /15-22/

Agrofeed ETO-SZESE: PULAI, Vidéki, BELLA 5, Kőhalmi 3, Győri-Dani 2, Sövegjártó 3, Schneider 2, KOVÁCSOVICS 4, VÉKONY 5, LAKOSY 4, Mátés 3, Paár 3, Nagy 4, FEKETE 4, Németh 1 , Edző: Deáki István

Szép volt fiúk!

Hajrá Győr!

Folytatás:

Szombat este a PLER-Budapest csapatát fogadtuk a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, ahova ismét szép létszámban érkeztek szurkolóink.

Az első félidőt a Paár, Kőhalmi, Schneider, Goór, Németh, Papp sorral kezdtük, a kapuban Nahajjal. Gyorsan az első támadásból a kapuba is talált Németh, azonban ezt követően a vendégek belelendültek és gyorsan megléptek két góllal (7. perc 2-4). Két jó védekezést és sorozatos Nahaj-védéseket követően gyors indulásból tudtunk felzárkózni és a 11. percben Paár góljával a vezetést is átvettük. A vendég időkérés sem tudta megzavarni csapatunkat, a játékrész közepére már három gólos előnyben voltunk (15. perc 9-6). Folyamatosan jöttek a gólok hazai részről, míg a vendégek támadásai kudarcba fulladtak, melyekből üres kapus gólokat tudott szerezni Németh és Paár is. A 23. percben Deáki mester is időt kért, a mérkőzés folyamán először. Az időkérést követően növelni tudtuk előnyünket, sőt meg is dupláztuk azt a félidő végére. Félidei eredmény: 17-10.

A második félidőt a Paár, Fekete, Schneider, Goór, Németh, Papp felállásban kezdte meg csapatunk, a kapuban továbbra is Nahajjal. Ismét Németh szerezte az első találatunkat a félidőben, amit Nahaj parádéja követett, kapusunk ott folytatta, ahol abbahagyta, a hatodik percben büntetőt hárított. Kisebb sérüléssel bajlódó csapatkapitányunk, Kovácsovics László is pályára lépett a 35. percben., érkezésével védekezésünk az addiginál is keményebb lett, ami újabb egészpályás gólhoz vezetett, Nahaj talált saját kapuelőteréből az ellenfél kapujába (40. perc 21-15). Ismét időkérés következett vendégoldalról, azonban most sem sikerült a felzárkózásuk, sőt Papp labdaszerzését követően kapuba talált és nyolc gólosra dúzzasztotta előnyünket (47. perc 23-15). Az utolsó tíz perc már csak örömjáték volt győri részről, vezetőedzőnk pályára is küldte fiataljainkat öt perccel a lefújás előtt. Érkezett Nagy és Vékony a pályára, majd az 55. percben Bella góljával már tíz volt közte. Felnőtt korú játékosaink mindent megtettek, hogy a fiatalok is gólt szerezzenek a mérkőzésen, ez sikerült is, Vékony szerezte a mérkőzés utolsó hazai gólját. Végeredmény: 30-20.

A szokásnak megfelelően a Therápia Borkereskedés felajánlásával Németh Gábor vehette át a mérkőzés legjobbjának járó palack bort.

Deáki István: „Parádés csapatteljesítmény eredményezett boldog hétvégét.”

AGROFEED ETO-SZESE – PLER-Budapest 30 - 20 /17-10/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ 1, Pulai, BELLA 3, Sokoray, KŐHALMI 1, GYŐRI-DANI 1, GOÓR 4, SCHNEIDER 4, Kovácsovics, Vékony 1, Lakosy, PAPP 5, PAÁR 5, Nagy, FEKETE, NÉMETH 5 , Edző: Deáki István.

Folytatás:

Magyar Kupa férfi felnőtt II.forduló

2019.10.15. 19:15

Solymási SC - Agrofeed ETO-SZESE

Helyszín: PEMÜ Sportcsarnok, Solymár

Szombaton hazai pályán fogadjuk a pillanatnyilag éllovas PLER-Budapest csapatát. Szokásos időben, 18 órakor kezdünk a Magvassyban.

Szombaton a PLER-Budapest csapatát látjuk vendégül a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Ellenfelünk az egyik olyan csapat, aki jó eséllyel pályázik az idei szezon bajnoki címére, így biztosak lehetünk abban, hogy rendkívül nehéz, szoros mérkőzést láthatnak azok, akik kilátogatnak a Magvassyba. Hozzánk hasonlóan a PLER is hat pontot szerzett az eddig lejátszott négy mérkőzésen, magabiztosan verték meg a Pécsi VSE, a Rév TSC és a Balatonfüredi KSE U21-es csapatát is. Belefutottak azonban egy egygólos vereségbe a második fordulóban a Szigetszentmiklósi KSK otthonában.

Győri-Dani Dávidot kérdeztük az előttünk álló mérkőzésről: „Az első két hazai mérkőzésünkhöz hasonlóan, ismét egy komoly rangadóra készülhetünk. Úgy gondolom a bajnokság végső megnyerésére is esélyes csapatok találkoznak. Természetesen a hangsúly most is a védekezésen lesz, ezen belül is kulcsfontosságúnak érzem a nagytestű, képzett beállósaik semlegesítését. Nehéz mérkőzésre számítok, de bízom benne, hogy az eddigiekhez hasonló remek hangulatban sikerül itthon tartani a két pontot.”

Hajrá Győr!

NBI/B felnőtt férfi kézilabda mérkőzés V. forduló

2019.10.12. szombat 18 óra

AGROFEED ETO-SZESE - PLER-Budapest

helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok

A szombati mérkőzést ezúttal a Rév TSC otthonában játszottuk Budapesten. Sokoray személyében újabb játékosunkat kellett mellőznünk sérülése miatt, így már Czenével ketten ültek melegítőben a kispadon.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Bella, Schneider, Németh, Papp hatosfallal kezdtük, kapuban Pulaival. Rögtön az első gólt Kovácsovics szerezte, majd a mérkőzés első tíz percében Paár, Goór, Schneider Németh, és Papp is eredményes volt, azonban a hazaiak nem hagyták magukat folyamatosan felzárkóztak (10.perc 5-5). Át is vették a vezetést a 11. percben, majd a 15. perchez érve már a három gólos előnyért támadhattak. Nem éltek a lehetőségükkel a fővárosiak, azonban Nahaj becserélésével és két védésével Paár gyors indulásból talált az ellenfél kapujába (18. perc 9-9). A Rév csapata szintén két gyors gólt tudott dobni, így ismét két gólos előnyre tettek szert, ezért Deáki István a 21. percben időt is kért. Az időkérést követően Fekete és Győri-Dani kapott játéklehetőséget. A félidő utolsó perceiben Győri-Dani kettő perces kiállítása alatt a hazaiak előnyüket kihasználva növelni tudták három gólos előnyüket, így a szünetre 16-12-es eredménnyel mentek az öltözőkbe a csapatok.

A második játékrészre Deáki mester a Lakosy, Győri-Dani, Schneider, Goór, Kovácsovics, Paár, Nahaj sort küldte a pályára. A kezdő sípszót követően támadásaikban a Rév TSC csapata egymás után több technikai hibát is vétett, ezt kihasználva a 39. percre felzárkóztunk, 16-16 volt ekkor az állás. Goór többször is jó bejátszást kapott társaitól, így a 43. percre átvettük a vezetést, 17-18. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, kemény védekezés és technikai hibák jellemezték mindkét fél játékát, védekezésünkben Fekete próbálta pótolni Sokorayt, amely többször meg is zavarta ellenfelünket. Egy rossz cserét követően Schneider kényszerült a kispadon tölteni két percet, majd Nahaj heteshárítását követően csapatunk meg tudott lépni két góllal az 55. percre, az állás 22-24. Nehezen ám, de a 26. gólt Lakosy megszerezte, így már három gólos előnyben voltunk de az ellenfelünk az utolsó másodpercig küzdött és majdnem le is dolgozta hátrányát. Az utolsó fél percben Deáki István időt kért, de ezután gólt már nem tudtunk szerezni így a végeredmény egy gólos győzelem lett, 25-26.

Rév TSC - AGROFEED ETO-SZESE  25 - 26  /16-12/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Bella, Kőhalmi 1, GYŐRI-DANI, GOÓR 6, SCHNEIDER 9, KOVÁCSOVICS 2, Vékony, Lakosy 3, Nagy, Papp 1, PAÁR 3, Fekete, Németh 1, Edző: Deáki István.

Kedves Szurkolók, Érdeklődők!

Ezúton tájékoztatjuk szurkolóinkat, hogy klubunk a napokban közös megegyezéssel szerződést bontott Pordán Gáborral. Gábor a szezon további mérkőzésein győri színekben már nem fog pályára lépni.

Kívánunk Gábornak jó egészséget és további sportsikereket!