Kiélezett mérkőzésen szenvedtünk vereséget

A kezdetektől szoros mérkőzésen nem tudtuk átvenni a vezetést, így Veszprémben maradt a győzelemért járó két pont.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Mátés, Barnyák, Németh, Lakosy felállásban kezdte csapatunk, a kapuban Décsivel. Rögtön az első támadásunkból Németh az ellenfél kapujába talált, ezt gyors oda-vissza rohanások követték és öt perc elteltével Mátés és Németh neve mellé két-két gólt könyvelhettek el, Lakosy pedig egyszer találat a kapuba (5. perc 3-5). Barnyák kettő perces kiállításával első emberhátrányunkból jól jöttünk ki, kapott gól nélkül telt el a két perc. 13 perc elteltével érkeztek a cserék, Czene, Sokoray és Győr-Dani kaptak lehetőséget. Sajnos a gólszerzés több mint tíz percig nem sikerült, ellenben a hazaiakkal, akik a 16. percre 8-5-ös vezetésre tettek szert. Repóth is játéklehetőséget kapott és érkezett Décsi helyett a kapuba. Lakosy törte meg a gólcsendet a 18. percben, ezt követően Győri-Dani és Czene is eredményes tudott lenni, majd Paár góljaival megkezdtük a felzárkózást (29. perc 16-12). Az utolsó percben Barnyák is kapuba talált, ami a félidőben az utolsó találatunk volt, melyet egy utolsó másodperces hazai gól követett. Félidei eredmény: 17-13.

A második játékrészre a Paár, Czene, Kovácsovics, Barnyák, Németh, Lakosy sort küldte a pályára Deáki István, a kapuban Repóthal. Lerohanásból Lakosy volt ismét eredményes, majd Kőhalmi és Paár is kapuba talált, így gyorsan két gólosra faragtuk hátrányunkat (33. perc 18-16). Újabb Kőhalmi és Paár találatok következtek egymás után, így kétszer is esélyünk volt az egyenlítésre, Barnyák találatával ez meg is történt (37. perc 19-19). Németh kettő percre a kispadra kényszerült, ez idő alatt két veszprémi gól született. Éppen kiegészültünk, mikor Sövegjártót is kiállították, emberhátrányban azonban Kovácsovics és Czene is könnyű gólokat szereztek, így ismét döntetlen volt az állás (45. perc 22-22). A 49. percben Deáki István kért időt, amikor a Veszprém meglépett ismét két góllal (25-23). Az ezt követő percekben mindkét oldalon kettő perces kiállításokat osztottak ki a játékvezetők és ezt a szakaszt 3-2-re nyertük meg (54. perc 28-27). Két technikai hibánkat kegyetlenül kihasználták a hazaiak, így az 56. percre három gólos előnyre tettek szert (30-27). Ismét Deáki István időkérése következett az 57. percben, azonban ez sem volt elég a három gólos hátrány ledolgozásához. A végeredmény: 31-28.

Deáki István: ”Bár a második félidőt megnyertük, az egész mérkőzés alatt jól játszó, külső segítséget is élvező ellenfelet nem sikerült megvernünk!”

BFKA-Veszprém U22 - AGROFEED ETO-SZESE   31-28   /17-13/

Agrofeed ETO-SZESE: Repóth, Décsi, Sokoray 1, Molnár, Kőhalmi 2, Győri-Dani 2, Kovácsovics 3, Barnyák 3, Vékony, Lukács, Lakosy 3, Czene 3, Sövegjártó, Mátés 2, Paár 6, Németh 3.

Edző: Deáki István.