Győzelem idegenben

Küzdős mérkőzésen medérdemelt győzelmet arattunk.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte, nálunk a Paár, Győri-Dani, Czene, Barnyák, Németh, Lakosy sor állt Repóth kapuja előtt. Rögtön kettő perces kiállítást kapott Győri-Dani az első védekezésünk közben, majd a harmadik percben Némethet is kiállították. Három fontos ziccervédést könyvelhettünk Repóth neve mellé, így a támadás-beli hibáinkat hálóőrünk javította ki. Az első találatra három percet kellett várni, a hazai csapat vette be Repóth kapuját. Paár szerezte meg emberhátrányban az első gólunkat hét percet követően, majd a következő találatára újabb öt percet kellett várnunk (13. perc 3-2). A mérkőzés 20. percében 6-4-et mutatott az eredményjelző, azonban Czene és Repóth üreskapus találataival gyorsan kiegyenlítettünk (6-6). Lakosy egy szerencsétlen mozdulatot követően ápolásra szorult, ezért a mérkőzés hátralevő részében ő már nem tért vissza a pályára. Hazai időkérést követően ismét három gólos előnyre tett szert ellenfelünk, azonban Németh átlövés bombájával, majd értékesített hétméteresével felzárkóztunk (28. perc 10-9). A félidőben már csak egy találat született, így a félidei eredmény: 11-9.

A második játékrészre a Paár, Kőhalmi, Győri-Dani, Barnyák, Németh, Sövegjártó felállásban küldte csapatunkat pályára Deáki István, a kapuban továbbra is Repóthal. Győri-Dani találatával kezdtük a félidőt (11-10), majd Paár bombázott Vitáris kapujába kétszer is (40. perc 12-12). Czene hétméteresből szerzett góljával először vettük át a vezetést a mérkőzés során, majd Németh és Kőhalmi átlövés góljaival két góllal meg tudtunk lépni (47. perc 13-15). Repóth két rendkívül fontos ziccert hárított, így meg tudtuk tartani előnyünket, de a másik oldalon is parádés kapusteljesítményt láthattunk. Kettős emberhátrányba kerültünk, miután egy védekezésen belül Barnyák és Czene is szabálytalan volt. Kettő percig Paár is a kispadra kényszerült, így tíz másodpercig mindössze három mezőnyjátékosunk volt a pályán. Ezt a nehéz időszakot is jól oldottuk meg, hiszen mindössze egy gólt kaptunk, azonban teljes létszámban már zsinórban négyszer voltunk eredményesek, Czene és Németh 1-1, Barnyák pedig két gólt lőtt az ellenfél kapujába (57. perc 15-19). A Szigetszentmiklós nyitott védekezésre váltott az utolsó percekre, azonban ez sem volt elég a két pont megszerzésére, a végeredmény Németh góljával alakult ki: 17-20.

Deáki István: "Az eredmény alakulásától függetlenül végig elszántan küzdött a csapat, ami a végére "biztos" győzelmet hozott.”

Szigetszentmiklósi KSK - AGROFEED ETO-SZESE : 31 – 28 /18-15/

AGROFEED ETO-SZESE: REPÓTH 1, Décsi,Vidéki, Sokoray, Molnár, KŐHALMI 1, Győri-Dani 2, Goór, BARNYÁK 2, Vékony, Lukács, Lakosy, CZENE 4, Sövegjártó, PAÁR 5, NÉMETH 6